Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
west    46

@pawelol111 już dawno Ci proponowałem przeprowadzkę do tych krajów mlekiem i miodem płynących, czemu Ty się tu tak męczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

Chętnie tyle że nie mam obywatelstwa. Dla Ciebie wszystko proste bo masz ponad 200ha. Ci co mają 10ha też chcą żyć. Nie twierdzę że to kraj mlekiem i miodem płynący ale zwykły obywatel ma łatwiej. Wyjdź ze swojego podwórka i zobacz co się na świecie dzieje. Koncentracja kapitału w instrumentach finansowych (jak wrzucą kasę na lokatę to to nie zwiększa popytu), kapitaliści przenoszą fabryki do Chin, Chiny wykupują ziemię pod uprawę w Afryce. Co ja Ci będę tłumaczył... Bezpieczny jesteś a reszta niech się martwi. Obecnie bezrobocie w PL 14,2% + 1mln ukrytego bezrobocia na wsi. Skomasować działki, uwłaszczyć wybranych po 300-500ha żeby mieli na czym tanio produkować a resztę do obozów koncentracyjnych w piec.

 

koma666 - mieliśmy spięcie w jednym temacie ale to ze względu na różne podejście do oceny naszej gospodarki. Wg mnie było źle po 90 roku ale gdyby nie UE byłoby tragicznie. Ale to tylko gdybnie :)

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

A te 300 czy 500 ha to już same zboża będą że jeden człowiek wszystko obleci ??

Akurat do mnie przyjeżdża kilku białorusinów z paliwem i mówią o swoim państwie całkiem co innego niż Ty Pawelo :) Może o innej białorusi myślisz albo Oni..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jak widza w polsce nowe JD i Fendty to mówia co innego

nam polakom tez sie kiedys wydawało ze na zachodzie to jest kosmos :)

tylko ze maszyny to nie bogactwo, to tylko narzedzie pracy, mnie tam bez róznicy czy to JD czy MTZ byle jaknajwiecej w kieszeni zostawało i to sie liczy, zachód to dług, kredyt, podatki od podatków itd

kiedys zachód to było cos ale nie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Sprzedaj te swoje 10 ha i dom pojedziesz na Białoruś będziesz bogacz kupisz za to tam ze 200ha a może nawet cały kołchoz, białorusinki są ładne wyhaczysz jedną weźmiesz ślub to dadzą Ci obywatelstwo. Będziesz miał ceny na produkty ustalane urzędowo, tanie paliwo, wszystkie ulgi i przywileje. My u będziemy ziemie gryść a Ty będziesz tam leżał bykiem i chwalil swojego prezydenta po wszystkich odpustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

West - po żniwach pakuję się i jadę.

Do mnie Mołdawcy po ziemniaki przyjeżdżali to też mówili że u nas raj. Jak my do Niemiec jedziemy to też mówimy że tam raj. Teraz rajem są Chiny, wystarczy spojrzeć na miasta...

Obecnie zachód też ma problem. Bezrobocie.

Taka mała kalkulacja: z 500 ha utrzymać się może na przyzwoitym poziomie ok 20 rodzin. (25hax20) Jeśli właścicielem będzie jedna osoba ilu pracowników zatrudni? Już nie będę wspominał o gospodarstwach 3-5 tys ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Sprzedaj te swoje 10 ha i dom pojedziesz na Białoruś będziesz bogacz kupisz za to tam ze 200ha a może nawet cały kołchoz, białorusinki są ładne wyhaczysz jedną weźmiesz ślub to dadzą Ci obywatelstwo. Będziesz miał ceny na produkty ustalane urzędowo, tanie paliwo, wszystkie ulgi i przywileje. My u będziemy ziemie gryść a Ty będziesz tam leżał bykiem i chwalil swojego prezydenta po wszystkich odpustach.

 

 

 

my polacy obecnie to nie pasujemy ani do zachodu ani do wschodu

dla zachodu to jestesmy kolonia polska

na wschodzie nas nie lubia bo sami sobie na to zapracowalismy, i to jest nasz duzy bład, bo z ruskimi powinnismy robic duzo wiecej interesów niz to jest teraz, od nich tez moglibysmy skorzystac sporo jezeli chodzi o gaz, paliwa itd, poza tym powinnismy byc łacznikiem miedzy zachodem a wschodem, a jestesmy przeszkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś mi się zdaje, że wszyscy zapomnieli jaki to jest temat i zaczynają pisać byle tylko pisać. Wszystkie posty od tego nie na temat nagradzane będą punktami ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28
Napisano (edytowany)

nie badź taki nadgorliwy.dyskusja jest jak najbardziej w temacie tyle że z bajkopisarstwa zaczeła sie poważna dyskusja o stanie polskiego rolnictwa i hodowli

najgorsze jest to ze oprócz tego ze rolnik nie ma poszanowania u innych zawodów to jeszcze miedzy nami robi sie podział na panów i małorolnych.

 

 

To jest według Ciebie post o opłacalności hodowli świń? jak chcesz sobie pogadać o stanie polskiego rolnictwa, to są inne tematy.

+1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

Mat912 napisz czy opłaca się hodować świnie ?? Twój post o18.40 na czerwono też wniósł wiele do tematu..

 

A mi się opłaca hodować i rób co chcesz :)

 

Takie uwagi zachowaj dla siebie !!!!!!

Edytowano przez MAT912

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@vicia1223 chyba specjalnie napisał żeby powrócić do tematu.

Każdy mówi że się nie opłaca itd. , ale dlaczego hodują? Mój tato chce wejść w ten biznes ale jeszcze nie wiadomo czy np hodowla macior i sprzedarz prosiaków takich po 25-30 kg czy może sprzedzarz tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ja tam tez wchodze glebiej w ten biznes narazie ma 3 maciorki ale chce sie przestawic na kupno prosiaków i sprzedasz duczników rocznie mam zamiar odstawiac okolo 200

sztuk zawsze jakas kasa z tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

W jakich grupach masz ich sprzedawać?jesli po 20 to już ci odradzam bo będą żyli z ciebie tylko handlarze tzn.pośrednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ja tam tez wchodze glebiej w ten biznes narazie ma 3 maciorki ale chce sie przestawic na kupno prosiaków i sprzedasz duczników rocznie mam zamiar odstawiac okolo 200

sztuk zawsze jakas kasa z tego jest

 

Zawsze? Pewny jesteś że "zawsze" wyjdziesz na plus? Z 200 sztuk kasa jest tylko nie zawsze 100% tego co wsadziłeś o zyskach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

wiesz jak by nie wychodzili niekturzy na + to mysilisz ze by hodowali zawsze jest jakis zysk bo jak nie ma to z czego mamy dolozyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Siądź i policz koszty a potem pogadamy. Gdyby wszyscy zawsze wychodzili na + to nikt by hodowli nie likwidował a to co się dzieje przeraża... Musisz pojąć że nie zawsze jest zysk. Często trzeba grubo dołożyć do świnek. Choćby teraz - świnia zeżre 350kg paszy x 120zł = 420zł Dodaj do tego koszt zakupu prosięcia, opieka weterynaryjna, słoma i zobaczysz ile zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbanach    2

mam do kupienie prosiaki średnia waga to 15 kg za 120-160 zł Polskie

oraz warchlaki waga 30 kg po 277 zł Duńskie

które się bardzie opłaca i mógłbym jeszcze prosić o jakąś kalkulacje ?

Czy to prawda ze za duńskie świnie płacą w skupie 0,40 groszy więcej niż polskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Cały problem to w paszy, jeśli karmisz gotową, albo sypiesz tyle co pisze na worku to prawda jest taka że tuczysz ale kieszenie koncernów paszowych. A ja jadę na zamiennikach i to z podróbki i mi zostaje sporo. Ziemniaka i wysłodki granulat w parnik to zagotować i jak napuchnie to masa żarcia, dotego trochę śruty z lubinem i naparstek strąga do zapachu i tanie żarcie że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to nie o to chodzi że się dokłada do każdej świni tylko o to że na sztuce zostaje 20-50zł zysku. A jak sprzeda zboże które świnia zje będzie 100zł zysku. Dlatego ludzie likwidują hodowlę. Ale jak zboże będzie można sprzedać tylko po kosztach produkcji wtedy hodowla się odbuduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przy cenie paszy 1000zł i cenie tucznika 3,5 zł ludzie moczyli kasę.

Zboże drogie więc bez sensu próbować zwinąć 20zł na sztuce - za duże ryzyko.

Rolnik1973 - u Ciebie świnie powietrzem się pasą. Jakbyś mógł sporządzić kalkulację kosztów - będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

świnia ma jeść tanio. 3 kg ziemniaka po 10-15 groszy to mniej niż 1 kg zboża po 0,73grosze(średnia z agro ceny a jest raczej wyższa). Koszt parowania podobny do kosztu śrutowania. Przy odpowiednim zbilansowaniu rośnie tak samo jak na paszy.

Już samo moczenie suchej paszy w zwykłej wodzie obniża zużycie paszy o 20kg podczas 3 miesięcznego tuczu. Wiec albo jest wygodnie albo jest bardziej dochodowo

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj