Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
plapla123    8

Mam okazję kupić olej napędowy zimowy do -30 stopni po ok 4zł\l ale ma on być przeznaczony do prac wiosną i latem czy przy dodatnich temperaturach np +30stopniach ciągnik nie będzie go więcej palił na mtg od paliwa letniego które jest gęsciejsze  i czy nie straci ono swych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli jesteś pewny jakości tego ON to możesz kupować i śmiało na nim jeżdzić w lato. Ma jedynie dodatki zapobiegające krzepnieniu. Można by nawet powiedzieć, że jest lepszej jakości jak palowo letnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

w weekend jak słuchałem wiadomości w którymś radiu to mówili że na jednej stacji w Białymstoku jest diesel o grosz lub dwa poniżej 4 zł.

W Rzeszowie najtaniej na Auchan po 4,29 za Diesla. 

Myślicie że oleje silnikowe itp. też stanieją?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Auchan lublin 4,32 

silnikowe pewnie nie za dużo pośredników po drodze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mam okazję kupić olej napędowy zimowy do -30 stopni po ok 4zł\l ale ma on być przeznaczony do prac wiosną i latem czy przy dodatnich temperaturach np +30stopniach ciągnik nie będzie go więcej palił na mtg od paliwa letniego które jest gęsciejsze  i czy nie straci ono swych parametrów.

 

Paliwo zimowe jest ,,gorsze'' od letniego , maszyny też więcej go spalają.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Masz to w jakiś sposób udowodnione ??? Czy tylko Twój wymysł że tak akurat jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Paliwo zimowe jest ,,gorsze'' od letniego , maszyny też więcej go spalają.

 

Od paru let jeżdże  do połowy sierpnia na zimowym i jest lepsze, nawet serwisanci to ptwierdzaja.Filtrów to praktycznie wcale nie wymieniam w ciągnikach, a przepalam z 10 tys litrów rocznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Napisałem gorsze w cudzysłowie..... Nie znam wartości chemicznych paliwa letniego i zimowego,  Z moich obserwacji wynika że ciągnik czy samochód paliwa zimowego  więcej  spala czyli jest gorsze :) chyba proste ...

Tomek to że nie wymieniasz filtrów to jest Twoja prywatna sprawa.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

więcej spala bo zimą jest zimno i zanim się silnik rozgrzeje to sobie lubi chlupnąć,  sory taki mamy klimat :D

a wracając do tematu wczoraj na stacji Alsa Siedlce ON 4.30 detal hurt to nie wiem, PB 4.4 i Lpg 1.85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Podlaskie- ON  4,20 zł/l hurt. (tendencja do wzrostu) myślę że cena będzie skacząca między 4 a 4,5 zł/l. Poniżej będzie ciężko ,każdy chce zarobić łącznie z ministrem finansów :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więcej spala bo zimą jest zimno i zanim się silnik rozgrzeje to sobie lubi chlupnąć,  sory taki mamy klimat :D

a wracając do tematu wczoraj na stacji Alsa Siedlce ON 4.30 detal hurt to nie wiem, PB 4.4 i Lpg 1.85

z tym lpg to chyba przesada .


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tak słyszałem

1812 podpunkt

 

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2014

 

dziady tylko patrzą gdzie tu jeszcze dołożyć 

 

 

Podlaskie- ON  4,20 zł/l hurt. (tendencja do wzrostu) myślę że cena będzie skacząca między 4 a 4,5 zł/l. Poniżej będzie ciężko ,każdy chce zarobić łącznie z ministrem finansów  :wacko: .

 

tendencja wzrostowa juz raczej mineła święta świeta i po świetach 

baryłka ropy dołuje tylko dolar trzyma cene

 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

pewnie jak bedzie ministeria;lna świnia miała za mało podatku to cos dołoży żeby nie zejsc poniżej wyznaczonego pułapu okradania ludzi


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

JANCZAR - co z tego że baryłka dołuje jak podatki i marże nie pozwolą na taki spadek jaki byśmy sobie życzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ostatni kryzys w 2009 roku doprowadził do spadku ceny do jakieś 3.8 a wtedy baryłka była droższa niż teraz i co wydaje mi sie że litr paliwa uzyskał już pułap minimalny bo od kilku dni przestało tanieć , kwestią czasu jest jak odrobine zdrożeje.Oranżadka na chwile obecną 3 zł :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatni kryzys w 2009 roku doprowadził do spadku ceny do jakieś 3.8 a wtedy baryłka była droższa niż teraz i co wydaje mi sie że litr paliwa uzyskał już pułap minimalny bo od kilku dni przestało tanieć , kwestią czasu jest jak odrobine zdrożeje.Oranżadka na chwile obecną 3 zł :)

Cena to brutto w detalu do tzw.kanisterka?

a co to takiego ??

http://www.tvp.info/18316148/nowy-paliwowy-podatek-rzad-wprowadzil-oplate-zapasowa-odczuja-ja-kierowcy - własnie to, kolejny podatek aby nie było za tanio i nie za dobrze obywatelom RP  

Ps. Dla mnie nawet ta nazwa ''opłata zapasowa'' brzmi nie co śmiesznie. Chyba wymyślona na poczekaniu aby nadrobić taniejącą ropę i paliwa.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ale z WAS LENIE wkleiłem link dokładnie napisałem ktory podpunkt a wy to samo a wiec dla leni info. :P

 

Warszawa, dnia 16 grudnia 2014 r.
Poz. 1812
RO ZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI 1)
z dnia 10 grudnia 2014 r.
w sprawie określenia stawek opłaty zapasowej
Na podstawie art. 21b ust. 9 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu
ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku
naftowym (Dz. U. z 2014 r. poz. 1695) zarządza się, co następuje:
§ 1. Stawka opłaty zapasowej wynosi odpowiednio:
1) 43,00 PLN za tonę ekwiwalentu ropy naftowej;
2) 99,00 PLN za tonę gazu płynnego LPG.
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.
Minister Gospodarki: wz. J. Pietrewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj