Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malopolanin64    421

Dziś kupiłem 3 tysiace litrów z dowozem wyszło po 4,20 a dwa tygodnie wcześniej z dowozem wziołem 2 tysiace litrów po 3,90 ale wteyd nie dał mi rady tyle podać ile chciałem bo miał zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

ja też ponad połowę zapasu kupiłem, bo zawsze kupuje w lutym i potem przed lub w czasie żniw, ale nie ma co panikować i robić wielkich zapasów bo większość analityków twierdzi, że po zimie będzie sporo taniej, a to co się teraz dzieje to tylko zagrywka spekulantów, zapasy ropy na świecie są niemal rekordowe, a wydobycie nie spada i w pewnym momencie cena poleci jeszcze w dół i to sporo.

U nas w PL nie patrzył bym na analityków, jak baryłka taniała to mówili że mają zapasy kupione przed spadkami, teraz powiedzą że baryłka drożeje to i ON w górę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

ja też przewaliłem sprawę, zawsze bierzemy paliwo w kilku, miałem ofertę po 4,08 to czekałem, a teraz 30 groszy droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj słyszałem w radiu że w świecie ropa spada, wydobycie jest zbyt duże i nie spada i ten stan jeszcze troche potrwa.

A w Polsce Orlen piszczy że na małe mają dochody i podnosi cenę,

Ja zamówiłem koniec stycznia po 3,94  i nie przywieżli mi a teraz 4,3, wstrzymuję się czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Witam

co jest grane z ceną ? Półtora tygodnia temu 4,15 zł, wczoraj 4,60 na orlenie, a dziś najtańszy bobryk - 4,70 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Wali w górę na łeb na szyję. Ropę już mam na manewry wiosenne, ale byłem dzisiaj w pobliskim składzie po oleje to mówili, że ostatnimi czasy cena ON wzrosła u nich o 40 groszy i końca wzrostów cen nie widać. Ile prawdy w ich proroctwach - NIE WIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

Ja kupilem  10 lutego po 4.07  1500l on a w tej chwili maja juz po 4.52 jak tak bedzie szlo do gory to jak cena ropy skoczy do poprzedniej wysokosci 100-110 $ to u nas juz on nie bedzie po 5.50 zl/l  tylko raczej po 7zl/l cena spadla o polowe to paliwo o zlotowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

wiosna idzie , wyczuli klimat i do góry czy jak ? tylko dlaczego w takim tempie ???

jak to jest - nawozy szybko łap bo z miesiąca na miesiąc w górę. Ropę jeszcze szybciej łap , bo z dnia na dzień w górę  :o 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak cena ropy spadała to o 2 czy 5 groszy max co kilka dni, a teraz jak zaczęła rosnąć od razu po 10 czy 20 groszy w górę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie tak śledzę historię cen i moje obserwacje:

Jak ropa taniała to podobną cene osiągnęła i utrzymywała w okresie świątecznym w grudniu. I wtedy on był tańszy jakieś 23 gr niż teraz (cena ropy podobna). Niby dolar zdrożał i doszedł nowy podatek ale prawie 23 gr na litrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

niedawno była na jakimś radiu  w nocy audycja że araby się zmówili ale nikt nie wie dokładniej kogo ta zmowa miała dotyczyć i obniżali ceny uzyskali co chcieli osiągnąć i cena idzie w górę najlepsze jest to że statki z ropą po nowej cenie przypłyną za 2 miesiące do polski a cena podskoczyła już na drogi dzień o 5gr u mnie aktualnie 4.70 


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

hmm zawsze ciekawe i rzeczowe audycje podają póżno w nocy , ciekawe dlaczego... ech to jest kraj ....

co do zmowy arabów - to ciekawe jacy to arabowie sie zmówili i czy czasami nie polscy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

u mnie jest po 4,70,

ropa spadła z 110$ na 50$ a paliwo na stacjach ile??? złodziejstwo na każdym kroku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Tym krajem rządzi mafia, to jest chore - jak ropa taniała na światowych giełdach to na stacjach paliwa taniały w ślamazarnym tempie bo oni zapasy mają, że niby kupowali po wysokiej cenie, teraz jak baryłka podrożała (ale też nie jakoś szokująco) to oni kuźwa zapasów nie mają? W tydzień 30 groszy w górę? A w tv non stop gadają, że absolutna większość Polaków twierdzi, że żyje im się coraz lepiej - propaganda gorsza niż za komuny, patrzą tylko jak tu by z ludzi ściągnąć kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

u mnie jest po 4,70,

ropa spadła z 110$ na 50$ a paliwo na stacjach ile??? złodziejstwo na każdym kroku,

 

Sprawdź jaka jest faktyczna cena paliwa (pomijając podatki) to sam sobie odpowiesz na to pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Cena ropy to tak naprawdę tylko część ceny ON.

Jednak rozwijając mój post wyżej (#75):

Cena ropy spadła o 50$ ON tanieje o 78 gr.

Cena ropy w górę o 10 $ ON drożeje o 30 gr.

Od zawsze z obniżaniem cen nie spieszyło się im tak jak z podnoszeniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

hmm zawsze ciekawe i rzeczowe audycje podają póżno w nocy , ciekawe dlaczego... ech to jest kraj ....

co do zmowy arabów - to ciekawe jacy to arabowie sie zmówili i czy czasami nie polscy :(

Arabowie z ulicy Wiejskiej w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

gdzie kolego tak tanio ? u nas po 4,60 przespałem dobry czas i zastanawiam się czy trzeba by teraz zamawiać czy jednak może cena jeszcze coś spaść ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Nie umiem powiedzieć ale rozmawiałem z tym co mi przywoził to raczej o obniżkach nie ma mowy. Mieszkam w okolicach sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja kupuję paliwo tylko od sprawdzonego dostawcy, zawsze dostaję certyfikat paliwa i zaplombowaną próbkę paliwa (plombowana u mnie). Znajomy już raz kupił paliwo po okazyjnej cenie, rozpuściły mu się uszczelnienia w pompie paliwowej od niego, a potem uszkodził się cały silnik. I to w 3 letniej maszynie!!! Po oddaniu paliwa do analizy okazało się, że był to odbarwiany opał, a jak się odbarwia opał to chyba każdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj