Skocz do zawartości

Polecane posty

MarcinC360    6

U mnie też była taka gadka,ale ojciec się przekonał co do krów na przykładzie wuja ;) Ja i ojciec i wszyscy wiedzą ile jest roboty przy krowach.Ja mam jeszcze jedną opcje-uprawa zbóż na 30ha-bo tyle mogę kupić a do tego silosy bo nie mam gdzie tyle zboża władować,kombajn,przyczepy i drugi ciągnik,wszystko fajnie,pięknie bo bez roboty (ale jednak trochce jej bedzie choć sezonowa) tylko,że na takie cos wyliczylem że potrzebny kredyt ~400 tys. i przy dzsiejszej cenie zbóż spłacił (700-800zł/t) bym to w 5 lat a jeśli była by niska cena np. 500zł/t to uwinąłbym się ze spłata w 10-12 lat-troche długo hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    10

Tylko ze taka kalkulacja nijak ma sie do rzeczywistosci-moze byc jakas susza lub cos w tym stylu i juz lipa ;) Ja to bym osobiscie spróbowal z tymi krowami ale ja nic nie poradze-ojciec sie uparal i nie ma gadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    6

No właśnie nieprzewidziane zdarzenia losowe....Takie zycie.Z tym polem to za duże ryzyko- krowy mniejsze,było to już planowane od dawna w przyszłym roku najprawdopodobniej będą modernizacje budynków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

AGRObombula    1

CYTAT(jacus @ Jan 20 2008, 21:31 )

kto wam naopowiadal bajek o wysokiej oplacalnosci opasow,chyba ci co chcieliby wam upchnac swoje.kup jalowki miesne,cielne po 10 tys .czekaj na dochod z cielecia 2 lata.albo cieleta po 1000 za poltora roku wezmiesz za nie 3000.atrzeba miec kapital na taka produkcje,minimum 20 sztuk opasow zeby co miesiac byl jakis dochod.teraz kup prosieta bo za 5 miesiecy wieprzowina bedzie droga.

 

ja ci nic niechce mówić ale ja to juz od roku słysze ze za 5 miesięcy wieprzowina bedzie droga co tydzien na skupie ta sama gatka a efektu jak niema tak niema więc co tu sobie nadzieje robić poprostu produkcja zwierzęca upada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    10

Ja jakos choduje te swinki ale strasznie tanie;/

mam stara obore to za jakis rok chemy ja przebudowac i trzmac tam konie;) podbno sie bardzo opłacaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    2

jesli ceny opsów i świn by sie zrównały to bym wolał swinie ;) .wszyscy muwicie ze opasy to super interes ;) (napewno lepszy od świń) ale jak sobie obliczyłem ze mam kupić cielaka za 700zł + otręby itp to jak go sprzedam to ok 50% ceny jakiej uzyskam stanowi wkład.jesli miałbym sie bawić w hodowle opasów to tylko od swoich krów zeby nie kupować cielaków. No ale ogólnie to nie jest zle z tymi opasami (jak narazie) . cena jest w miare stał nie to co ze świniami ale swinia urosnie w 4-6miesięcy a byk w 1,5 roku .świnki powinny kosztować z 5zł zeby to było opłacalne .mój wujek hoduje swinie i jak obliczył ze jego zarobek na świniach jest taki że jeśli sprzeda świnie za 3zł to wychodzi na zero :angry: ale na szczeście ma stałych odbiorców i zawsze dostaje troche wyższą cene :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy muwicie ze opasy to super interes ;) (napewno lepszy od świń) ale jak sobie obliczyłem ze mam kupić cielaka za 700zł + otręby itp to jak go sprzedam to ok 50% ceny jakiej uzyskam stanowi wkład.

No według mnie wynika z tego ze 50% to mało. Ale może źle Cie zrozumiałem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    1

jak wy aż tak to szczegółowo wszystko liczycie to nic sie nieopłaca, ale na gospodarce tak jest ze raz sie jedzie na wozie a raz podwozem. co do swiń to na 5 zlote niema co liczyc bo już spadaja ceny do 3 złotych, a ceny opasów idą do góry. Nawet jeśli kupie cielaki to i tak natym lepiej wychodze niż na świniach mam to przeliczone bo trzymie swinie i bydło opasowe szczeże mówiąć jakby nie opasy to bym nieuciągnoł na świniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

dzisiaj pojechaliśmy po wieprzka (myslelismy ze cena nie bedzie pow.3,5pln) a tu gospodyni mówi ze po 4 pln ale wzielismy.(bedzie kaszana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    14

nawet jak po 4 złote kupiłeś to i tak wyjdzie taniej kiełbasa niż tą samą ilość kupiłbyś w sklepie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    14

No właśnie, tam kupuje się też wodę i inne dodatki o których może lepiej nie wspominać... Hihi u mnie w ten weekend padają 3 sztuki, a co się będę ;)

 

A na pytanie z tematu odpowiem w ten sposób - każdy rodzaj hodowli w jakiś sposób się opłaca, mniej czy więcej, kosztem pracy czy wydatków na żywienie. Tylko nasze państwo nie jest w stanie zapanować nad coraz większą bandą pośredników którzy to w biały dzień okradają zwykłego rolnika. Powiększanie się i modernizacja gospodarstw - dla mnie tak, ale z szansą na znalezienie w nich pracy dla tych którzy te mniejsze gospodarstwa przekazali, bo bądźmy szczerzy nie każdy z nich znajdzie pracę w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    0
Przydało by się... :angry: :angry: ;) ;)

Jak tak dalej będzie to i rolnicy będą strajkować.. Bo u mnie przez dwa tygodnie cena 1kg wieprzowiny spadła prawie o zł :angry: i teraz w skupie wynosi 2,7(+VAT)..można się załamać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    1

Hej ja mam 12 opasów na rok czasami i więcej to mieszane stado, mam swoje krowy część cielaków dokupuje po roku to nieriwm ile mają to zależy do rasy po 1,5 raki jak je do rzeżni odaję to hf mają wagę 750 kg mięsne osiągają wagę 880 kg, ta małe cielaki karmie mlekiem te większe dostają 5% mleka aż mją rok,do tego pasza sporządzana w moim gospodarstwie składająca sie ze śruty kukurydzianej 10% na 10% śruty z mieszanki zbożowej zasypuje to kiszonka kukurydzianną z gotowanymi ziemniakami, plus pewien códowny składnik którego niezdradze to wszystko dostają 2 razy rano i nawieczór,w ciągu dnia siano albo siano kiszonka w między czasie dostają lizawki solne. jałowice i krówki hodowlanne karmimy w ininy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    176

@AGRObombula

Tak tak niezdradzaj tego c u d o w n e g o . s k ł a d n i k a innym rolnikom bo będą mieli lepsze efekty od ciebie ;) .

Rolnicy narzekają na rząd, ubojnie i kogo sie da że świnie tanie.

Ale żeby jeden drugiemu pomógł, to nie bo jeszcze przypadkiem będzie miał ciut lepiej ode mnie :angry: .

 

Pamiętaj jedno, kiedyś może sam do tego dojdziesz, takie zachowanie jak tu przedstawiłeś to że z kimś sie nie podzielisz swoja wiedzą, za to ktoś nie podzieli się swoją z tobą i tylko na tym suma sumarum TY stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    6
@AGRObombula

Ale żeby jeden drugiemu pomógł, to nie bo jeszcze przypadkiem będzie miał ciut lepiej ode mnie :angry: .

 

Hehe,taka jest mentalność większości rolników,bez urazy.

 

Agrobombula,ja myśle i mam zamiar to spraktykować,że po 1 roku osiągnie byk 600kg przy dobrym żarciu-śruty nie żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ci, którzy mają po pare hektarów to hodować świnie bedą. Kiedys w Top Agrar pisali, że przy klasie ziemi w Polsce (większość słabszych) polscy rolnicy są zmuszeni do 2 kierunkowego profilu gospodarstwa (prod. rośl., prod. zwie.). Osobiście sądzę, że przy obecnych cenach nie opłaca się trzymac tych darmozjadów, ale co z tego jak i tak o likwidacji u mnie w gospodarstwie nie ma mowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×