Polecane posty

Granica 4 zł pęknie i to szybko. Mnie to ciekawi kiedy góra (rząd) kapnie się że ropa spada i zaczną obniżać stawki za zwrot akcyzy bo nie ma się co oszukiwać że to nastąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeszcze minister nie podpisał to na 100% nie jest pewne czy i jaki będzie ten zwrot akcyzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie ceny na stacjach ok 4.5-4.6zł

w hurcie ok 4.1


Granica 4 zł pęknie i to szybko. Mnie to ciekawi kiedy góra (rząd) kapnie się że ropa spada i zaczną obniżać stawki za zwrot akcyzy bo nie ma się co oszukiwać że to nastąpi

 

Akcyza na paliwo nie jest ustalana % tylko kwotowo, więc czy paliwo po 6 zł czy po 3 wysokość akcyzy jest taka sama i w przypadku ON wynosi 1,171zł + oplata paliwowa 0,288 zł do każdego litra

 

czyli biorąc dzisiejszą cene hurtową z orlenu w wysokości netto 3346 zł/m3 i odejmujac te opłaty wychodzi nam koszt litra ok 1,89 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

olej napedowy  hurotwe ilosci kupuja po 3,34 a nam sprzedaja po 4,61 u mnie taka cena a mowia ze CPNy zyja ze sprzedazy hot-dogow buhahaha

a i nie wiem czasem czy do tej ceny 3.34 nie trzeba doliczyc vatu nie chce mi sie juz szukac;)

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

gdzie w wlkp okolice Pniew,międzychodu, Szamotuł można kupić paliwo z dostawą do domu? i orientujecie się może w cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

olej napedowy  hurotwe ilosci kupuja po 3,34 a nam sprzedaja po 4,61 u mnie taka cena a mowia ze CPNy zyja ze sprzedazy hot-dogow buhahaha

a i nie wiem czasem czy do tej ceny 3.34 nie trzeba doliczyc vatu nie chce mi sie juz szukac;)

 

Tak do tej ceny trzeba doliczyć vat. Policz jeszcze koszt dystrybucji. Nie znam sie to sie wypowiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

ja posiadam firme transportowa na dolnym slasku cena na cpn pod niemiecka granica 4.36 w hurtowni jest po 3.90 i od tego odliczam pelny vat czyli 23% na firme transportowa a na rolnictwo nie podaje na zwrot bo po co czekac pol roku jak w transporcie po miesiacu mi oddaja ten vacik czyli wychodzi lekko ponad 3 zl za litr ropy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a co niby w rolnictwie nie oddają VAT (jeżeli jesteś na nim)w takich samych terminach? zwrot Vat w rolnictwie jest na takich samych zasadach jak przy działalności gospodarczej, a dodatkowo zwracają akcyzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

olej napedowy  hurotwe ilosci kupuja po 3,34 a nam sprzedaja po 4,61 u mnie taka cena a mowia ze CPNy zyja ze sprzedazy hot-dogow buhahaha

a i nie wiem czasem czy do tej ceny 3.34 nie trzeba doliczyc vatu nie chce mi sie juz szukac;)

 

sprzedają po 4.6 brutto, kupuja poniżej 3.34 a ile poniżej to juz tajemnica handlowan, ale niech bedzie ok 10-20 gr jeszcze to marża na stacji to ok 60 gr na litrze z czego jeszcze trzeba podatek dochodowy odprowadzić te 18% czyli jakies 10-11 grczyli zostaje 50 gr zysku( przy załozeniu że sprzedają po 4.6 a na dzis to cena dosc wysoka) czyli jak zalewasz zbiornik powiedzmy 40l do samochodu to na tobie zarabiaja az 20zł, majątek normalnie, najlepiej jakby Ci pewnie doplacali na stacji jeszcze do zakupionego paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja tydzień temu zamawiałem po 4,17. Północ lubelszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Grudziądz stacja Generon 4.19, po zniżce 4.11 za każdą ilość. Kolega gdzieś pod Bydgoszczą na CPN'ie widział ON po 3.98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zamówiłem dziś 1000l po 4PLN, aż nie wiadomo co robić, czekać jeszcze czy kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

jak to możliwe-cena na orlenie dziś 4.08 (oczywiście czyste)a wy piszecie 4 zł jaka rafineria?

Nie 4 tylko 3.9-3.8 ale oczywiście to cena od hurtownika zależna od ilości, term. płatności itp. Zazwyczaj jest to od 0.20 do 0.60 gr. różnicy na litrze porównując cenę na stacji. A jaka rafineria to już nie ma znaczenia bo wszystkie paliwa i tak sprzedaje jedna firma OLPP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic  dziwnego,ja podaje ceny hurtowe,i nawet z łódzkiego  :rolleyes:


dajcie namiary na jakiegoś sprawdzonego dostawce w łódzkiem.?PETRO ENERGIA  I pol euro mają ceny podobne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak to możliwe-cena na orlenie dziś 4.08 (oczywiście czyste)a wy piszecie 4 zł jaka rafineria?

 

tak to możliwe że stacje mają od ceny z orlenu jeszcze jakiś rabat(większy lub mniejszy) i przy większych ilościach mogą sprzedac poniżej tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj