Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

No właśnie co bysmy nie chcieli robić to trzeba to robić najlepiej jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Koledzy chciałbym zapytać ile zostaje wam z jednej sztuki przy chowaniu Duńczyków??? Czy to jest opłacalalne?? Do tej pory trzymałem polskie prosięta ale zaczyna ich brakować w mojej stronie i zamierzam kupować z zagranicy. Planuje kupić około 100 sztuk bo na tyle mam miejsce. Jakie jest u was zuzycie paszy na sztuke??? Byłbym wdzięczny za info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Bartek, jak Ci polskie prosiaki zjadaja 1.8 kg na kilo przyrostu to uwierz - żaden dunczyk nie poprawi tego wyniku :) Trzymaj tak dalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Szu 15000

 

 

 

Nie no kolego takie zużycia to nie mam. Zużycie wyjdzie mi teraz w granicach 240kg na sztukę i około 2.1kg/ 1kg masy ciała. To i tak nie tak źle tylko że problem jest z prosiakiem bo takie ilości to cięzko kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

czy aby ci się nie pomylilo z tym zuzciem 2,1 kg bo u mnie na growerze tyle wychodzi a na calosci 2,6 od wagi warchlaka 30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Witam

Przedstawie moje wilyczenia na dzien dzisiejszy: 

Dotyczy 35 szt pochodzacych z zakupu ( ceny rynkowe na stan 03,01,2015)

Zakup prosiat (ok 15 kg) : 35 szt x 140 zł = 4900 zł

Waga sprzedazy : ok.120 kg 

Czas tuczu : 120 kg - 15 kg = 105 kg przyrostu

Sredni dobowy przyrost ok. 850 g na dobe co daje nam 123 dni tuczu 105/0,85=123 dni

Zuzycie paszy na 1 kg przyrostu : 2,85 kg co daje nam na tucznika (105x3 kg = 295 kg) 315 kg paszy 

Na 35 szt, potrzebujemy : 35 sz x 295 kg = 10,32 t paszy 

Skład paszy : 85 % zboza i 15 % koncentrat Sano protamino Forte 40 % białka + zakwaszacz Selko Cid

Koszt przygotowania 1 t. paszy : 

15 % koncentrat = 330 zł 

20 % kukurydza  = 120 zł

15 % owies         = 67 zł 

25 % jeczmien    = 160 zł 

10 % żyto            = 42 zł 

15 % pszenzyto  = 75 zł

zakwaszacz        = 10 zł

Suma                  = 804 zł 

Cena paszy : 10,32 t x 804 = 8301,3 zł 

Kwota sprzedazy: 35 szt x 120 kg=4200 kg x 0,97 = 4074 kg x 3,95 zł=16092,3x 1,07 = 17218,76 zł

Zysk : 17218,76 zł - 8301,3 zł - 4900 zł = 4080,46 zł 

Zysk dzienny : 4080,46 zł / 123 dni = 33,17 zł 

Do tego trzeba doliczyc koszt obslugi wet, 5 zł do szt 

Wody i energi nie licze poniewaz jest ti maly procent kosztów przy moich budynkach ktora ma naturalna grawitacyjna wentylacje . 

Prosze o komentarze :) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Zamiast owsa pszenicy daj trochę, teoretycznie moze być, jeszcze jakby nic nie padło to byłoby super, nadzieja ze cena do góry pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Tona u dealera ktory handluje Sano i takze wozi dla nich naczepami pasze kosztuje 2310 zł ale przy jednorazowym zakupie towarów za min, 1500 zł otzrymuje 5 % rabatu co daje nam 2200 brutto za tone.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Styrciak, Twoje wyliczenia są całkowicie oderwane od rzeczywistości, żeby nie powiedzieć z kosmosu.

Nie wziąłeś pod uwagę wielu istotnych rzeczy które mają realny wpływ na końcowy zysk.

Jakbyś liczył realnie, to przy tej cenie za kg WŻ byłbyś może delikatnie na +........... ale raczej bilans ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Styrciak liczysz jak Rostkowky u Tuska weź pierwsze pomysl a potem sie wypowiadaj albo poczytaj jakiejś ciekawej gazety mądrzej zrobisz. piszesz ze masz 0,85kg przyrostu na dobę na tej paszy to nie wiem czy 100 kg tucznik by tyle zrobił chyba ze jest juz po pierwszych urodzinach i ma na sobię dziadkową warstwę słoniny. obyś kostkę lepiej układał niż chcesz świnie trzymać 


na teraz to z kupionego prosiaka zostaje około 15 zł netto na 1 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Master to Ty wez lepiej policz i patrz na swoje wynik hodowlane bo przeciez jestes super gospodarz :) 

Nikt Ci w zeszyt nie patrzy a ja wiem ile tuvcznik na takiej paszy urosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

dobra przeszadziłem troche masz racje pasza jest ok ale skąd ty wziołeś cenę 1 kg po 3,95 za żywą wage netto. a powiedz mi jeszcze tą pasze to sam tak ułożyłeś o dawkę mi chodzi bo jestem Ciekaw jakie masz tam białko bo energie na oko to jest w miare 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz u mnie po lochach danbred kryte knurem neckar , (nie ważyłem prosiąt przy urodzeniu ,odsadzaniu) tylko przy zejsciu z odchowalni średnia waga 32 kg, po 76 dniach średnia waga sprzedanych 126 kg, przy mięsności 60 % pasza z deheus jest to najlepszy wynik nA naszym gospodarstwie jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

32 kg w 11 tyg  zycia  to nie zły  wynik   a u mnie  po maxterze osiągają ta wage nawet  w 10 tyg   a w jakim  wieku odsadzasz?  zapisuj wagi całego miotu  będziesz miał  obraz mleczności poszczególnych  loch a  masz tylko  danbredki ?  a okres tuczu  ile wyniósł? bo miesnosci  super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Wl Master 

 Bialko wychodzi mi w granichach 16.5 % - 17 % w zaleznosci z ktorego miejsca biore zboze rozne odmiany :

Co do ceny to taka byla jeszcze trzy tygodnie temu jak pisalem post, na dzien dzisiejszy cena 3,75 netto odbiera Wawrzyniak 

Tuczniki do 125 kg zabiera na inny samochod a takie ciezkie po 130 - 140 kilo wywozi do innej ubojni 

Platnosc trzy dni :)

 

Nie wiem jak w mojej paszy wychodza aminokwasy a chetnie byl dal pasze do analizy .

 


a i 850 gram dobowego przyrostu ma mniej wiecej 60 % tucznikow reszta zawsze kilka dni musi postac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

teraz u mnie po lochach danbred kryte knurem neckar , (nie ważyłem prosiąt przy urodzeniu ,odsadzaniu) tylko przy zejsciu z odchowalni średnia waga 32 kg, po 76 dniach średnia waga sprzedanych 126 kg, przy mięsności 60 % pasza z deheus jest to najlepszy wynik nA naszym gospodarstwie jak dotąd.

 

ta waga końcowa 126kg tucznik, po ilu dniach od urodzenia prosiąt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

janek a jak z zachowaniem twich świnek? pytam o agresję czy nie podgryzają sie ? pasza to gotowa z Deheus czy koncentrat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj