Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mbanach    2

blattin napewno tanszy niz sano starter blattin 70 zl a starter sano piggi 90 zł nie uszukujmy sie 20 zl na worku to decydowanie sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbanach    2

jak kupowalem bo poprzez okreżną droge a nie prosto od producenta w moim rojonie to w chempesnie to 94 za worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

warchlak 30kg 270zł , Pasza i pozostałe koszty 350zł =620zł .

 

115 x 5.60 brutto= 644zł. Ale to dzisiaj , podnieśmy na 6 brutto , które pojawi się w krótkim czasie to całkiem całkiem na sztuce wyjdzie.

 

Ja duńskimi warchlakami zrobię 4 rzuty na rok :) , No może tydzień mi zabraknie . Tuczę do masy 120 kg .. Średnia przeważnie 113-117 kg .

 

Pojawią się pytania jak ???


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Żeby na 5 w najbliższym czasie nie pojawiło się.

Chce ci się za 24 zł chodzić, ile oddajesz na jeden rzut. Ile masz strat w warchlakach.

Ile ha przeznaczasz na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja mam swoje prosiaki i swoje tanie zboże i 150 zł. na szt leciutko mam. A na drugi rok łubin zamiast strąga i 200 wycisne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ale swoje tanie zboże możesz drogo sprzedać i po zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ale jak świnia je przerobi to zostaje 150 plus obornik i na nawóz nie wydaję co = czysty zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Na 3 rzutach ostatnich średnio tucznik wyniósł 700zł. Prosiak cena podobna , 270-280 zł.

Koncentraty i leki 120zł do sztuki , Upadki 10 sztuk na 300 sztukach. 220-230kg zboża na jednego i da się policzyć ile zostaje z tego.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja za śrut jęczmienno-pszenżytni z małym dodatkiem łubinu płace 800 zł/ tona. Za łubin ześrutowany 1500zł/tona. Nie kupuję śruty zbożowej na tony bo jadę prawie na samym ziemniaku ale łubin mieszam już z piggi i daję od 20kg. A później tylko łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam swoje prosiaki i swoje tanie zboże i 150 zł. na szt leciutko mam. A na drugi rok łubin zamiast strąga i 200 wycisne.

nie ważne czy masz swoje zboże czy z zakupu. licząc kalkulacje opłacalności hodowli tucznika przyjmuje się cenę rynkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No ale jak mam 30ton zboża to jakieś 24000zł, z 30ton urośnie ok 100 świń to jakieś 60000 z tego niech 10000 strong i zapłodnienie to zostaje 50000 i obornik. Jest różnica jest. Tak czy siak się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jezeli masz swoje małe prosiaki to napewno sie opłaci, ale gdybys miał kupowac to nie ma to sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Wtedy nie wiem, bo jeszcze nigdy nie kupiłem, ani nie sprzedałem małego prosiaka. Co urośnie to się ukarmi i biznes się kręci. A maciory też swoje 3 lata i wymiana z swoich młodych. Kiedyś kupiłem zarodowe to były jednorazówki i koniec. Co swoje to swoje nic nie kosztuje starą sprzedał, z młodych zostawił i gra gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
Napisano (edytowany)

60tyś -24tyś -10tyś = 50tys?? Możesz to rozpisać bo nie rozumiem??

I chcesz nam powiedzieć że na 100 sztukach zostaje ci 50 tyś na czysto tak?? :D

Zakładam że twoje świnie nie piją, nie chorują, nie masz upadków, nie sr**ą (bo nie liczysz kosztów ścielenia i usuwania obornika), oprzątają się same, tid itp.

Poza tym koncentrat i zapładnianie 10 tyś? czyli powiedzmy 9 tyś przeznaczasz na koncentrat? na 30 ton zboża? Z wyliczeń wynika że sypiesz go średnio 8% tymczasem koncentraty są od 10 do 25% czyli powinieneś na nie wydać minimum 18 tyś

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

A ile kosztuje aktualnie Wasze ulubione Protamino Premium Forte i same Protamino ??

 

Rolnik1973 dobrze liczy swoje :D :D

 

Lukaczmarek czy koszt usuwania obornika po np rzucie 100 dniowym jest aż taki duży??

Ja do usunięcia obornika po 300 sztukach potrzebowałem 30 litrów ropy plus 2 dni mojej pracy , fakt woziłem na pryzmę 300 m od chlewni .. Jeśli nie liczyć własnej pracy to wynosi on mniej niż 1 zł do sztuki..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wyrywasz zdanie z kontekstu to i ja tak zrobię. Rozumiem ze po tych 300 sztukach to usuwałeś tylko tą ropą i pracą własnych mięśni bo amortyzacji sprzętu nie liczysz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

dajcie sobie spokój, każdy sobie liczy jak tam potrafi. Ja nigdy nie zrozumiem jak ktoś pisze że na swoim zbożu i prosiaku wychodzi się lepiej niż z zakupu. To po ch..a trzymać, lepiej sprzedać zboże i prosiaka. Dochód z ziemi to jest dochód z ziemi, a koszt paszy liczy się wg cen aktualnie rynkowych, prosiaka też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

u mnie wyliczyłem tamten rok jadę tylko na łubinie wcześniej mieszałem 50/50 wyszło ze ze sztuki zostaje 130 pln no ale zostaje kwestia prosięcia jak by trzeba kupić to jest na zero a wyprodukowanie to nic nie kosztuje? chodzi sie koło tego za darmo a jak by je sprzedał to był by interes i słomę można było by opchnąć albo zrobić brykiet :) przy tej opłacalności to tylko utrzymujemy stado zeby coś było ale na siłe nie ma co inwestowac w posredników :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No ale jakbym sprzedał zboże to bym miał 24tyś, a jak przepuszczę przez świnie to mam 60 tyś no minus 24 minus 10 na dodatki to zostaje 26tys i gnój i na nawozie zaoszczędzam z dobre 5tys. A pole bez gnoju dziczeje. To wychodzi wraz 30 tyś więcej niż za zboże. A robić coś trzeba. Najlepiej się połóżcie i płaczcie. Mi tam się opłaci puki co. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

Jeśli Ty na oborniku od 100 sztuk zaoszczędzisz 5tyś zł to na prawdę Twoje świnie mają zajefajną przepustowość . Obornika raptem z 15ton zostanie po przefermentowaniu na płycie a wielkie zamieszanie Pan sieje z tym nawozem ... Żenada..

 

To wylicz mi zużycie ciągnika po 2 dniach pracy w ładowaczu , plus zużycie przyczepy 2-osiowej o ładowności 5 ton..

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie wyliczyłem tamten rok jadę tylko na łubinie wcześniej mieszałem 50/50 wyszło ze ze sztuki zostaje 130 pln no ale zostaje kwestia prosięcia jak by trzeba kupić to jest na zero a wyprodukowanie to nic nie kosztuje? chodzi sie koło tego za darmo a jak by je sprzedał to był by interes i słomę można było by opchnąć albo zrobić brykiet :) przy tej opłacalności to tylko utrzymujemy stado zeby coś było ale na siłe nie ma co inwestowac w posredników :-).

na szczęście większość nie wierzy w łubin i dlatego jest on o połowę tańszy od soi. Średnio liczyłem że mi wychodzi 8 kilo więcej niż musiałbym dać koncentratu w ogólnej dawce. W finale jakieś 50-60 zł w kieszeni zostaje na jednej świni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

gdyby sprzedał zboze, które najpierw musi wyprodukowac, to na czysto zostałoby mu ok 12tys, a tak ma powiedzmy ok 20 tys czystego zysku i do tego obornik, nie potraficie liczyc ?

prosiaki ma od swoich macior,wiec te 20 tys jest całkiem realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj