Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

Podrożało Olej napędowy PN-EN 590 przywieźli wczoraj 1000l firma z Lublina 3,55zł/l brutto

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzacie te firmy czy odprowadzają vat i akcyze?u mnie w okolicy był przypadek że kilku transportowców zaopatrywała firma w paliwo za które nie płaciła vatu i oni jako kupujący zostali opciążeni tym vatem przez US. DRAMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

ansu, ile km dowoza za darmo? minimum 1000l zeby dowiezli?

 

W firmach w których kupowałem i kupuje, zbierają klientów na całość po drodze cysterna 14t . Przeważnie cena ustalana przy zamówieniu dostawa do trzech dni, przeważnie na drugi dzień z wystawioną fakturą. Niektóre firmy dzwonią w dniu dostawy ustalając cenę lub faktura po dostawie listem. Dostawa w cenie. Gdy był remont drogi zbiornik 1000l na przyczepkę i tankowanie na drodze. Po prostu trzeba zadzwonić i zapytać. Exoil, Piotrans, Wakam, Sokół i inne, oni tylko wożą, sprzedają, nie produkują.

 

A jak kupuję na stacji przy drodze i okaże się że nie płaci VAT, lub kupię dzieciom książki do szkoły na fakturę i sklep nie zapłaci VAT ?? Paranoja?

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ponad 2000 tyś

Ja gdybym kupował ponad 2000tyś (2miliony) to bym cene z samym władymirem władymirowiczem putinem uzgadniał heheh

 

 

 

 

Z  tym vatem to jajca! Tez znam taka firme z ktora miałem obgadane 2 tys w bardzo dobrej cenie a przed dostawa pani zadzponiła o dane do faktury i dowiedziala sie ze jestem RR ,powiedziala ze musi skonsultowac sie z szefem i oddzwoni Po kilku minutach dzwonił szef i mówi ze mi nie moga sprzedac bo nie moga wydrukowac paragonu do F-V bo nie maja kasy fiskalnej Biedaczki !!! Takiego tłumaczenia nie słyszala pewnie najstarsza ksiegowa !!Ale w sumie to dobrze bo za kilka stow mogłbym sie potem ciagac po US

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Czerwony 2.15.

Firmy ktore sprzedaja paliwa maja upusty od ceny netto z 40-50gr na litrze

Chyba nawet większe upusty mają. Na OLX ogłasza się firma z Warszawy że w hurcie upust nawet do 20% od ceny hurtowej netto z PKN Orlen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W firmach w których kupowałem i kupuje, zbierają klientów na całość po drodze cysterna 14t . Przeważnie cena ustalana przy zamówieniu dostawa do trzech dni, przeważnie na drugi dzień z wystawioną fakturą. Niektóre firmy dzwonią w dniu dostawy ustalając cenę lub faktura po dostawie listem. Dostawa w cenie. Gdy był remont drogi zbiornik 1000l na przyczepkę i tankowanie na drodze. Po prostu trzeba zadzwonić i zapytać. Exoil, Piotrans, Wakam, Sokół i inne, oni tylko wożą, sprzedają, nie produkują.

 

A jak kupuję na stacji przy drodze i okaże się że nie płaci VAT, lub kupię dzieciom książki do szkoły na fakturę i sklep nie zapłaci VAT ?? Paranoja?

 

paranoją jest to że  kupujący zostaje obciążony tym vatem przy kontroli   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kupując płacę VAT nawet jest wyszczególnione ile Firma która handluje kupuje netto sprzedaje z VAT i ten VAT zapłacony  przeze mnie powinna odprowadzić Jeśli tego nie zrobi to pomimo że już raz VAT zapłaciłem muszę jeszcze raz.

 

Jak długo można przechowywać ON fachowcy twierdzą, że nie dłużej jak miesiąc?

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ciekawi mnie jak to będzie jeżeli ktoś ma ciągnik ma ziemie bierze dopłaty ale jej nie uprawia :D, jak to bedzie z tymi karami itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

hihi widzieliście filmik jaki przesłał toorano?  nieźle się gościu wkurzył na tych co mu na polu parkowali , ciekawe jak wyjechali z tamtąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U kilku dostawców w lubelskim pytałem ceny podobne, a kupuję od nastu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ciekawi mnie jak to będzie jeżeli ktoś ma ciągnik ma ziemie bierze dopłaty ale jej nie uprawia :D, jak to bedzie z tymi karami itp.

ARiMR może wnieść sprawę do sądu o wyłudzanie dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Kolego tu raczej chodziło o dopłaty do paliwa czyli zwrot akcyzy a do tego arimr h*j ma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ARiMR może wnieść sprawę do sądu o wyłudzanie dopłat.

 

u nas w dżenderze to jakbyś chciał wiedziec nie ma przepływu danych miedzy urzędami ;) także zeby ruska po 1 zł była to bym brał i głowy nie zawracał ich straszeniem ;) gmina zbiera rachunki i wyplaca akcyze nie ARIMR.

 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

tak i gminy nie interesuje umowa dzierżawy tylko piszesz na wniosku,że masz tyle i tyle hektarów, raz tylko chcieli ode mnie umowę dzierżawy nie miałem więc napisaliśmy z właścicielem umowę użyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

tak i gminy nie interesuje umowa dzierżawy tylko piszesz na wniosku,że masz tyle i tyle hektarów, raz tylko chcieli ode mnie umowę dzierżawy nie miałem więc napisaliśmy z właścicielem umowę użyczenia

 

A u nas w gminie bez umowy  skserowanej i pozostawionej w gminie nie dostaniesz zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj