Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurmiczek    11

Cena zboża jest na przyzwoitym poziomie i jest wiadome że moze tylko stanieć.Natomiast cena żywca będzie nieopłacalna z małymi wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli ma sie cykl zamkniety to nadal sie opłaca, wystarczy srednio 20 prosiaków odchowanych od lochy, ci co twierdza inaczej niech zmienia profesje

rozumiem jak ktos mówi ze sie nie opłaca w przypadku gdy płaci ponad 300zł za warchlaka zachodniego (choroby w gratisie), bo to nie moze sie opłacac tym co go kupuja, tylko tym co go sprzedaja :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

mysle ze 20 szt odchowanych od lochy to trochę mało ale jeżeli udaloby się tyle wyhodować dobrego tucznika i przyzwoicie go sprzedać oczywiście można mowic o jakiejś oplacalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ty maxiben, dodałeś na youtube, ten filmik o nowoczesnej produkcji trzody chlewnej.?bo coś kojarze ze to ty pisałeś ze masz porodówke w systemie wannowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a no dałem bo film ten był utworzony na potrzeby forum trzodziarskiego w Gdańsku gdzie poproszono mnie o prezentacje innowacyjnych rozwiązań w produkcji trzody w moim gospodarstwie. Muzyka może nie za bardzo i trochę zbyt długi jak na youtube ale cos tam widać

jakie wrażenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze bardzo mi sie podoba twoja chlewnia no kurcze nie widziałem takiej, ale nie jestem zbytnio przekonany do tych wannien. zwykły kanał i odpowiednia wentylacja nie dała by takich samych efektów? powiedział byś jaki by wyszedł koszt porodówki chodzi mi konkretnie o 2 pomieszczenia po 18 stanowisk porodowych w takim wyposażeniu jak ty to zrobiłeś.z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie podajcie link do tego filmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

powiem ci ze bardzo mi sie podoba twoja chlewnia no kurcze nie widziałem takiej, ale nie jestem zbytnio przekonany do tych wannien. zwykły kanał i odpowiednia wentylacja nie dała by takich samych efektów? powiedział byś jaki by wyszedł koszt porodówki chodzi mi konkretnie o 2 pomieszczenia po 18 stanowisk porodowych w takim wyposażeniu jak ty to zrobiłeś.z góry dzięki.

zwykle kanały i nawet odpowiednia wentylacja niestety nawet nie zbliży czystością tam nie ma much bo nie maja możliwości rozwoju oraz mikroklimatem do tej która wybudowałem twierdze tak bo takowa posiadałem wcześniej i nie byłem ani ja ani tym bardziej świnie zadowolone fakt ze nie było tak dobre wyposażenie i inna genetyka jak teraz wiec jestem przekonany o słuszności swoich decyzji podpartych wynikami odchowu prosiąt z porodówki i tak podam najważniejsze parametry za pierwszy kwartał tego roku 2 genetyk prosięta odsadzone na miot 11,50 i 13,92[ średnia bardzo wysoka bo odsadziłem rekordowy miot 19 prosiąt w wadze 124 kg co dało 6,52 kg /szt w 24 dniu laktacji] prosięta odsadzone locha/rok 26,02 i 33,12 sr.28,78 miot/locha/rok 2,30 waga odsadzeniowa miotu 92,83 i 109 kg sr.99,,61 kg co daje odpowiednio 8,07 i 7,83 kg sr.7,96kg w 25,94 dniu laktacji. Oczywiście samo wyposażenie nie daje wyników bo wszystko musi ze sobą współgrać a najważniejsze to -GENETYKA-ZDROWOTNOŚĆ-ŻYWIENIE-UTRZYMANIE-DOGLADANIE i wszystko musi być na najwyższym poziomie by uzyskać opłacalne rezultaty

wiec przy takich wynikach kto co bardziej kumaty w trzodzie odpowie sobie sam czy opłaca się hodować świnie !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Siemka. Jeżeli chodzi o opłacalność to mi wychodzi:

Pobranie paszy na kg przyrostu 2,7 kg

Od kupienia prosiaka w wadze 20-25 kg do 110-120 kg mija 100 dni

Cena za paszę w tym okresie tuczu 270 zł (liczone po średniej cenie zboża na rynku)

Prosiaki kupuję od z dużego gospodarstwa za cenę powyżej 10 zł/kg

Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości do tego co napisałem, to na wszystko mam faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wyniki ciekawe

teraz jeszcze pochwal sie, jak mozesz oczywiscie, dawkami/proporcjami zywieniowymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Nie znam, bo kupuję gotową pasze od weterynarza, i mieszam ze swoim zbożem.

Mogę podać ceny za paszę, jeśli chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Nie znam, bo kupuję gotową pasze od weterynarza, i mieszam ze swoim zbożem.

Mogę podać ceny za paszę, jeśli chcesz ;)

 

Kolego pasze pełnoporcjowa to sie daje sama, a ze zbozem miesza sie koncentrat lub premix a z Twoich wczesniejszych wyliczeń to nie wynika ile zarabiasz na trzodzie. pasza wychodzi 1000 zł tona prosiak kosztuje 200zł szt czyli mamy już 470zł dolicz do tego prad15zł + woda 7zł + 20zł weterynaria + koszt robocizny 20zł+ amortyzacja sprzetu i budynków 15zł = łacznie kosztów masz 545zł a sprzedajesz 120kg miesa po 4,70zł= 564zł - koszty 545=19zł ze szt

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja nie mówię, że dużo zarabiam, bo cena opłacalności w moim wypadku zaczyna się od 5,40 zł/kg

Po prostu jestem dumny z przyrostu i zużycia paszy.

U mnie tona paszy wychodzi:

Starter 790 zł + 800 kg zboża

Grower 472,5 zł + 850 kg zboża

Finisher 356 zł + 880 kg zboża

A tucznik zjada średnio:

Startera 20 kg na tucznika

Growera 100 kg na tucznika

Finishera 150 kg na tucznika

 

@wojtal24 Spoko, postaram się zapamiętać ;)

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Kolego czy ja dobrze rozumiem, że np. na tone startera dajesz 800 kg zboża i 200 kg pełnoporcjówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Ja nie mówię, że dużo zarabiam, bo cena opłacalności w moim wypadku zaczyna się od 5,40 zł/kg

Po prostu jestem dumny z przyrostu i zużycia paszy.

U mnie tona paszy wychodzi:

Starter 790 zł + 800 kg zboża

Grower 472,5 zł + 850 kg zboża

Finisher 356 zł + 880 kg zboża

A tucznik zjada średnio:

Startera 20 kg na tucznika

Growera 100 kg na tucznika

Finishera 150 kg na tucznika

 

@wojtal24 Spoko, postaram się zapamiętać ;)

 

Ja w twoim wieku jak miałem 16 lat nie miałem takich wyników w tuczeniu trzody i nie sprzedawałem po 5,40 mimo kryzysu trzody :)

Piszesz to co Ci tata czy wójek powiedzą :)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Czyli twój starter to 800 kg zboża, 200 kg pelnoporcjówki i do tego 20 kg koncentratu? Jesli to nie tajemnica to jakie zboże i jakiej firmy koncentrat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

@wojtal24 Zapraszam do Sztumu, możesz Sobie obejrzeć fakturki, bo nie chce mi się skanować tego przez 10 godzin ;) Btw. Nie mówię, że sprzedaje po 5,4 zł. 5,4 zł to próg opłacalności, czyli każdy grosz wyżej to już zysk.

@thor1984 Daję 200 kg koncentratu i 800 kg zboża. Koncentrat kupuję od Weterynarza, On sam go robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Pisałem, że parametrów nie znam.

Starter 790 zł + 800 kg zboża

Grower 472,5 zł + 850 kg zboża

Finisher 356 zł + 880 kg zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj