Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w obecnej sytuacji to wiecej jak 50zł na szt to nie ma, taka jest prawda

trzeba choc 1tys szt rocznie sprzedac zeby normalnie zyc z rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z paszą to można sobie przyjąć cene zboża ze żniw, albo teraz i jeszcze różne ceny w różnych rejonach. Prosiak to za jakiś czas dopiero będzie w tej cenie, jeszcze policz to po cenie jaka będzie za najdalej dwa tygodnie i stwierdzisz że jednak lepiej do roboty sobie spokojnie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

w obecnej sytuacji to trzeba by dawac piach zamiast zboza swiniom zeby to sie opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

moglbys dodac jeszcze torf ale pewnie dla ciebie za drogi ja w zywieniu nic nie mogę zaoszczedzic bo to na dobre nigdy nie wyjdzie trzeba ten czas przeczekać a będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kto z was prowadzi hodowle trzody tzw zamknieta czyli z własnymi maciorami ?

co jest bardziej opłacalne ?

kupowac prosiaki czy miec swoje maciory i prosiaki od nich ?

teraz wiekszosc duzych ferm kupuje prosiaki i odchowuje

to jest bardziej opłacalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

To jest chore!Z tą patologia trzeba walczyć.

do kogo pijesz ? bo chyba ze ja ci na wątrobie leze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11
Napisano (edytowany)

Pisze ogólnie.Ty jesteś za młody wiekiem i stażem do mnie i (nie pij tyle) a to że prowokujesz nie oznacza ze każdy pisze do ciebie.To co robią w Polsce z rolnikami i nie tylko woła o pomstę nie tylko do nieba.Nie mogę patrzeć jak (niby nasi mędrcy) z lewa i prawa niszczą za kilka srebrników tak piekny kraj jakim była Polska mówiąc że są wybrani demokratycznie gdzie demokracji nigdy nie było.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dobrze wiesz ze mlody nie jestem gospodaruje od 97 r wiec moze Ty pochwal się swoim stażem bo doświadczenia w hodowil trzody jakos nie widać ale z druga czescia twojego posta jak najbardziej się zgadzam przed wyborami przypomina im się ze rolnicy istnieja a najbardziej mnie wkurza jak przyjadą na dożynki i dziekuja i opowiadają ze sceny jak to rolnik ciężko pracuje i narod zywi a ja z dolu się pytam co zrobili dla nas by zylo się lepiej wiosek mam tylko jeden sami musimy z gospodarstwa wyciagnac jak najwięcej a przede wszystkim taniej produkować bo na cene większego wpływu nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

obecnie świń chować sie nie opłaca ale musimy to przetrwać! byki też lipa ta banda kr****ów co wprowadzili ten zakaz uboju narobili także rok temu za byka dostałem 7,7 +vat a teraz poniżej 7 ! Merkelowa zadzwoniła do tuska że trzeba uboju zabronić bo polacy za bardzo niemcą konkuruja i rynek zabierają a że tusk wnuczek wermachtu to sie godzi na wszysko zdrajca narodu !! poza tym kaczor i jego ekipa tak samo głosowali pederaści z palikota i miler stary wilk co polske uni sprzedał że nic tu nie wolno nawet żarówki zwykłej kupić bo unia zakazała. no i kochani ekolodzy ja bym ich wszystkich do roboty przy bydle zaganał snopki zbierać obornik wywalać żeby poznali co to znaczy praca lepiej pajaca z siebie robić przed kamerą. Ci ludzie nie maja pojecia o pracy na wsi a decydują o tym czy by bedziemy godnie zarabiać za to co wyprodukujemy!!! miasto rządzi wsią choć nie ma o wsi pojęcia. Powiniśmy wziąść sie wszyscy jak ekolodzy strajkują o uboju najechać na nich zebrać wszystkich i wyganać ich i kilka rozrzutników gnoju wywalić przed sejmem pokazać siłe wsi jak górnicy a nie sie bawić bo w ciula nas robia wszyscy.

oni sie nie bawią tak jak my :)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No ale przecież rządzący nie nakażą zakładom mięsnym płacić tyle i tyle za tucznika.... Teraz wszystko prywatne.... Ja dużo nie hoduje, ok 70 szt w roku tucznika od swoich macior. ale planujemy zwiększyć hodowlę nawet 4-ro krotnie. A jeżeli wszystko wypali to kiedyś może i jeszcze bardziej. Planujemy to nawet przy takich cenach jakie są teraz.... Tak jak mówią "duzi" ;) hodowcy na forum jak np @maxiben , nie ma co oszczędzać w produkcji. Mój znajomy nieraz się chwalił że jakieś tam koncentraty stosuje że mu mieszanka o wiele tańsza od mojej wychodzi... Tylko że u niego tucznik rośnie 6,5 - 7m-ca minimum, a u mnie 5-5,5 to max. I mniejsze zużycie paszy... Tacy chodowcy mogą dokładac. Ja jak narazie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

widzisz ty to rozumiesz choć jak piszesz dużym hodowca nie jesteś ja 17 lat temu zaczynałem od 10 loch i 3 razy je podwajalem do obecnych 70-80 loch i doskonale pamiętam rozne zawirowania cen skupy agencyjne czyli gorki i dolki swinskie obserwowałem tez naocznie zachodnie gospodarstwa jak się rozwijaly i u mnie to caly czas z tych swin zyje cala rodzina spłacam kredyty bo bez nich tez nie udaloby się osiagnac tego ci dziś posiadam a trochę tych nowych maszyn i budow sie uzbieralo i jeden wniosek z tego doświadczenia mam wyrobiony żeby cokolwiek osiagnac trzeba to robic porządnie prowadzic dokumentacje i liczyc i zmieniac zawsze na lepsze a będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale ty maxiben z tego co mi pisałes to wiekszosc sprzedajesz małych, a to sie moim zdaniem duzo bardziej opłaca niz kupowac warchlaka z zachodu po 250zł i w obecnej sytuacji dołozyc do interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

no tak a co za roznica ale czy ja komus bronie mieć dobre lochy i sprzedawac ladnego warchlaka w dobrej cenie NIE bo teraz lepszy może jest interes na prosiaku ale był czas ze po wyhodowaniu tucznika zostawalo nawet 150 zl bez dopuszczania loch wstawania w nocy do porodow szczepien doglądania i ogrzewania prosiąt itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Znajomy kupuje duńczyki i mówi że jak ma 50zl na szt to juz dobrze. Ale jego robota to wsypać paszę i pościelic. Zresztą to teraz ma ruszta i paszociąg, więc co to za robota? Wygoda, a wygoda też kosztuje. A jak ma się swoje prosiaki a nawet jeszcze swoje zboże to i ponad 200zł ze sztuki zostanie, oczywiście nie mówie że w tym momencie, ale na ostatnich tucznikach tyle miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak ma teraz 50 zl to super a ty nie licz ze masz swoje zboze za darmo tylko po cenie rynkowej a prosiak to darmo tez nie jest i aby zarobić na produkcji prosiaka to tez trzeba mieć dobry wynik podobnie jak w tuczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A jak ma się swoje prosiaki a nawet jeszcze swoje zboże to i ponad 200zł ze sztuki zostanie, oczywiście nie mówie że w tym momencie, ale na ostatnich tucznikach tyle miałem...

 

 

Kolego źle liczysz, licz zysk z zboża jakbyś je sprzedał i dopiero po cenie sprzedaży licz koszty tuczu prosiaka. Bo tak jak liczysz to liczysz zysk gospodarstwa a nie zysk z 1 sztuki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jakby nie liczył, to małemu hodowcy toto sie nie opłaca, a pomyslec ze kiedys to była podpora i preżna gałaz całej gospodarki polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

panowie raz sie oplaca a raz nie ale trzeba zawsze wytrzymac te gorsze czasy i wiele takich juz sie wytrzymalo . Kto chce chowac swinie to nadal bedzie chowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No ja swoje zboże licze po cenie jego wyprodukowania, nie po rynkowej. Bo po to swoje zboże żeby mieć tańszą paszę... Koszt prosiaka to oczywiście koszt utrzymania lochy, unasienianie, szczepienie prosiąt, ewentualnie lochy. Jesli chodzi o amortyzacje budynku to też ją uwzględniam dlatego nie podaje dokładnych zysków tylko przybliżone ;) to tak wyszło przy 27 prosiakach od lochy, przy dobrej mięsności i małym zużyciu paszy.... Średni zysk wyjdzie mniejszy ;) A co do tego znajomego to mu po te 50zł wyszło dawniej , nie teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Licz jak uważasz, ale popełniasz błąd. Może nieraz lepiej sprzedać było by zborze niż utuczyć tucznika, ale wiadomo że każdy robi jak mu pasuje i nie da się dziś sprzedać zboża a jutro tuczyć tucznika.

 

Nieraz lepiej nie liczyć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

No ja swoje zboże licze po cenie jego wyprodukowania, nie po rynkowej. Bo po to swoje zboże żeby mieć tańszą paszę... Koszt prosiaka to oczywiście koszt utrzymania lochy, unasienianie, szczepienie prosiąt, ewentualnie lochy. Jesli chodzi o amortyzacje budynku to też ją uwzględniam dlatego nie podaje dokładnych zysków tylko przybliżone ;) to tak wyszło przy 27 prosiakach od lochy, przy dobrej mięsności i małym zużyciu paszy.... Średni zysk wyjdzie mniejszy ;) A co do tego znajomego to mu po te 50zł wyszło dawniej , nie teraz ;)

 

Jak będziesz sprzedawał zboże to też policzysz kupcowi po cenie jego wyprodukowania? Bo to twoje zboże???

To po co np. uwzględniasz do kosztów amortyzację budynków???? Przecież to Twoje budynki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No to warchlaka też mam liczyć np po 220, bo mniej więcej tyle trzeba dać za takiego 22-25kg? bo gdybym sprzedał to też bym tyle dostał, a nie po cenie jego wyprodukowania? :huh: to wtedy zostanie tyle co tym co nie mają loch i kupują warchlaki.A przecież zysk na warchlaku który osiąga ten co produkuje tylko warchlaki powinien być dodany do mojego zysku na tuczniku... przynajmniej tak mi się wydaje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przy liczeniu dochodu liczy się realne koszty, a nie założone. Licząc swoje zboże po cenie rynkowej oszukujecie samych siebie. Skoro na wyprodukowanie tony zboża wydałem przykładowo 500 zł, to co ma na celu wpisanie jej w koszty z 200-złotowym dodatkiem? Gdzie sie podziało te 200 złotych, których realnie nie straciliśmy karmiąc świnie swoim zbożem? Działa to tez w drugą stronę. A żeby stwierdzić, czy lepiej wyszlibyśmy na tucznikach, czy sprzedaży zboża, to najpierw należy policzyć zysk uzyskany z całego roku przy sprzedaży tuczników, a później policzyć ile dostalibyśmy za zboże sprzedając je po cenie rynkowej. Na koniec - porównać te dwie wielkości. Ot, cała filozofia.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj