Skocz do zawartości

Polecane posty

Mateusz1q    24

Macie jakieś aktulne ceny od dostawcow hurtowych? Chcialbym kupić 1000l i nie wiem na jaka cene moge liczyc. Polcecacie jakies irmy sprzedające i dowożące paliwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Policzmy cenę oleju rzepakowego własnej produkcji za litr.

Nakład zł na hektar rzepaku powiedzmy 2500zł plon 4t, a więc 2500/4=625zł za tonę

z 1000kg mamy 350l oleju czyli 625/350=1.8zł za iltr bez sprzedaży makuchu.

Teraz prąd do prasy.

Prasa ślimakowa [PS-400] 1.5kw wydajność 12kg rzepaku na godzinę.

1.5kw razy 0.65zł [cena prądu] =0.975=1zł

przez tą godzinę przerobimy 12kg rzepaku czyli mamy około 5l oleju

1zł/5=0.20zł koszty prądu na 1l oleju

1.8zł za olej + 0.20zł =2zł za litr

Czyli wychodzi że 1l oleju bedzie nas kosztować 2zł. Jeśli mielibysmy większą prasę to koszty prądy na 1l by zmalały.

Do tego dochodzi jeszcze parę czynników takich jak amortyzacja, zakup prasy, ale nie wiem jak to by rozsądnie policzyć.

Co prawda na samym rzepakowym pojedziemy c-360, c-330, mf 255, bizonem, ale nie wiem czy nowe silniki by to przepaliły. Można by zakupić reaktor do produkcji biodiesla ale w tedy koszty drastycznie wzrastają. Warto też zaznaczyć że jeśli byśmy kupowali też rzepak to cena za sam olej wzrośnie do około 4.5zł,a w tedy oszczędności minimalne, a więc cenę 2zł otrzymamy tylko przy własnym produkowaniu rzepaku.

Myślę że moje wyliczenia są dość sensowne. Jeśli ktoś coś zauważył to proszę o uwagi w komentarzu.

Ps.Wstawiam tu bo na innych tematach nic nie pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nakład na 1ha rzepaku przy 4t/ha to około 3000-3500zł

Czytałem na af że tak właśnie koło 2500zł i plon 4t, ale ok.

3000zł za 4t =750zł t

z tony 350l 750/350=2.15zł + 0.20prąd=2.35;] i też jest dobrze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    203

O ile dobrze pamiętam to powinno być od 15 listopada (zgodnie z przepisami) + kilka dni, w zależności od stacji, na pozbycie się przejściowego ze zbiorników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    25

ON zwykły 4.99 Lotos optima przy Castoramie Białystok, Orlen 5.03 zwykły Verwa 5.34

hurt 4.47zł to cena która płacił kolega z dostawą do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    14

gdzie?

A flaszka będzie? :D  to było w styczniu teraz płaciłem po 4,70 dostawa do domu   , ale 4,47 no to naprawdę piękna cena 

Edytowano przez Marecki2922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    351

Dziękuję ,za odpowiedz . Takiej  ceny  dawno nie było .  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.













       
       
      Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
×