Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    277
pokaż mi choć jeden post na którym chodowcy się wymieniają poglądami

 

Mój post 3 wypowiedzi wyżej :) zadowolony?

 

I jeszcze jedno hodowcy się wymieniają a "chodowcy" to ja już nie wiem :)

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabirol    0

Mój post 3 wypowiedzi wyżej :) zadowolony?

 

I jeszcze jedno hodowcy się wymieniają a "chodowcy" to ja już nie wiem :)

Jak napisałeś A to napisz i B.niech wszyscy wiedzą jak zabezbieczyć pasze by 3 tygodniowe prosie nie wyrzucić za ogon po kiklku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert a ty przypadkiem nie odsadzasz po 3 tygodniach. :lol:

 

tak..po 21 dniach

 

 

Jedziesz po mnie jakbym ci buraki wygniótł.Nie wiem konkretnie o co chodzi w tym pytaniu?Jesli o prosiaka ze 4 tydzień jest najlepszym do odsadzenia to motywuje sie tym że nie starcza im mleka i szukaja pokarmu przy tym walcząc miedzy sobą i odgryzaniu słabszych sztuk które później słabną.

 

Chodzi mi o to że nie wierzę w te brednie co pisałeś. Zresztą nie tylko ja. Masz niby 60 lat a piszesz takie głupoty które się kupy nie trzymają..człowiek w taki wieku nie wdawałby się nawet w dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabirol    0

tak..po 21 dniach

 

 

 

 

Chodzi mi o to że nie wierzę w te brednie co pisałeś. Zresztą nie tylko ja. Masz niby 60 lat a piszesz takie głupoty które się kupy nie trzymają..człowiek w taki wieku nie wdawałby się nawet w dyskusje

W co nie wierzysz??? w to że koszt paszy na tucznika wyniósł 300 zł???!Tak wszystko wzrosło od stycznia do sierpnia kiedy uświadamiałeś Pablooo ze koszt jest w gracach 250-270???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

może skończmy te kłutnie nie wiadomo o co.

ja uważam że każdy umie liczyć skoro robi to co robi. bo niby skąd by każdy brał środki na dokładanie. osczędności też się kiedyś konczą.

 

ja odstawiam prosięta od macior pomiędzy 3 a 4 tyg. by grupy loch sie nie sypały i były w tej samej ilości sztuk.

 

u mnie działa. żadnych problemów przy odsadzaniu prosiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Skorpion-skąd dokładamy?Nie wiem jak ty ale dużo rolników-hodowców nie ma pojęcia o kosztach bo wcale nie liczą.Są takie koszty jak np. robocizna , amortyzacja budynku, a co mnie rozczula twierdzenie własne zboże to tańsza pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

HubertOjdana jeśli zdradzę ci podstawowe arkana chodowli to zrobie sobie równą konkurencje.Nie uważasz że już bardzo dużo cennych informacji już napisałem.Ale ok.na kilka pytań odp.do 30kg jest w nim wszystko co powinno być,przy growerze dużo oszczedzam,finiszer to już bajka tu można najwięcej zaoszczędzić.Rasa nie ma wpływu na wyniki a rynkowa zbieranina jest najlepsza.Żywie na sucho z tubomatów.Można powiedzieć że prosiaka karmie sam potem paszociąg.Byli na rusztach.

Wyjaśnij mi czemu uważasz, że rasa nie ma znaczenia? Czym chcesz zrobić sobie konkurencję? Tymi bredniami co wypisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Przy tych cenach to bardziej się opłaca sprzedawać zboże niż hodować świnie. Koedyś miałem ale już ok 10 lat nie hoduje bo ceny były słabe. Wielu hodowców jak raz skończy ze świniami to już nie chcą słyczeć o powrocie to tej słabo opłacalnej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie mam pytanko? Liczę na radę. Kończy mi się zborze w magazynach. Przy obecnej chodowili starczy mi go do konca lutego- może połowy marca. Mam zaproszonych 8 macior na termin koniec stycznia. I teraz pytanie czy dokupywać zborze, lub pasze pełnoporcjową do tych miotów. Czy bardziej będzie opłacalne sprzedanie prosiaków i przetrzymanie tylko macior do żniw?

Sytuacja w rynku jest bardzo nie stabilna a tak ryzykować, to trochę ciężko teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Prosiaka sprzedasz teraz bez problemu z jakimś zyskiem. Tucznik to szansa na większy zysk, ale gwarancji na to żadnej nikt Ci nie da. Pasze to raczej pelnoporcjówki skoro Ci się kończy zboże, chyba że w okolicy ceny zbożą masz jako tako niskie. A decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

ceny zbóż nie odbiegają zbytnio od tych na głównym rynku. A zborza u mnie w okolicy mało bo tu takie zagłębie warzywnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

kolego musisz sam policzyć co bardziej sie opłaca. poczekaj bliżej terminu odstawiania prosiąt.

Zobaczysz ile będzie prosiąt od każdej z macior i wtedy przeliczysz sobie. sprzedać nie problem ale na tym dobrze zarobić to jest sukces.

miesiąc czasu przy hodowli świń to długo, a ok tyle bedziesz miał czasu do odstawienia prosiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj z kuzynem liczyliśmy ile zarobił w 2011 roku na trzodzie chlewnej. Wstawił łącznie 400 prosiaków z Holandii. Nie będę się rozpisywał. Zostało mu na czysto 25 tys. pln.

Mam pytanie, czy to dobry wynik ? Razem zastanawiamy się czy opłaca mu się dalej w to "bawić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To niech idzie do pracy i sobie porówna czy lepiej 2 000 zł/miesiąc u siebie czy u kogoś?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeszcze może rozwinąć hodowle bydła. Ja na jego miejscu bym został przy tym, ale uparł się żebym zapytał się was. Ma całkiem fajnie wykombinowaną chlewnie i się nie narobi za dużo przy tym a zysk jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Trzeba być wytrwałym w tym co się robi raz wzrośnie cena bydła a raz trzody . zależy jakie kto ma warunki . wiadomo , że przy bydle jest więcej roboty ale i długo trzeba czekać na zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

no 25tys to nie jest mało na rok, siedzi w domu robotę zaczyna i konczy kiedy chce. Na państwowym czy prywatnym o takiej kasie na czysto ciężko pomyśleć za dojazdy też nic nie płaci. Na swojej paszy karmione czy kupcza?

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio1    1

ja bym nic nie kombinował dobra kasa,pytanie czy zawsze tyle zarobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

witam mam pytanie czy ktos kto odstawia swinki na wbc moze mi powiedziec ile procentowo z wagi zywej wychodzi wagi półtusz czy tez inaczej ile z wagi żywej odchodzi kg na odtracenie za ktore niestety nam nie placą (tzn flaki itp):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

wybicie ok80% czyli ze 100kg zywca 80kg miesa a 20kg reszta.dzielisz wage poubojowa przez zywa.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj