Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

mbanach    1

blattin napewno tanszy niz sano starter blattin 70 zl a starter sano piggi 90 zł nie uszukujmy sie 20 zl na worku to decydowanie sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


mbanach    1

jak kupowalem bo poprzez okreżną droge a nie prosto od producenta w moim rojonie to w chempesnie to 94 za worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl



vicia1223    10

warchlak 30kg 270zł , Pasza i pozostałe koszty 350zł =620zł .

 

115 x 5.60 brutto= 644zł. Ale to dzisiaj , podnieśmy na 6 brutto , które pojawi się w krótkim czasie to całkiem całkiem na sztuce wyjdzie.

 

Ja duńskimi warchlakami zrobię 4 rzuty na rok :) , No może tydzień mi zabraknie . Tuczę do masy 120 kg .. Średnia przeważnie 113-117 kg .

 

Pojawią się pytania jak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomek73    188

Żeby na 5 w najbliższym czasie nie pojawiło się.

Chce ci się za 24 zł chodzić, ile oddajesz na jeden rzut. Ile masz strat w warchlakach.

Ile ha przeznaczasz na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rolnik1973    1272

Ja mam swoje prosiaki i swoje tanie zboże i 150 zł. na szt leciutko mam. A na drugi rok łubin zamiast strąga i 200 wycisne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rolnik1973    1272

Ale jak świnia je przerobi to zostaje 150 plus obornik i na nawóz nie wydaję co = czysty zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vicia1223    10

Na 3 rzutach ostatnich średnio tucznik wyniósł 700zł. Prosiak cena podobna , 270-280 zł.

Koncentraty i leki 120zł do sztuki , Upadki 10 sztuk na 300 sztukach. 220-230kg zboża na jednego i da się policzyć ile zostaje z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saszeta    73

ja za śrut jęczmienno-pszenżytni z małym dodatkiem łubinu płace 800 zł/ tona. Za łubin ześrutowany 1500zł/tona. Nie kupuję śruty zbożowej na tony bo jadę prawie na samym ziemniaku ale łubin mieszam już z piggi i daję od 20kg. A później tylko łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukaczmarek    265

Ja mam swoje prosiaki i swoje tanie zboże i 150 zł. na szt leciutko mam. A na drugi rok łubin zamiast strąga i 200 wycisne.

nie ważne czy masz swoje zboże czy z zakupu. licząc kalkulacje opłacalności hodowli tucznika przyjmuje się cenę rynkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik1973    1272

No ale jak mam 30ton zboża to jakieś 24000zł, z 30ton urośnie ok 100 świń to jakieś 60000 z tego niech 10000 strong i zapłodnienie to zostaje 50000 i obornik. Jest różnica jest. Tak czy siak się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koma666    162

jezeli masz swoje małe prosiaki to napewno sie opłaci, ale gdybys miał kupowac to nie ma to sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik1973    1272

Wtedy nie wiem, bo jeszcze nigdy nie kupiłem, ani nie sprzedałem małego prosiaka. Co urośnie to się ukarmi i biznes się kręci. A maciory też swoje 3 lata i wymiana z swoich młodych. Kiedyś kupiłem zarodowe to były jednorazówki i koniec. Co swoje to swoje nic nie kosztuje starą sprzedał, z młodych zostawił i gra gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukaczmarek    265
Napisano (edytowany)

60tyś -24tyś -10tyś = 50tys?? Możesz to rozpisać bo nie rozumiem??

I chcesz nam powiedzieć że na 100 sztukach zostaje ci 50 tyś na czysto tak?? :D

Zakładam że twoje świnie nie piją, nie chorują, nie masz upadków, nie sr**ą (bo nie liczysz kosztów ścielenia i usuwania obornika), oprzątają się same, tid itp.

Poza tym koncentrat i zapładnianie 10 tyś? czyli powiedzmy 9 tyś przeznaczasz na koncentrat? na 30 ton zboża? Z wyliczeń wynika że sypiesz go średnio 8% tymczasem koncentraty są od 10 do 25% czyli powinieneś na nie wydać minimum 18 tyś

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vicia1223    10

A ile kosztuje aktualnie Wasze ulubione Protamino Premium Forte i same Protamino ??

 

Rolnik1973 dobrze liczy swoje :D :D

 

Lukaczmarek czy koszt usuwania obornika po np rzucie 100 dniowym jest aż taki duży??

Ja do usunięcia obornika po 300 sztukach potrzebowałem 30 litrów ropy plus 2 dni mojej pracy , fakt woziłem na pryzmę 300 m od chlewni .. Jeśli nie liczyć własnej pracy to wynosi on mniej niż 1 zł do sztuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukaczmarek    265

Wyrywasz zdanie z kontekstu to i ja tak zrobię. Rozumiem ze po tych 300 sztukach to usuwałeś tylko tą ropą i pracą własnych mięśni bo amortyzacji sprzętu nie liczysz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LukaszBONQ    3

dajcie sobie spokój, każdy sobie liczy jak tam potrafi. Ja nigdy nie zrozumiem jak ktoś pisze że na swoim zbożu i prosiaku wychodzi się lepiej niż z zakupu. To po ch..a trzymać, lepiej sprzedać zboże i prosiaka. Dochód z ziemi to jest dochód z ziemi, a koszt paszy liczy się wg cen aktualnie rynkowych, prosiaka też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vladoo1    9

u mnie wyliczyłem tamten rok jadę tylko na łubinie wcześniej mieszałem 50/50 wyszło ze ze sztuki zostaje 130 pln no ale zostaje kwestia prosięcia jak by trzeba kupić to jest na zero a wyprodukowanie to nic nie kosztuje? chodzi sie koło tego za darmo a jak by je sprzedał to był by interes i słomę można było by opchnąć albo zrobić brykiet :) przy tej opłacalności to tylko utrzymujemy stado zeby coś było ale na siłe nie ma co inwestowac w posredników :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik1973    1272

No ale jakbym sprzedał zboże to bym miał 24tyś, a jak przepuszczę przez świnie to mam 60 tyś no minus 24 minus 10 na dodatki to zostaje 26tys i gnój i na nawozie zaoszczędzam z dobre 5tys. A pole bez gnoju dziczeje. To wychodzi wraz 30 tyś więcej niż za zboże. A robić coś trzeba. Najlepiej się połóżcie i płaczcie. Mi tam się opłaci puki co. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vicia1223    10
Napisano (edytowany)

Jeśli Ty na oborniku od 100 sztuk zaoszczędzisz 5tyś zł to na prawdę Twoje świnie mają zajefajną przepustowość . Obornika raptem z 15ton zostanie po przefermentowaniu na płycie a wielkie zamieszanie Pan sieje z tym nawozem ... Żenada..

 

To wylicz mi zużycie ciągnika po 2 dniach pracy w ładowaczu , plus zużycie przyczepy 2-osiowej o ładowności 5 ton..

Edytowano przez vicia1223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saszeta    73

u mnie wyliczyłem tamten rok jadę tylko na łubinie wcześniej mieszałem 50/50 wyszło ze ze sztuki zostaje 130 pln no ale zostaje kwestia prosięcia jak by trzeba kupić to jest na zero a wyprodukowanie to nic nie kosztuje? chodzi sie koło tego za darmo a jak by je sprzedał to był by interes i słomę można było by opchnąć albo zrobić brykiet :) przy tej opłacalności to tylko utrzymujemy stado zeby coś było ale na siłe nie ma co inwestowac w posredników :-).

na szczęście większość nie wierzy w łubin i dlatego jest on o połowę tańszy od soi. Średnio liczyłem że mi wychodzi 8 kilo więcej niż musiałbym dać koncentratu w ogólnej dawce. W finale jakieś 50-60 zł w kieszeni zostaje na jednej świni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koma666    162

gdyby sprzedał zboze, które najpierw musi wyprodukowac, to na czysto zostałoby mu ok 12tys, a tak ma powiedzmy ok 20 tys czystego zysku i do tego obornik, nie potraficie liczyc ?

prosiaki ma od swoich macior,wiec te 20 tys jest całkiem realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez lukasz76
      Witam wszystkich.
       
      Oglądałem niedawno kurnik w systemie tunelowym francuskiej firmy, właściciel zachwycony.
      Ciekawi mnie czy jest gdzieś taki obiekt dla świnek i co najważniejsze jaki to koszt.
      Budowla prosta i wydaje się tania: rusztowanie jak tunel foliowy, ocynkowany, kryty brezentem, zaizolowany
      wełną mineralną, szczyty z płyty warstwowej, ruszt pełny(u świń, bo kury mają ściółkę).
      Proszę o spostrzeżenia.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez oczkomac
      witam kolegów rolników czy ktoś z kolegów miał styczność z tą firmą ,chodzi o warchlaki,jeżeli tak to proszę o opinie lub kontakt na mój adres            oczko-1985@o2.pl z góry dziękuję jest to dla mnie bardzo ważne

      chodzi oczywiście o firmę Osadkowski
    • Przez pusty19
      Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.
×