Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan2130    17
@AGRObombula mozesz mi wytłumaczyc jakim cudem az 100zł dopłacasz do kazdej sztuki.Ja w tamtym roku kupiłem prosiaki i zboze i jakos przy cenie 3.3 z vat nie dolozyłem ani złotówki , jeszcze nawet na lizaka mi zostało.

Witam no jezeli nie liczysz swojego zboza to moze nie dołozyłesbo ja w cuda nie wierze 300kg paszy *1000+ prosiak 40 to juz jest 340 złotych a gdze lekarstwa bo w to tesz nie uwierze ze na nic nie szczepisz do ceny nalezy zawsze doliczyc koszt energi wody i niecht nikt juz wiecej nie pisze ze przy 3,3 zarabia bo mi cisienie zaraz podnosi mam troche swin i wiem po ile powiny byc a co do cen zboz dzis jezdzilem za jeczmieniem zdobycie jeczmienia graniczy z cudem albo juz sprzedany albo czekaja na lepsz cene a juz kszycza po900


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@AGRObombula mozesz mi wytłumaczyc jakim cudem az 100zł dopłacasz do kazdej sztuki.Ja w tamtym roku kupiłem prosiaki i zboze i jakos przy cenie 3.3 z vat nie dolozyłem ani złotówki , jeszcze nawet na lizaka mi zostało.

 

Cudotwórca!! To może podziel się z nami wyliczeniami, co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
przygladam sie waszym wypowiedziom i wszysycy krzycza wysoka cena zboża . hodowla nie opłacalna a wróccie sie do pare lat wstecz jaka była cena zbóz ?? tez tak chętnie sprzedawaliście?? w rolnictwie nie jest tak jak np w firmie nie można zrobić bilansu jednorocznego zeby wszystkie wydatki i koszty były wkalkulowane . Trzeba patrzec tak ze raz jest gorzej raz lepiej czasami złe czasy trzbea przewegetowac pamietam raz kumple sprzedawał pszenice po 300zł tone i co wtedy majatek był z produkcji roślinnej?? poczekajcie jak na zachodzie sie urodzi zboże zobaczycie jaka bedziecie miali cene

 

Nie bądź taki hop do przodu bo Ci z tyłu zabraknie. Susza owszem była ale spojrz o ile wzrosła powierzchnia zasiewow kukurydzy i łąk na gruntach ornych - o tyle zmalała produkcja zboża - i to też ma wpływ na obecną cenę...

 

Szkoda tylko że do ograniczenia ilości rolnikow dochodzi się takimi brutalnymi sposobami i że tylko jeden musi na tym zarobić (posrednik) :angry:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie nei chce kłócić bo forum nie jest od tego . Wiem ze cena jest daremna , ale takie są uroki trzbea czekać może kiedyś sie poprawia a jak nie to zmieniać profil produkcji przepraszam jak kogos uraziłem pozdro a jeśli chodzi o pośredników to też mnie wkurzaja ale taka ta "gospodarka wolnorynkowa "


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Cichy007 niechce cie urazić ale powiec mi ile ych prosiaków kupiłeś i ile było sztuk sprzedane to ci policze co do złotówki twój zysk

kupiłeś tak:

- prosiaki

- zboże

- koncentary

- szczepienia

- prąd

- woda

- no i robocizna policz sobie tyle miesięcy ile trzymałeś świnie

- ach no i jeśli karmiłeś swinki ziemniakami policz jeszcze opał co w parniku z dymem pusciłeś

chyba już nic niezapomniałem

świnie po 3,3 sprzedałeś tak jeśli miałeś 10 sztuk po 100kg to masz 3300zł jak odejmniesz zyski od strat to ci naprawde tylko na lizaka zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

aha wiecie co jeszce zapomniałem ze jak zawiozłeś 10 świnek to ci jeszce potrącil na wade albo 3% albo 5% i ty twierdzisz ze niedopłacasz do zysku no to mocny jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Przeciez ja wyraźnie powiedzialem ze mi tylko na lizaka zostało!!! Zboze kupiłem prosto z pola wiec ceny tez były inne. A chyba kazdy z nas wie ze przy tych cenach które sa teraz to granica opłacalnosci to jest 4zł i dalej ten zysk jest nikły w porównaniu z poniesionymi nakładami na wychodowanie tego towaru.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

przez tydzień świnie poszły w góre teraz w środe robie znowu spęd u siebie ale nic nie sprzedaje mają dać po 3.30+vat a znająć życie dadzą po 3.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
przez tydzień świnie poszły w góre teraz w środe robie znowu spęd u siebie ale nic nie sprzedaje mają dać po 3.30+vat a znająć życie dadzą po 3.20

 

Widze, że pośrednikiem jesteś... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Przeciez ja wyraźnie powiedzialem ze mi tylko na lizaka zostało!!! Zboze kupiłem prosto z pola wiec ceny tez były inne. A chyba kazdy z nas wie ze przy tych cenach które sa teraz to granica opłacalnosci to jest 4zł i dalej ten zysk jest nikły w porównaniu z poniesionymi nakładami na wychodowanie tego towaru.

 

4PLN a nie mniej . No chyba że ceny sa bardzo wysokie (powyżej 3.60)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

załatwiam spędy u siebie co tydzień w srode czasami 2 razy w tygodniu zwołuje kilku a czasami kilkunastu rolników i zawsze tira uzbieramy 80-100 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To u was przeważa hodowla trzody widać u mnie raczej bydło :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

po protu załtwiam u siebie spędy 2 raz w tygodniu zwołuje rolników z okolicy i zawzze tira uzbieramy 80-100 szt raz w miesiącu robie spęd z bydłem ale ja mam legalny spęd z weteryniarzem zawsze mi coś odpala za to ale musiałem kupić wagi jedną 1000kg a druga 6500kg musiąłem postwić specjalny budynek do wjazdu po świnie więc najlepiej na tym niewychodze niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie też bydło :P :P ... świnek wogóle nie hodujemy... przy takich cenach jest nieopłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Właśnie . Ja też mam zamiar po skończeniu szkoły iść w hodowlę bydła mięsnego . To jest biznes jako taki .:P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Na peno bydło mleczne to dobra hodowla, mięsne też, ale musisz je długo hodować... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Żeby zaczęło się zwracać to potrzeba około 5 lat. Ale to nie ten temat na rozmowy o bydle .:P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Coś wiem o bydle bo kiedyś się miało. Ale chyba zbaczamy z tematu znowu... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

no troche zbaczacie ale ja tez zastanawiałem sie na opasami ali nie mam dobrej ziemi na łaki 40 ha cięzkiej gliny a reszta piachy i 5,6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No to zbyt dobrej ziemi nie masz... :P Ja też nie mam rewelacji IV klasa... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

glina to dość obradza ale piachy to tylko owies albo zyto ale w tym roku posiałem pszenzyto z centrali"moderato"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No piach to jedynie żytko... Glina dobra, ale cholernie ciężko obrobić... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Więc wracając do tematu 4.30 taka wg mnie jest w miare dobra cena, aby utzrymać się z hodowli świń...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj