Polecane posty

Jurmiczek    11

Kol.Sadek przeszłość to już historia i nie ma co brać srednią roczną jak widmu krysyzu nie widać końca.Mając świadomość że zachód w 3\4 zaspokoja Polski rynek także wnioski nasuwaja sie same.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdzie rozum i logika sprowadzac zachodni syf do Polski po wyzszych cenach, majac pod nosem tansze i lepsze, na zachodzie swinie futruja na mokro odpadami jakimi tylko sie da i wciskaja frajerom, a my swoje dobre na zbozu sprzedajemy taniej niz oni byle syf, hodowany na odpadach przemysłu, ccm itp

w naszym kraju powinno promowac sie hodowle własnie trzody a nie bydła opasowego, którego i tak nie konsumujemy, trzoda naszej produkcji powinna pokrywac w 100% nasz rynek, zero sprowadzania syfu,

 

zachod podstepnie wcisnał nam mode na produkcje bydła opasowego jednoczesnie wiedzac o rozdrobnieniu Polskiej gospodarki a tym samym wiedział ze opasy nam sie nie moga opłacac, gdyz potrzebuja duzych areałów ziemii aby ten kierunek był opłacalny

 

a trzoda moze sie opłacac i na małym areale, tylko rynek zbytu musi byc zrównowazony, a gdyby Polski przemysł miesny oparty był na naszej trzodzie to tak by było

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

iść do wiezienia opieka zdrowotna na poziomie jedzenie lepsze niż w szpitalu .. telewizja internet ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Moje jak przyjdzie kontrola to pochowam ,a jak zapytają gdzie są to powiem że bawią się w chowanego (myśl Tomasza Olbratowskiego RMF FM),a tak poważnie to renovoltage racje to Ty masz ,po części maxiben też chociaż czasem się nie zgadzam z jego teoriami.Panowie ale jak nie żywić pośrednika jeżeli żaden zakład nie chce brać poniżej 15szt. na raz, jestem małym hodowcą 10 loch zdrowotność dobra średnio 12 prosiąt od szt ,pasza własna + koncentrat i nie zawsze uda się ustawić tak lochy aby jeden rzut był duży ,a współpraca z innymi rolnikami jest w moim rejonie wręcz nie możliwa ,a też tak jak Wy ,chce się z tej produkcji utrzymywać ,więc bądzcie też wyrozumiali ,że narzekamy tak to prawda ,ale co zmienić by było lepiej ?

 

 

 

'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

15 sztuk? Kolego bez urazy ale ja oddaje na raz 30-70 sztuk i jest to bardzo mało. Zeby ktoś chciał z tobą gadać musisz mieć chociaż cały samochód na raz (180 sztuk ).

Niestety czasy kiedy 10 czy 20 loch to było dużo już się skończyły i raczej nie wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak sie bedzie zarabiac 10zł na szt to nie wróca te czasy, masz racje

ale jakby było 100zł to i 10szt warto chowac, zawsze to jakis pieniadz wpadnie a i nawóz naturalny zostanie TEŻ

 

poza tym jak cena sie ze 2 lata utrzyma w okolicy 3zł to jak myslisz kto predzej upadnie ? Ty ? Czy ten co ma w chlewiku 10 szt przy okazji ?

Ja obstawiam ze Ty

Taka gadka pokazujesz ze nie szanujesz drugiego rolnika i tyle, chamstwo sie szerzy i tyle

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Lukaczmarek dobrze gada. Niestety ja zorientowałem się za późno. Ale teraz czyszczę pół stajni i robię 2 rzuty po 70 sztuk, zamiast 9 rzutów po 15 sztuk, bo zawsze coś zostanie przy tych 70 sztukach. Nie wchodzę w kwoty, ale ten kto ma więcej wie, ile można było dostać ZŁ za kg, gdy wy tu piszecie że sprzedajecie po 3,50 zł.

pl → en

sztukac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to po ile mozna dostac majac partie 50 szt ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Panowie ja się nie obrażę jeśli ktoś mnie skrytykuje ,ważne żeby mnie nie obrażał ,bo to są dwie inne rzeczy ,chodzi mi o to że staram się utrzymać rodzinę z tej produkcji ,a rolnikiem jestem od dziecka ,i nie przesadzam bo akurat życie mnie tak doświadczyło i lubię ten zawód ale jak i na co się przekwalifikować aby było dobrze mając 17ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Tu się zgadzam, bo to nie te czasy. 17 ha pod szkłem/folią to można żyć, ale nie zboże itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak sie bedzie zarabiac 10zł na szt to nie wróca te czasy, masz racje

ale jakby było 100zł to i 10szt warto chowac, zawsze to jakis pieniadz wpadnie a i nawóz naturalny zostanie TEŻ

 

poza tym jak cena sie ze 2 lata utrzyma w okolicy 3zł to jak myslisz kto predzej upadnie ? Ty ? Czy ten co ma w chlewiku 10 szt przy okazji ?

Ja obstawiam ze Ty

Taka gadka pokazujesz ze nie szanujesz drugiego rolnika i tyle, chamstwo sie szerzy i tyle

 

Ty nie rozumiesz jednej rzeczy.

Właśnie mając i sprzedając po kilka/kilkanaście sztuk jesteś skazany na pośredników którzy ci zapłacą ile chcą np te twoje 3 zł, a mając 200 sztuk na raz dostaniesz cene nieporównywalnie wyższą za te same nawet świnie, ale w ceny już tu się zagłębiał nie będę.

I pierwszy świń pozbędzie się właśnie ten kto ma 10 sztuk w chlewiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

15 sztuk? Kolego bez urazy ale ja oddaje na raz 30-70 sztuk i jest to bardzo mało. Zeby ktoś chciał z tobą gadać musisz mieć chociaż cały samochód na raz (180 sztuk ).

Niestety czasy kiedy 10 czy 20 loch to było dużo już się skończyły i raczej nie wrócą.

Myślę że przyszłość należy do tych co po 10 sztuk sprzedają ludzie powoli odwracają się od fermowego tucznika i myślę że za jakieś dziesięć lat 20 tysięcy ferma to będzie mało aby wyżyć z tego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Nie każdy jest skazany na posrednika.Są ubojnie lokane które szanują swoich dostawców i załacą normalną cenę jak za 200.Czy ty się utrzymasz na rynku to też nie jest prawdą.Po pół roku niskich cen padniesz ze swoimi wcześniejszymi oszczędnościami.Fakt że ciebie to nie dotyczy bo puścisz warchlaka komuś głupszemu ale wszystko do czasu.

Edytowano przez Jurmiczek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dobrze kombinujesz ale małe ubojnie mają już swoich stałych dostawców i dołączenie do nich graniczy z cudem i albo wchodzi w grę cena oczywiście niższa lub czekanie aż ktoś się wysypie i wejdziesz na jego miejsce a konkurencja nie śpi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

U mnie są lokalne ubojnie i jeszcze mniej płacą niż pośrednik to jest dopiero dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

To witam kolego w klubie. Rzeźnia średnio płaci 10gr mniej niż handlarz lub w najlepszym przypadku taką samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Lukaczmarek ma rację, lokalna płaci trochę więcej niż pośrednik, a jak sprzedasz całego tira, to naprawdę ta cena jest nieporównywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko wez namów zacofanego Polaka na to

jak jeden ma 100szt a drugi 500szt to ten co ma wiecej juz nie chce gadac z tym co ma mniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj