Skocz do zawartości

Polecane posty

biznes12    21

wiadomo coś o rekompensatach dla hodowców tuczników ? bo nie wiem już co robić liczyłem sb to cena musi być 4.60 żeby wyjść na 0 narazie pracuję niedość że za darmo to jeszcze dopłacam ehh ci co się najwięcej napracują najmniej mają oby w końcu nadeszła sprawiedliwość

Jurmiczek    11

Kol.Sadek przeszłość to już historia i nie ma co brać srednią roczną jak widmu krysyzu nie widać końca.Mając świadomość że zachód w 3\4 zaspokoja Polski rynek także wnioski nasuwaja sie same.

Edytowano przez Jurmiczek

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdzie rozum i logika sprowadzac zachodni syf do Polski po wyzszych cenach, majac pod nosem tansze i lepsze, na zachodzie swinie futruja na mokro odpadami jakimi tylko sie da i wciskaja frajerom, a my swoje dobre na zbozu sprzedajemy taniej niz oni byle syf, hodowany na odpadach przemysłu, ccm itp

w naszym kraju powinno promowac sie hodowle własnie trzody a nie bydła opasowego, którego i tak nie konsumujemy, trzoda naszej produkcji powinna pokrywac w 100% nasz rynek, zero sprowadzania syfu,

zachod podstepnie wcisnał nam mode na produkcje bydła opasowego jednoczesnie wiedzac o rozdrobnieniu Polskiej gospodarki a tym samym wiedział ze opasy nam sie nie moga opłacac, gdyz potrzebuja duzych areałów ziemii aby ten kierunek był opłacalny

a trzoda moze sie opłacac i na małym areale, tylko rynek zbytu musi byc zrównowazony, a gdyby Polski przemysł miesny oparty był na naszej trzodzie to tak by było

Edytowano przez ventador

Wiadomość z agroFakt.pl

Meer    5

iść do wiezienia opieka zdrowotna na poziomie jedzenie lepsze niż w szpitalu .. telewizja internet ..

Tomasz78    330

Moje jak przyjdzie kontrola to pochowam ,a jak zapytają gdzie są to powiem że bawią się w chowanego (myśl Tomasza Olbratowskiego RMF FM),a tak poważnie to renovoltage racje to Ty masz ,po części maxiben też chociaż czasem się nie zgadzam z jego teoriami.Panowie ale jak nie żywić pośrednika jeżeli żaden zakład nie chce brać poniżej 15szt. na raz, jestem małym hodowcą 10 loch zdrowotność dobra średnio 12 prosiąt od szt ,pasza własna + koncentrat i nie zawsze uda się ustawić tak lochy aby jeden rzut był duży ,a współpraca z innymi rolnikami jest w moim rejonie wręcz nie możliwa ,a też tak jak Wy ,chce się z tej produkcji utrzymywać ,więc bądzcie też wyrozumiali ,że narzekamy tak to prawda ,ale co zmienić by było lepiej ?

'

lukaczmarek    265

15 sztuk? Kolego bez urazy ale ja oddaje na raz 30-70 sztuk i jest to bardzo mało. Zeby ktoś chciał z tobą gadać musisz mieć chociaż cały samochód na raz (180 sztuk ).

Niestety czasy kiedy 10 czy 20 loch to było dużo już się skończyły i raczej nie wrócą.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak sie bedzie zarabiac 10zł na szt to nie wróca te czasy, masz racje

ale jakby było 100zł to i 10szt warto chowac, zawsze to jakis pieniadz wpadnie a i nawóz naturalny zostanie TEŻ

poza tym jak cena sie ze 2 lata utrzyma w okolicy 3zł to jak myslisz kto predzej upadnie ? Ty ? Czy ten co ma w chlewiku 10 szt przy okazji ?

Ja obstawiam ze Ty

Taka gadka pokazujesz ze nie szanujesz drugiego rolnika i tyle, chamstwo sie szerzy i tyle

Edytowano przez ventador

tymtus    41

Lukaczmarek dobrze gada. Niestety ja zorientowałem się za późno. Ale teraz czyszczę pół stajni i robię 2 rzuty po 70 sztuk, zamiast 9 rzutów po 15 sztuk, bo zawsze coś zostanie przy tych 70 sztukach. Nie wchodzę w kwoty, ale ten kto ma więcej wie, ile można było dostać ZŁ za kg, gdy wy tu piszecie że sprzedajecie po 3,50 zł.

pl → en

sztukac .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to po ile mozna dostac majac partie 50 szt ? ;)

Tomasz78    330

Panowie ja się nie obrażę jeśli ktoś mnie skrytykuje ,ważne żeby mnie nie obrażał ,bo to są dwie inne rzeczy ,chodzi mi o to że staram się utrzymać rodzinę z tej produkcji ,a rolnikiem jestem od dziecka ,i nie przesadzam bo akurat życie mnie tak doświadczyło i lubię ten zawód ale jak i na co się przekwalifikować aby było dobrze mając 17ha

tymtus    41

Tu się zgadzam, bo to nie te czasy. 17 ha pod szkłem/folią to można żyć, ale nie zboże itp.

lukaczmarek    265

jak sie bedzie zarabiac 10zł na szt to nie wróca te czasy, masz racje

ale jakby było 100zł to i 10szt warto chowac, zawsze to jakis pieniadz wpadnie a i nawóz naturalny zostanie TEŻ

poza tym jak cena sie ze 2 lata utrzyma w okolicy 3zł to jak myslisz kto predzej upadnie ? Ty ? Czy ten co ma w chlewiku 10 szt przy okazji ?

Ja obstawiam ze Ty

Taka gadka pokazujesz ze nie szanujesz drugiego rolnika i tyle, chamstwo sie szerzy i tyle

Ty nie rozumiesz jednej rzeczy.

Właśnie mając i sprzedając po kilka/kilkanaście sztuk jesteś skazany na pośredników którzy ci zapłacą ile chcą np te twoje 3 zł, a mając 200 sztuk na raz dostaniesz cene nieporównywalnie wyższą za te same nawet świnie, ale w ceny już tu się zagłębiał nie będę.

I pierwszy świń pozbędzie się właśnie ten kto ma 10 sztuk w chlewiku

staszek131415    2032

15 sztuk? Kolego bez urazy ale ja oddaje na raz 30-70 sztuk i jest to bardzo mało. Zeby ktoś chciał z tobą gadać musisz mieć chociaż cały samochód na raz (180 sztuk ).

Niestety czasy kiedy 10 czy 20 loch to było dużo już się skończyły i raczej nie wrócą.

Myślę że przyszłość należy do tych co po 10 sztuk sprzedają ludzie powoli odwracają się od fermowego tucznika i myślę że za jakieś dziesięć lat 20 tysięcy ferma to będzie mało aby wyżyć z tego B)

Jurmiczek    11

Nie każdy jest skazany na posrednika.Są ubojnie lokane które szanują swoich dostawców i załacą normalną cenę jak za 200.Czy ty się utrzymasz na rynku to też nie jest prawdą.Po pół roku niskich cen padniesz ze swoimi wcześniejszymi oszczędnościami.Fakt że ciebie to nie dotyczy bo puścisz warchlaka komuś głupszemu ale wszystko do czasu.

Edytowano przez Jurmiczek
  • Like 1

Tomasz78    330

dobrze kombinujesz ale małe ubojnie mają już swoich stałych dostawców i dołączenie do nich graniczy z cudem i albo wchodzi w grę cena oczywiście niższa lub czekanie aż ktoś się wysypie i wejdziesz na jego miejsce a konkurencja nie śpi.

• Like 1

Meer    5

U mnie są lokalne ubojnie i jeszcze mniej płacą niż pośrednik to jest dopiero dziwne

donweter1989    181

To witam kolego w klubie. Rzeźnia średnio płaci 10gr mniej niż handlarz lub w najlepszym przypadku taką samą cenę.

tymtus    41

Lukaczmarek ma rację, lokalna płaci trochę więcej niż pośrednik, a jak sprzedasz całego tira, to naprawdę ta cena jest nieporównywalna.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko wez namów zacofanego Polaka na to

jak jeden ma 100szt a drugi 500szt to ten co ma wiecej juz nie chce gadac z tym co ma mniej

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez lukasz76
      Witam wszystkich.

Oglądałem niedawno kurnik w systemie tunelowym francuskiej firmy, właściciel zachwycony.
      Ciekawi mnie czy jest gdzieś taki obiekt dla świnek i co najważniejsze jaki to koszt.
      Budowla prosta i wydaje się tania: rusztowanie jak tunel foliowy, ocynkowany, kryty brezentem, zaizolowany
      wełną mineralną, szczyty z płyty warstwowej, ruszt pełny(u świń, bo kury mają ściółkę).
      Proszę o spostrzeżenia.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.

• Przez oczkomac
      witam kolegów rolników czy ktoś z kolegów miał styczność z tą firmą ,chodzi o warchlaki,jeżeli tak to proszę o opinie lub kontakt na mój adres            oczko-1985@o2.pl z góry dziękuję jest to dla mnie bardzo ważne

chodzi oczywiście o firmę Osadkowski
    • Przez pusty19
      Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.