Polecane posty

tyj123    0

o w środe umnie świnie po 3.30+vat moze coś sie jeszcze dogada a u was po ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Obecnie ja nie mam świn do odstawienia i się ciesze bo tak to oddawać świnie za takie grosze choć mam umowe z zakładem to teraz jak się pytałem to na ręke dają max 3.60zł. Ostatnio byłem na skupie to na konto cena 3.30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

to i tak dobrze choć sie coś ruszyło na srode umnie jest spęd na 90 szt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Ja mam jeszcze przeszło 100 świń na sprzedaż, a ceta taka żę aż d*** ściska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

ja ma a w chlewie 180 szt od 80 do 100kg i zboze kupuje po 700-800zł za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

@Tyj123 nie możesz kupywać gotowej paszy my kupujemy juz od stycznia granulat zawsze wychodzi taniej niz zborze i świnie mają szybszy przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No ja dziś 20 sztuk sprzedałem po 3.05... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Co do cen tucznikow to mamy chyba inny temat co ?!


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

No sluszna uwaga-jest osobny temat a jesli w tym bedzie takie ot dalej to zrobi sie closed B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Nad odpowiedzią w temacie nie trzeba sie zastanawiac.......rozbój!!!!!!........świnie po 2,70?????cos w tym kraju jest chyba nie tak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dyskutować czy się opłaca czy nie, kwestia jest taka kto ma piniądze to je dokłada, na dzień dzisiejszy zwrot poniesionych kosztów to około 4 zł u jednych troszkę mniej u drugich troszkę więcej. I o czym tu dyskutować nie opłaca się i koniec. A w następnym roku podejrzewam że nie bedzie lepiej, zboze bedzie prawdopodobnie jeszcze drozsze, bo zapasy swiatowe sa najmniejsze od 30 lat, a cena swin niewiem czy wzrosnie, myslalem ze wzrosnie jakies pol roku temu, a tu taki h*j. My rezygnujemy z hodowli mamy około 40 macior w cyklu zamknietym, lepiej sprzedać zboże i mieć wszystko w d***e. Jak coś się nie zmieni w najbliższych mięsiącach to podejrzewam że w Polsce nie zostanie zbyt dużo producentów trzody chlewnej. Zostaną tylko wielkie fermy nalężace do wielkich zakładów. Przy takich kosztach produkcji i takich cenach skupu gospodarstwa rodzinne nie mają szans!!


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

teraz to juz niemam żadnej opłacalności kupiłem 10 ton zboza po 800zł aby mi sie to wróciło to musze sprzedać co najmniej 25 szt tuczniów a to zboze starczy mi góra na 17 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
teraz to juz niemam żadnej opłacalności kupiłem 10 ton zboza po 800zł aby mi sie to wróciło to musze sprzedać co najmniej 25 szt tuczniów a to zboze starczy mi góra na 17 dni

Witam panowie skad ja to znam tylko ze ja kupilem zboze po 900 ale teraz kupuje gotowa pasze 1015 :angry:


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Tona na dzien to ostro-u mnie jak szlo 100kg na dzien to sie wydawalo ze duzo a co dopiero tona :D

 

@jan2130 nie cytuj poprzedniego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja też w tej chwili kupuje mieszanke pełnoporcjową po 1080zł bo zboża starczyło tylko do końca stycznia. u mnie dziennie idzie ok. 700kg na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Widze, że u kolegów dramatyczna wręcz sytuacja ze zbożem... U mnie coś jeszcze jest... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

ja sie teraz zaczynam zajmować zbożem do siewu a świnki na skórki przeżuciłem bo inaczej to na szyszki bym sie musiał wybrać do lasu aby tą moją celotkę wyżywić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

a ktoś wie po ile zboze siewne wogóle jest bo na jesien kupowałem 3tony baltico po 1200zł i 2tony Moderato po 1380zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pszenica nawra zamówiłem pięć ton i bedzie po 200 zł za metr masakra


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj