brutus44

Wywrot przyczepy ciągnikiem Ursus c-330

Polecane posty

brutus44    5

mam problem z hydrauliką zewnętrzną w c 330-mianowicie pompa hydrauliczna działa bardzo dobrze i praca np. przy wywrocie przyczepy przebiega bez zarzutu.Kłopot zaczyna się przy opuszczaniu przyczepy-opuszcza się bardzo powoli lub wcale-przy wysokich obrotach nie opuszcza się wcale a nawet minimalnie się podnosi.Myślałem,że to wina rozdzielacza(tego na błotniku) ale po wymianie na nowy jest tak samo.Gdy zgaszę silnik w ciągniku to tłok przyczepy opada szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Sprawdź gniazda szybko-złączek ciągnika i przyczepy, czy się dobrze skręcają do końca.

Przy nie dokręconych podniesiesz ale już nie opuścisz bo kulki ograniczają spływ oleju.

Gazowanie nic nie da bo olej z przyczepy wraca grawitacyjnie wyciskany przez tłok w siłowniku obciążony ciężarem skrzyni przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

podczas kiprowania kiedy chcesz opuscic przyczepe powinienes wylaczyc pompe hydrauliki dzwidnia z lewej strony skrzyni ! ja zawsze tak robie i nie ma problemu z opadaniem skrzyni przyczepy a rozdzielacz na blotniku ma 3 polozenia :

do przodu - podnoszenie

raz do tylu - opuszczanie ( np w turze z silownikami 2 stronnego dzialania ma to zastosowanie)

2 razy do tylu - plywajace i wlasnie na ta pozycje powinienes ustawic dzwignie rozdzielacza ktory otwiera droge olejowi ktory wraca do skrzyni pod jej obciazeniem + wylacz pompe pompa caly czas pompuje i cos sie blokuje ja zawsze przy opuszczaniu wylanczam i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

tak naprawdę nie chodzi mi o kiprowanie przyczepy-to byl przyklad

większym problemem jest sianie nawozu i niezamykanie(lub połowiczne)zasuw w rozsiewaczu na uwrociach.To jest nierealne by na każdym uwrociu wył. pompę lub gasić silnik.Nie jest to wynikiem slabo dokręconej kulki w szybkozłączu bo to sprawdziłem.Przy wszystkich odbiornikach oleju dzieje się tak samo-olej nie chce wracać do skrzyni przy włączonym silniku.Po wyłączeniu silnika i pociągnięciu dzwigni olej powraca do skrzyni bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz to moge ci pomoc tylko najpierw powiedz czy miales wymieniana pompe hydrauliki i czy od tamtego momentu jak wymieniales pompe to sie robia te cuda.duzo sily ma z tylu na podnosniku(bardzo wazne pytanie napisz co podniesie a czego nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

2 lata temu byl wymieniany rozdzielacz ten pod siedzeniem(pompa chyba też-robił to ojciec więc teraz na 100 % nie pamiętam)-po wymienieniu tych części podnośnim zaczął podnosić praktycznie wszystko(przed naprawą nie dawał sobie rady z pustym siewnikiem)-ładowacz troll,bardzo cięzki plug 3 skibowy przestawiam czasem na podwórku-teraz to podnosi bez "gazowania".Czy akurat od tego momentu zaczęły się te rzeczy?Teraz nie mogę jednoznacznie powiedziec bo bardzo rzadko używam 30 -ki do kiprowania.Cały problem jest w tym rozsiewaczu który niedawno kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pompe bym odzrzucil i rozdzielacz ten co kupiles bo jest nowy.

cos mi sie wydaje ze ten rozdzielacz pod siedzeniem jest to ze niesprawny ale moze byc przytkany poniewaz jak sie zaklada nowy czy regenerowany rozdielacz to pod rozdzielacz kladzie sie gumki uszczelniajace kanaliki olejowe i moze krzywo ktorys lezal i wpad w rozdzielacz .

w tym przypadku troche roboty bo trzeba rozebrac rozdzielacz i go poczyscic i wymienic od razu simmeringi na walku.jesli mozesz to daj zdjecie podlaczen kabli do rozdzielacza tego pod siedzeniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Bartek zamontować można bez problemu ,a koszt to zależy ile chcesz mieć wyjść hydrauliki ,jak jedno to podpinasz pod rozdzielacz pod siedzeniem kawałek rurki i złączkę i gotowe ,ale jak zależy ci na dwóch wyjściach to koszt większy ,nowy rozdzielacz (taki na błotnik ) to koszt 400 ,500 zł,zależy gdzie kupisz i do tego dwa przewody zbrojone ,jak masz "goły" rozdzielacz pod siedzeniem to jeszcze dwa przewodu metalowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Jak bys chciał to ci moge sprzedac taki na błotnik uzywany 1 miesiac za 250zl.


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

wujek ma c-330 bez rozdzielacza na blotniku. ostatnio w traktor-serwis kupil dwie rurki, jedna wygieta zeby zrobic obejscie na rozdzielaczu pod siedzeniem, druga z zaworem kulowym i gdzies ja do rozdzielacza podpiol i wychodzi pod siedzeniem. nie wiem ile zaplacil, ale dziala mu wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Jeśli byś mógł to wyślij bo ja też nie mam rozdzielacz na błotniku adam25616@wp.pl

Dzięki za fotkę. Pozdro.

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

Doszla? to dobrze. nie ma za co :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

Co może byc przyczyną, gdy podniose wywrot przyczepy ona sama opada. Tlok szczelny, połączenia też szczelne.Rozdzielacz mam pod siedzeniem. Rozdzielacz? Czy w rozdzielaczu można jakieś uszczelnienia wymienić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rozdzielacz przepuszcza. Tam nic nie da się zrobić. Musisz kupić nowy...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szybko opada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

rozdzielacz nie utrzymuje ciśnienia tak wiec do wymiany ewentualnie zobacz zawór ciśnieniowy napisz w jakim ciągniku to się dzieje

Edytowano przez Scarface

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja też miałem taki problem zmień końcówke z ciągnika co przykręcasz wąż ja tak mialem w c 360 bo kulka nie trzymała


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież jemu opada jak jest podpięty wąz a wtedy kulki są wciśnięte.

Witam

 

rozdzielacz nie utrzymuje ciśnienia tak wiec do wymiany ewentualnie zobacz zawór ciśnieniowy napisz w jakim ciągniku to się dzieje

Gdyby to był zawór to by mu nie podnosiło. Zawór działa tylko podczas podnoszenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj