Polecane posty

BartekM    17

kop najgłębiej ruszta i 100% rusztu i nie potrzebny zbiornik, taki zbiornik to z 50tyś napewno+ osprzęt to lepiej w ruszta zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

A czy można zrobić tak, że ruszta położyć tylko przy jednej ścianie, i zrobić na nią spadek, żeby gnojowica spływałą w to jedno miejsce? Czy to się raczej nie sprawdzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Nie sprawdzi sie, latem swinie bedą leżały na ruszcie a załatwiały się na betonie a samo to nie spłynie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

:< Czyli 100% ruszta ;/

A które lepsze plastikowe, czy betonowe? I jaka jest ich cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Paszociąg to jest podstawa. I jak bym wstawiał całą partie no ostatecznie na 2 bo wtedy uzyskasz lepszą cenę. Na upartego można żywić jedną paszą ale lepiej pociągnąć 2 paszociągi i robić 2 różne pasze.Paszociąg możesz kupić sobie używany na allegro trafiają się z 3-4 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Plastikowe są dla prosiąt małych, na beton od 20 kg juz mozna smiało wganiać, zdażało się że i mniejsze stały. Betonowe tylko mamy juz 15lat i się niz z nimi nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Słyszał ktoś o hodowaniu trzody na zasadzie pracy dla kogoś? Przywożą prosiaki około 30 kg do mojej chlewni, paszę przywożą, ja trzymam je u siebie i chodzę koło nich i mam normalną wypłatę co miesiąc ? Od 350 sztuk chowanych wyliczył mi 2800 + premie na miesiąc.

Opłaci się zainwestowac w obory, które stoją u mnie puste i tak pracowac? Oczywiście na rusztach, pasza wpompowana na chlewnie i doprowadzona rurami do karmników, woda też sama leci jeżeli poziom w zbiorniku się zmniejszy, dziennie trzeba by spędzic 2 godziny w chlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ludzie i dzeici rolnikow patrzcie naprawde profesjonalnie bo w hodowli swin nie ma litosci na bledy i tym bardziej na pytania oczywiste do tego ilosc i jakosc i jest oplacalnowc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Niby to 2800 na rękę za 2h roboty dziennie. Ale dużo odtrącają za upadki, zużycie paszy musi być dobre, przyrosty itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Za upadki nie odtrącają. U mnie w okolicy mieszka lekarz, który nadzoruje hodowlę. A paszy jedzą ile chcą, pasza jest od nich i jest tak skontrułowana aby tucznik najszybciej przybierał na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

Do jakiej firmy tuczycie te świnie za te 2800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Za upadki nie odtrącają. U mnie w okolicy mieszka lekarz, który nadzoruje hodowlę. A paszy jedzą ile chcą, pasza jest od nich i jest tak skontrułowana aby tucznik najszybciej przybierał na wadze.

Na takich warunkach to by juz pół Polski wstawiło, za pięknie jest by to prawdziwe było. W każdej firmie jest paszy max 2.9kg i upadki 2%, chyba gościu troche bajki opowiada żeby tylko towar wstawić bo może już nikt inny nie chce brać, jeśli mozesz to podaj co to za firma i się wszystko wyjaśni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Za upadki nie odtrącają. U mnie w okolicy mieszka lekarz, który nadzoruje hodowlę. A paszy jedzą ile chcą, pasza jest od nich i jest tak skontrułowana aby tucznik najszybciej przybierał na wadze.

 

Czyli tzw. program pracy nakładczej jaki prowadzi AgriPlus, Sokołów, i kilka innych firm. Nie mylcie tego z tuczem kontraktowym, bo to co innego.

 

Zaletą tego programu jest, że masz stałą pensję co miesiąc 2-3 tysiące i jedynie martwisz się zeby zużycia dużego nie było i upadków (co już w sobie jest pewnym ryzykiem.

 

Albo......... możesz wstawić partie 350 szt. i przy dobrej koniunkturze oraz obniżonych kosztach(własna pasza, niższa cena prosiaka lub warchlaka) możesz po 3 miesiącach wyciągnąć ok. 30 tys. ale też ryzyko większe że możesz zyskać mniej lub stracisz ale też możesz zyskać jeszcze więcej.

 

Tak to z grubsza wygląda jeśli chodzi o chów trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Za upadki nie odtrącają. U mnie w okolicy mieszka lekarz, który nadzoruje hodowlę. A paszy jedzą ile chcą, pasza jest od nich i jest tak skontrułowana aby tucznik najszybciej przybierał na wadze.

 

 

Tak tak tak. To u mnie paszy zjedzą tonę i też będzie ok?

We wszystkich firmach o których słyszałem jest tak jak kolega pisze czyli w umowie masz max zużycie paszy i max upadki

Stawki zaczynają się od około 32 zł za każdą odchowaną sztukę (przy niewielkich hodowlach czyli gdzieś do 1000 sztuk) przy zachowaniu upadków i zużycia paszy na odpowiednim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Poza tym jakość dostarczonych prosiaków pozostawia wiele do życzenia, przez co nie sposób często zmieścić się w zakładanych parametrach. Agri zrobiło teraz depopulacje fermy na 6 tys macior co przy tych cenach prosiąt na pewno nie zrobili bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jednak dobrze mówicie, dziś dowiedziałem się więcej i poprostu sąsiad wprowadził mnie w błąd ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Ja kupiłem magiczną kulę. Czasami trafiam.

 

 

Hehe matava, piątka za wypowiedź :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja kupiłem magiczną kulę. Czasami trafiam.

 

 

Pewnie podróbka bo tylko czasami trafia. :)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj