Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacekw1224    1

Ja mam opasy i trzodę. Przy bydle(50szt)człowiek narobi się jak głupi: pasze objętościowe, ścielenie, pasze treściwe puszczanie i zgarnianie obornika zajmuje dużo czasu a przy warchlakach i tucznikach na głębokiej chlewni i karmnikach whcodzę rano zasypuje karmniki i raz w tygodniu wrzucam bala. Świnki mam w cyklu zamkniętym 40 macior. Żona chodzi przy maciorach i prosiakach szczepienia, okres odsadzeniowy do warchlaka później przewożę na głęboką chlewnie. Mam praktycznie zerowe upadki. I podsumuję tak świniak ok 5 miesięcy od odsadzenia sprzedajesz i masz kasę na obrót a bydło też pożre pasz na samych objętościowych nie urośnie, za dobre cielę musisz dać ok 900 zł musisz odpoić no i sprzedasz po ok 2 latach(jeśli ma mieć ok 800- 900kg)i też nie wiesz po ile sprzedasz totolotek! Więc trzymam jedno i drugie raz się uda na jednym raz na drugim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Witam mam 18 lat myślałem jak tu sobie dorobić do własnej kieszeni i na własne potrzeby Pomyślałem nad hodowlą świnek. Posiadamy gospodarstwo rolne posiadające prawie 100ha no ale zarobione z tego pieniądze są dla ojca no i on tym dysponuje. A wiec planuje kupić 5 macior i sprzedawać tylko i wyłącznie prosięta. A że jestem goły i wesoły w tym temacie bo nigdy nie trzymaliśmy żadnych zwierząt hodowlanych mam następujące pytania:

 

1 Czy to jest w ogóle dobry pomysł??

2 Jaki jest roczny koszt utrzymania jednej maciory??

3 Ile prosiąt jest w stanie dać jedna maciora?? Bo wiem że maciora prosi się 2,5 raza w ciągu roku

4 i ile miejsca potrzebuje maciora??

5 Czy może trzymać te prosięta i sprzedawać jako tuczniki tak 100-120kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to dobry pomysł.

Jedna maciora jest w stanie dać mniej więcej 12 sztuk.

czy w twoim przypadku opłaca się trzymać te prosiaki do 120kg to nie wiem jakie masz warunki do tego i musisz mieć gotówkę na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

Moim zdaniem trzoda się nie opłaca. U nas w gospodarstwie było prawie 100 tuczników i teraz została połowa tego. Ceny niskie, dodatki do pasz drogie. ;[ Nie opłaca się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Przy tych cenach to wiadomo ze się nie opłaca, brak słów co się dzieje z cenami tuczników o cenach zboża i prowitu to nie wspomnę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

Najlepiej to zlikwidować do hu**** tą całą gospodarkę w i wyjechać z tego kraju. Chłopaki z pola się garba dorobisz. Ładujesz kasę w pole a nigdy tego nie odzyskasz

Edytowano przez andrzej2110
cenzura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Jeśli nie opłaci się wam to czemu się tym zajmujecie??? :huh: Proste pytanie a trudne do odpowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Dlaczego? Bo człowiek co roku ma nadzieję że następny rok będzie lepszy, a tu jeden lepszy 3 do d*py!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z lebel5 też w tamtym roku chcieliśmy nie hodować świń ale tata powiedział ze jeszcze zobaczy w tym roku co będzie z tego ale już widzę ze nic ze świń nie będzie

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

I dobrze im tak... a co do tematu to nie wiecie jak będzie z tymi cenami??? Teraz trochę jest gorzej ze świadectwem, bo wcześniej dzień wcześniej zgłaszałeś i przyjeżdżali, a teraz z powiatu to tydzień trzeba czekać<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj sprzedawałem po 3.50. Odbiorca mi mówił że ceny będą spadać na łeb na szyję na dół. Zapytacie pewnie dlaczego?? Otóż nasz kraj, a dokładniej władze tego kraju są tak nieodpowiedzialne, że nie można tego opisać. Bo jak wszystkim dobrze wiadomo w Niemczech wybuchła afera mięsa zatrutego dioksynami. Więc Niemcy pozbywają się zatrutego mięsa, a Polak się cieszy bo tanio kupi z zachodu i nie będzie musiał płacić swoim rolnikom. Ciekawi mnie tylko dlaczego Instytut Weterynaryjny nie kontroluje mięsa sprowadzanego z zachodu, tylko kontrole przeprowadza u rolnika.

Nie będą spadać tylko tak specjalnie żeby każdy sprzedał za grosze ile się da a potem zaczną podnosić cenę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Mam nadzieje, że po tym kryzysie chów garażowy świń skończy się raz na zawsze. Chodzi mi o sytuacje z 2009 kiedy ceny były wysokie, to część naszego zaradnego społeczeństwa postanowiło a zrobi dobry interes. Choć w niewielkich ilościach ale w skali kraju jest to znaczny przyrost pogłowia. Teraz sytuacja cena spowodowane jest wyprzedażą znacznych ilości świń przez producentów którzy nie mogą już dłużej ciągnąc a może zboże sprzedadzą po dobrej cenie. W tygodniu skupy były dużo większe niż normalnie a kolejka na zapisy jest długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

A nie lepiej nawiązać współpracę ze Smithfield Foods i dla nich produkować świnie. Spokój pieniążki co miesiąc wpływają na konto w du.. macie wtedy skaczącą cenę koncentratów, weterynarzy i wszystkie te świńskie dołki i górki. Pole zamiast na zboża paszowe przeznaczacie na uprawę bardziej dochodowych roślin typu rzepak, pszenica jakościowa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

No przecież że najlepiej oddać wszystko w ręce zachodu (zresztą pasuje to do twojego loginu), wykorzenić polskich rolników i zlikwidować programy hodowlane trzody chlewnej w Polsce oraz zniszczyć środowisko naturalne przez ten śmierdzący koncern... Radzę zapoznać się trochę literatury na temat tego koncernu oraz "spółki córki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

No świadectwa staniały, ale u nas bez świadectwa nie wezmą, u mnie nie miałem jeszcze świadectwa, ale było zgłoszone do weterynarii, że świnie są do handlu to wzięli bez świadectwa, ze względu na to że było zgłoszone, a znajomy nie miał zgłoszone i już nie mógł sprzedać<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Świnie dla mnie mogą być nawet po 2,5 , patrząc dwa lata wstecz gdy zboże było po 25-40 za 100kg świniarze nachłapali się do oporu i szydzili z tych co sprzedają zboże, były nawet takie sytuacje, że jedzie tir 200 km z ziarnem, przyjeżdża do chamka co ma świnie a on mówi, że za drobne albo zanieczyszczone i samochód wraca z powrotem, to po prostu wołało o pomstę do nieba, zboże powinno być po 100 zł przez 2 lata a świnie góra 3 zł to trochę im gęby opadną bo już sąsiad sąsiada nie znał, a narazie są za drogie 3,4+vat


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby świnie były po 2,5 ok, tyle ze nielicz ze za 2 lata dostaniesz 20 zl za zboże. Nie będzie hodowli to ciekawe kto kupi zboże paszowe. Niebedzie polskiego chamka od świń z którym niemogleś się dogadać to napewno dogadasz się ze szfabem a on kasy ci napewno nie pożałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

binladen śledze twoje wypowiedzi i mam pytanie do ciebie-robiłeś ostatnio badania psychatryczne bo jeśli nie to radze zrób je szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Bzdury opowiadasz co dajesz w ręce zachodu współpracując z nimi. A teraz nie trujesz środowiska własnymi świniami, własną fermą. Program hodowlany większość rolników i tak ma w du.. sprowadzając warchlaki z zachodu więc o co wojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Dla niego już jest za późno na badania, ten przypadek kwalifikuje się tylko do leczenia w "domu bez klamek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślajcie człowieka od razu ,z tymi skrajnymi poglądami ma szanse utworzyć partie a nawet wejść do rządu, chociaż jeden już był co z talibami się kontaktował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Binladen kogo chcesz obrazić tym "chamkiem", myślisz że jak ktoś mieszka i pracuje na wsi to jest gorszy od ciebie, może pokażesz w galerii jakie masz "posiadłości ", maszyny bo tak coś czuję że z ciebie taki rolnik jak z koziej d... trąba . ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.portalhodowcy.pl/minrol/wyk.php?typ=1&wsk=352

 

Spójrzcie na ten wykres.

Co roku są podobne tendencje. W tym roku tak samo jak i w poprzednich latach najbardziej opłacalnym miesiacem pod wzgledem ceny beda czerwiec lipiec sierpien. Co roku poczatek i koniec roku to słabsze ceny, ale nie trzeba kończyc zadnej szkoly aby zobaczyc to!!

Nie wiem po panikować...kupujcie prosiaki raz do roku tak aby sprzedać w wyżej wymienionych miesiacach, wtedy nie będziecie stratni i nikt nie będzie narzekał że to się nie opłaca.

Opłacalność należy liczyć na przełomie kilku lat a nie podpierać się zyskiem bądz stratą z jednego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jak u was teraz wychodzi czysty zysk na jednej sztuce sprzedanego tucznika? Po odjęciu podstawowych kosztów paszy, weterynarii, zakupu warchlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

No wiesz wszyscy nie kupują prosiaka z zachodu, ale moją cechą, którą bardzo cenie jest niezależność :) I może dlatego trochę za mocno ton wypowiedzi dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj