Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AGRObombula    1

no za zebyście wiedzieli ja zakoncentraty co mi przyważą zawsze płaciłem 43 zlote za worek a teraz 48 jak na vakturę zerknołem to mnie zgieło

Wiadomość z agroFakt.pl

krolikNH    56

Pasze strasznie podrożały, mój ojciec to sobie normalnie włosy z głowy wyrywa... I najgorsze, że niewiadomo co dalej będzie... :P

tumek19    5

Powiem szczerze z tych świń jedynie co nam zostaje to to co jest na płycie gnojowej i co tydzień trzeba wyrzycać... nic więcej... :P

krolikNH    56

Ach co tu dużo dodawać... Zakłady mięsne jak sobie poczynają każdy widzi. A najbardziej mnie irytuje ta świńska morda Dudy jak się wejdzie na jego stronę internetową. Bleeeeeeeeee :angry:

PS. Tumek nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT.

tyj123    0

ja u siebie miałem w środe po 3.20 a pasze pigi dla prosiaków w hurcie płaciłem po 54 zł a tak w centralach są po 61zł

Rafal180    2

na dzień dzisiejszy ceny są poprostu Ch*jowe :P . i nie opłaca sie bawić w świnkli. Ale nie wiemmy jak sie cena zmieni w przyszłosci... słyszałem gdzieś ze to całe zniesienie enbarga na polskie mieso nic nie dało poniewarz żadna masarnia nic nie wysyła do rosji. i ze dopiero w marcu lub kwietniu ma sie coś ruszyć no i ze cena ma być wyższa :P

tyj123    0

do kwietnia daleko a zboza mam do marca a w chlewie prawie 500 szt. i 150 prosiaków zamówine marnie tą przyszłośc widze chyba przeżuce sie na zboze i rzepak

krolikNH    56

To, że teraz zboże drogie to nie znaczy, że będzie cały czas szło po wysokiej cenie. Dziś drogie, jutro może już być tanizna. Nie wiesz kiedy może się wszystko odwrócić... :angry:

jan2130    17

Witam tak nie dawno gadałem z goscie z zakładów miesnych kakretnie z pracownikiem co przyjechał po swinie to mowił ze swinie drobie niebeda drobie bo jak zaraz unas skoczy do gory to z zagranicy ida całe tiry miesa do Polski a teraz po zniesieniu granic to tiry jada ze zywymi swinimi do Polski A NASZE CH..E nic nierobia zeby to powstrzymac a ja jeszcze w tym roku chlewnie postawiłem ku...wa 2000tys poszło jak psu w du..e lepiej ta kase bym wydal na ku..y by najmiej bym cos urzyl :P a tak charytatywnie wyworze swinie

AGRObombula    1

haha to dobre do kwietnia czekać to ja moge totalnie upadłość oglosić bo do siewnika niebedzie co wsypac a zboże do siewu do tanich sie niezalicza to juz nie te czasy co kiedyś ze świnie sie chowało na swoim zbożu do ostatniego grama a do siewu sie kupowało z centrali teraz aby kupic to trzeba pół gospodarki sprzedać i do tego jeszce psa z budą dołożyć.

krolikNH    56
Teraz to jedyne co mi se swin zostaje to faktury nic wiecej

Zapomniałeś o czymś, ponieważ zostaje bardzo cenna rzecz - obornik... Śmieszne, ale prawdziwe. I zarazem smutne bo oddawać tuczniki praktycznie za darmo... :angry:

Cichy007    0

Tak Panowie tyle naszego co sobie pogadamy a oni i tak swoje zrobia i nic ani nikt tego nie zmieni.W Polsce nie dadza zarobic nie ma jakiejs stałej koniunktóry , wszystko wisi w powietrzu dzis jest jutro nie ma.Teraz to trzeba miec wszystkiego po trochu nie mozna wyspecjalizowac sie w jednym kierunku i jednego pilnowac.A znow jak sie ma wszystkiego po trochu to zawsze z czyms sie w cene trafi.A cena trzody napewno troche wzrosnie bo cały czas pogłowie swin spada i bedzie spadac nadal , ale raczej nie ma sie co łudzic ze dadza nam zarobic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez lukasz76
      Witam wszystkich.

Oglądałem niedawno kurnik w systemie tunelowym francuskiej firmy, właściciel zachwycony.
      Ciekawi mnie czy jest gdzieś taki obiekt dla świnek i co najważniejsze jaki to koszt.
      Budowla prosta i wydaje się tania: rusztowanie jak tunel foliowy, ocynkowany, kryty brezentem, zaizolowany
      wełną mineralną, szczyty z płyty warstwowej, ruszt pełny(u świń, bo kury mają ściółkę).
      Proszę o spostrzeżenia.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.

• Przez oczkomac
      witam kolegów rolników czy ktoś z kolegów miał styczność z tą firmą ,chodzi o warchlaki,jeżeli tak to proszę o opinie lub kontakt na mój adres            oczko-1985@o2.pl z góry dziękuję jest to dla mnie bardzo ważne

chodzi oczywiście o firmę Osadkowski
    • Przez pusty19
      Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.