Polecane posty

Narcotic    0

@Daro20 wiem że nie wszyscy mogą sobie pozwolić aby tylko sprzedawać zboże i wiem że ktoś te świnki musi hodować ale jeśli Tobie się to opłaca przy obecnych cenach to proszę bardzo hoduj sobie te świnki a na pewno zrobisz interes życia. Z ceny zbóż w tamtym roku się nie cieszyłem musiałem sprzedać ponieważ nie miałem gdzie wsypać nowego, nie mam zbyt dużych magazynów. Myślę że jednak lepiej sprzedać zboże nawet po niskiej cenie wziąć dopłaty i się nie narobić niż się narobić przy świnkach i nie wiadomo czy nie dołożysz do interesu. Wiem też że trzeba mieć dużo ha aby utrzymać się tylko z produkcji roślinnej sam niestety mam średnie gospodarstwo i z samej sprzedaży zbóż nie mógłbym żyć na odpowiednim poziomie ale pracować przy świnkach za darmo nie zamierzam nie jestem głupi. Co do cen owsa po 15zł to było super nawet nie wyobrażasz sobie ile zaoszczędziłem na ekogroszku a dom mam spory do ogrzania. Pozdrawiam myślących!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak, Polska chory kraj. Napisać każdy może, a wyjść i zawalczyć o swoje to już się nikomu nie chce...

 

Już był temat o strajku to sobie najlepiej sam przeczytaj. Jedni chcieli ale wielkie bambry to mieli polewę...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kto hoduje dalej to w tym nic dziwnego, ale czy osoby które stawiają duże budynki do hodowli trzody to pasjonaci, wariaci - wątpię ????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Już był temat o strajku to sobie najlepiej sam przeczytaj. Jedni chcieli ale wielkie bambry to mieli polewę...

Z takich protestów co proponujecie to tylko się śmiać. Ktoś podał przykład że Francuzi wylewali gnojowicę na ulice. Jak wy tak zrobicie to nie dziwcie się później że będą was od wieśniaków wyzywać i reszta społeczeństwa będzie jeszcze gorzej nastawiona na rolników. A warto mieć poparcie także i w mieszczuchach. A brudząc stolicę też nie zarobicie. No może jakieś obiecanki i minimalną podwyższę na odczepnego. Bo coś mi świta w głowie że ktoś wysypywał zboże i blokował drogi. Tylko nie pamiętam czy coś to pomogło.

Trzeba wyciągać wnioski z historii i robić wszystko z głową.

 

I kto to są wielkie bambry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Gdy się ma swojego prosiaka i sowie zborze to zawsze coś się tam z tego zostanie. Wiadomo że kryzys był zawsze w zimę i tak zawsze będzie przyjdzie lipiec cena na pewno będzie lepsza.

No chyba kolego nie policzyłeś dokładnie. Policz sobie ile kosztuje wyprodukowanie prosiaka. To chyba taniej teraz nawet kupić niż mieć swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Z takich protestów co proponujecie to tylko się śmiać. Ktoś podał przykład że Francuzi wylewali gnojowicę na ulice.

 

O ile się orientuję to Francuzi wpadli na lepszy pomysł, mleko, po tym jak zakiśnie na drodze i w studzienkach to smród nieziemski, gorszy jak z gnojowicy i do tego efekt odsunięty w czasie

 

 

A co do śmiania, to na kopalni by Cię obili górnicy za taki tekst na pogotowiu strajkowym, zgranymi trzeba być a nie nabijać się z siebie, i uczyć się od tych co umieją stajkować

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko górnicy to nie rolnicy. Teraz zastanówcie się dlaczego.

 

I jak mi byś tak zrobił pod mieszkaniem to uwierz mi, za kilka dni miałbyś ode mnie pozew do sądu. Miasto pewnie też by się dołączyło.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rocznie chowamy nie więcej niż 10 świń ;P Wszystkie zabijamy i robimy wytwory ( kiełbasę, kaszankę, salceson i pasztetową ) kiełbasy się zrobi dość sporo, i jak się sprzeda po 17zł to jest parę groszy na jakieś głupoty ;d chętnych nie brakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A zdaje sobie sprawę ze to jest nie legalne i jest na to paragraf??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Andrzej co jest nielegalne? Ubijanie świń dla własnych potrzeb?

Nielegalna jest sprzedaż mięsa i wyrobów z uboju gospodarczego. Jeśli chcesz coś takiego robić musisz mieć ubojnie i masarnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju wszystko jest opłacalne co jest nie legalne

 

Jak będziemy tylko narzekać na cenę świń a nie zaczniemy walczyć o swoje to za pol roku polska świnie będziemy oglądać w zoo zamiast wielbłąda

 

Widzę ze jednak nie ma jedności w rolnictwie polowa z was tylko narzeka zamiast brać dupsko do warszawy i strajkować

 

Podejmujmy decyzje strajkujemy czy nie bo takie puste pisanie bez pokrycia chyba nie ma sensu prawda??? Ja jestem za walczeniem żeby nam rolnika było lepiej

 

Tak nie może być ze do Polski zwożą zatrute mięso z Niemiec a nasze zdrowe i smaczne narodowe mięso skopują za bezcen

 

Nie bądźmy bierni!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak jest. Za widły i do Warszawy! Jest dużo fajnych rzeczy do zwiedzania jak np. Centrum Kopernika czy Zamek Królewski. Przynajmniej miłe wspomnienia i pamiątki przywieziecie z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rafff24 mądre słowa piszesz :) Popieram cię

 

Mam pytanie do staskas co robisz na tym forum jeżeli wszystkich negujesz zamiast wspierać czy tez doradzić coś mądrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Czytam, trochę piszę i dowiaduję się wielu ciekawych lub mniej ciekawych informacji. Nie raz były na tym forum podawane przykłady co robić ale większość i tak woli strajk. Podałem też przykład co robić parę postów wyżej.

 

Nielegalna jest sprzedaż mięsa i wyrobów z uboju gospodarczego. Jeśli chcesz coś takiego robić musisz mieć ubojnie i masarnie.

A dlaczego by nie zorganizować tego i robić wszystko legalnie? Wiem że to jest dużo roboty, papierków i pieniędzy no ale nic za darmo na tym świecie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Oczywiście że trzeba pokazać wszystkim że z polską super wieprzowino dzieje się źle, i w jakiś sposób trzeba to zamanifestować.

StsiekS jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Do puki rolnicy nie będą się łączyć w grupy producenckie to zawsze w d*pie będziemy. Niestety polska natura na to nie pozwala. Moze nasze pokolenie będzie mądrzejsze niż nasi dziadkowie i rodzice. Mając 100 świń jesteś pionkiem, ale grupa mająca 10 tys tuczników może coś zdziałać i swoje wywalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Hodujac 100 sztuk opalcalnosc jest okolo 3.5pln przy dzisiejszych cenach zboza jeszcze wiecej. Grupa majaca 10 tys sztuk sprzeda po 2.8 i sie bedzie oplacac. Po drugie tylko duze hodowle maja sznase i tylko takie sie utrzymaja co juz z reszta sie sprawdza.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Tylko górnicy to nie rolnicy. Teraz zastanówcie się dlaczego.

 

I jak mi byś tak zrobił pod mieszkaniem to uwierz mi, za kilka dni miałbyś ode mnie pozew do sądu. Miasto pewnie też by się dołączyło.

 

 

I jak w tym kraju ma być dobrze jak grupa zawodowa co wbrew propagandzie "wyscigu szczurów" na jednym wózku jedzie ma coś osiągnąć?

jak woli się z siebie nabijać, a jak coś to po sądach ciągać, zawsze jakaś to rozrywka, pytanie do czego nas to zaprowadzi, żeby było jasne nie miałem nikogo bić, chciałem tylko uzmysłowić różnicę w rozumowaniu

 

tak długo jak nie zaczniemy patrzeć na siebie jak na ludzi, nie pazernych konkurentów, to będą rozgrywać nami ponad nami, ale przynajmniej ja widzę poprawę, no ale ciągle są tacy zazdrośnicy co za cel będą stawiać sobie torpedowanie wszystkiego co może przynieść zmianę na +, jak w tym skeczu KMN o ławce przed blokiem, choć dotyczy innego środowiska to oglądając go czuje się człowiek w temacie

 

zboże jest w świetnej cenie, a świnki lepiej nie mówić, gdzie są tzw, związki zawodowe, zamelinowały się w COPA COGECA i jakby nie widzą choćby dysproporcji w dofinansowaniach w UE, bo takiej awangardy jak działanie na rzecz krajowych świniarzy to już w ogóle nie chcę wymagać

 

a Szczewko dobrze mówi, tylko mając w pamięci historyczne zaszłości nie jest to łatwe zwłaszcza paradoksalnie w rozdrobnionym rolnictwie, gdzie przeważnie każdy sobie....

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

@Narcotic też mam średnie gospodarstwo i ziemie nie zaspecjalne tak że nawożenie mam za darmo ;) Jeden postepuje tak a drugi tak. Jeden woli Kaśke a drgi Maryśke i nikt tego niezmieni :D też Cię pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

szczewko to nie do końca jest tak ze jesteśmy w grupie i od razu dostaniemy super cenę 10 tys se tucznika rocznie to dla zakładu ok. 4 dni pracy wiec nie dużo prawda u nas to jest % 8 DO KL S E A cena żałosna 4.1wbc kl E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Powiedz mi rafff24 jakie masz argumenty żeby przekonać obecny lub przyszły rząd żeby przyjęli postulaty na poważnie i zrobili zmiany w prawie lub wprowadzili nowe? Czym możesz przestraszyć, zastraszyć władzę do tego aby was posłuchali? Wylewaniem gnojowicy, mleka pod sejmem? Blokowanie miast czy autostrad? Z autostradami to przesadziłem to może dróg krajowym? Bo jeśli macie tylko takie argumenty to tylko wkurzycie obywateli którzy i tak maja o nas złe zdanie. A jeśli będą mieli jeszcze gorsze to rząd nie kiwnie nawet palcem bo po co? Wyborcy będą go i tak popierać. Pracę rolnika można dość łatwo zastąpić importem żywności z zagranicy a klient i tak to będzie musiał kupić. Pracę górnika, lekarza, prokuratora czy nauczyciela już tak łatwo i szybko nie zastąpisz innymi pracownikami. Właśnie w tym tkwi problem.

Jeśli macie jakieś dobre pomysły sam się do nich z chęcią przyłączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj