Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolr2    767

A u nas w gminie żonie powiedzieli że trzeba brać dopłaty żeby odzyskać akcyzę. Trochę mnie ten temat interesuje bo doszło mi kilka ha dzierżawy na która dopłat nie biorę ale akcyzę mógłbym odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W Sylwestra nad ranem było -18 to kto wie :)

 


ARiMR może wnieść sprawę do sądu o wyłudzanie dopłat.

 

jak ma łąki to jest ok , nie musi jej uprawiać a dopłaty bierze.


Czerwony 2.15.
Firmy ktore sprzedaja paliwa maja upusty od ceny netto z 40-50gr na litrze

 

a zaświadczenie na piec lub inne urządzenie grzewcze masz? bo jak nie masz to i tak przy zakupie musisz podać .


Chyba nawet większe upusty mają. Na OLX ogłasza się firma z Warszawy że w hurcie upust nawet do 20% od ceny hurtowej netto z PKN Orlen 

 

tylko co to za opał?Mazut? Za dobrej jakości lekki olej opałowy trzeba zapłacić w granicach 2.60zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Lokalny Orlen 3,92zł/l ,ale będzie jeszcze taniej ,bo właśnie USA wysłało pierwszy transport ropy po 40-tu latach zakazu do Europy ,no i Iran już się dobija ze swoją ropą,tak więc rok zapowiada się tanim paliwem?.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Oby było tak jak mówisz, u mnie wczoraj 3,96 na Orlenie z rabatem 3,81 ,jak zejdzie poniżej 3,60 to już będę uszczęśliwiony troszkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A u nas w gminie żonie powiedzieli że trzeba brać dopłaty żeby odzyskać akcyzę. Trochę mnie ten temat interesuje bo doszło mi kilka ha dzierżawy na która dopłat nie biorę ale akcyzę mógłbym odebrać.

 

Bajki gadasz, jak ktoś nie płaci podatku nie ma akcyzy wiec co ma do tego ARIMR, przestań gadac bajki, tak samo jak i agencja to bedzie kontrolowała, co najwyżej jak przechowujesz paliwo mogą sprawdzac reszta to śmiechu warte.

Mam ziemie mam ciągnik nie biore paliwa ani od ruskich ani z CPN człowiek mi obrabia ziemie i co oni na to ???>?> a ja biore dopłaty ot i po zabiegu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A tak troche z innej beczki, ile wytrzyma mrozu letnie paliwo bo wszystko zalane pod korek letnim a zimowe w zbiorniku. Kupione w starym roku po 3,65 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Masz ekspertyze???
U mnie z fakturą przychodzi cała ekspertyza z laboratorium.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nic nie mam, poprostu firma ma takie podejscie do klienta i to się ceni


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Chłopie już nic nie odpalisz bo w zbiornikach masz kaszę. Teraz czekaj na ocieplenie bo tylko filtry pozawalasz i układy po zapowietrzasz. Rożnie podają ale letnie to max - 15* wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

U nas  w Kieleckim ceny wachaja sie okolo 3.99-4.05 na Orlenach itd.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nic nie mam, poprostu firma ma takie podejscie do klienta i to się ceni

 

Pisemko z expertyza paliwa zrobić i przybić pieczątke to akurat najmniejszy problem.:)

Znam przypadki w Krakowie co olej opałowy barwiony na żółto sprzedawali i pisemko widniało na szybie na drzwiach o Expertyzie.

Paliwo mieli w super cenie , był czas co mase aut miało problemy z pompami wtryskowymi ....między innymi nasze busy co nas wożą do pracy:) Tankowaliśmy sie tam jakiś okres czasu , ale jak popadały pompy w busach to od tej pory zmienili stacje na STATOIL i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Masz racje, jak najbardziej ale widzisz firma firmie nie równa,
Brałem przez dobrych pare lat i cała okolica z innego miejsca i w tym roku zaczeli kombinowac nie tyle że na jakości chociaż było widac ze z bio przyjechało, druga sprawa litry zaczynało ich brakowac i to sporo i podziękowałem za współprace


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Z tymi litrami to masakra, każda stacja inne ma litraż.Kiedyś zrobiłem experyment ,tankowałem w kilku stacjach 10l do karnisterka i w 4 stacjach oszukiwali masakrycznie a w reszta było równo 10l, najbardziej oszukują na PIT-STOP w Skale tam to już masakra :) na 10l brakuje dobre 0.5l :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Widzisz sam, u mnie to cysterna zawsze przywozi i była bieda miałobyc tyle a brakowało ponad 100l, fakt dowiezli paliwo ale w du*e mam takie interesy z nimi, że będe ich pilnował,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Sylwestra nad ranem było -18 to kto wie :)

 

 

 

jak ma łąki to jest ok , nie musi jej uprawiać a dopłaty bierze.wszystkiego

 

 

a zaświadczenie na piec lub inne urządzenie grzewcze masz? bo jak nie masz to i tak przy zakupie musisz podać .

 

 

tylko co to za opał?Mazut? Za dobrej jakości lekki olej opałowy trzeba zapłacić w granicach 2.60zł/l

Nie siej propagandy jak pismaki o rzadach PIS-u.

Kupilem legalnie po cenie 2.15 z marza dla sprzedawcy ok 0.02 zl na oswiadczenie do pieca. Czy ja pisalem ze do ciagnika? Olej od 6 lat od tego samego dostawcy. Nie bede pisal dokladnie co i jak. Nie ogrzewam domu olejem grzewczym. Cena netto ze strony producenta plus marza plus 23% vat i mamy cene. A 2.60 to 50gr marzy. Nie ma czegos takiego jak lekki olej opalowy. Jest olej napedowy grzewczy.

Edytowano przez DominikKuchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Przecież pisałem że cena oleju opałowego jest ruchoma , nawet kupisz po 2.00zł ale co?

Mazut? u nas za dobry olej opałowy trzeba dać 2.60zł/l

Tu masz lekki olej opałowy? i ten jest najlepszy a ty masz pewnie ciężki czyli Mazut...stad taka cena.

 

http://www.partneroil.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=66

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

W tym załączniku jest napisane że olej opałowy jest prawie identyczny w stosunku do napędowego, oprócz barwy  to co znaczy że prawie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce monopol maja pkn orlen i lotos. Orlen ma olej napedowy grzewczy a lotos olej napedowy do celow opalowych. Czytajcie karty charakterystyk wybranych paliw a wszystko okaze sie jasne. Nie powtarzajcie uslyszanych i powielanych plotek sprzed ilus lat. Czerwony od zoltego rozni sie brakiem akcyzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

A tak troche z innej beczki, ile wytrzyma mrozu letnie paliwo bo wszystko zalane pod korek letnim a zimowe w zbiorniku. Kupione w starym roku po 3,65 :)

 

Paliwo letnie masz do temp 0 stopni,od 0 do -10 masz  przejściowe ,a zimowe od -10 do -20.Tak stanowią PN,więc w twoim przypadku jest już po ptokach.Trzeba czekać do ocieplenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Przy takiej temperaturze to już masz kaszę w zbiorniku, więc ja bym czekał na ocieplenie, bo tylko filtry pozapychasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To zatankowane mam zakup 12.10 więc teoretycznie przejściowe. Ale teoria a praktyka. Chyba do wtorku posiedzę w domu, nie ma co ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Bajki gadasz, jak ktoś nie płaci podatku nie ma akcyzy wiec co ma do tego ARIMR, przestań gadac bajki, tak samo jak i agencja to bedzie kontrolowała, co najwyżej jak przechowujesz paliwo mogą sprawdzac reszta to śmiechu warte.

Mam ziemie mam ciągnik nie biore paliwa ani od ruskich ani z CPN człowiek mi obrabia ziemie i co oni na to ???>?> a ja biore dopłaty ot i po zabie

Napisałem tylko co żonie powiedzieli w gminie,jutro sam pojadę i się dowiem dokładnie o co chodzi więc twoje oskarżenia że piszę bajki są bezpodstawne i nie na miejscu. Ja tylko chciałem się dowiedzieć co zrobić aby za dzierżawę odzyskać akcyzę.  Po za tym dobre wiadomości oby się sprawdziły http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-paliw-w-polsce-w-tym-roku-bedziemy,25,0,1988121.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj