brutus44

Wywrot przyczepy ciągnikiem Ursus c-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limekpl    0

Witam mam taki problem w ciapku że podłączając wywrot przyczepy do rozdzielacza tego na błotniku nie było żadnej reakcji wywrotu tylko przy rozdzielaczu było jakieś wycie i obroty silnika spadały przy obu położeniach dzwigni czym to może być spowodowane?

 

Dodam że ogólnie nigdy nic nie było podpinane pod ten rozdzielacz, chyba tylko raz ładnych pare lat temu i tez nie działało.

 

Czy mogą być tam jakieś zaslepki w tym układzie i dlatego nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

A masz pewność ze w tej sekcji rozdzielacz przepuszcza olej bo skoro wystepuje wycie to moze oznaczac że wszystko wraca zaworem bezpieczenstawa/powrotnyn? Najlepiej to nie podpinaj jakichkolwiek przewodów hydraulicznych tylko sprawdz recznie czy olej będzie wyciekał w danym położeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Witam

Mam pytanie czy jest jakaś możliwość żeby rozdzielacz nie puszczał spowrotem oleju po puszczeniu dźwigni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Chodzi o to że jak podepne np. przyczepe i i wysune siłownik to po puszczeniu dźwigni wraca z powrotem i to jest ok. ale czy jest jakaś możliwośc żeby po puszczeniu dźwigni siłownika nie chowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak szybkozłącze będzie wyrobione to siłownik nie zejdzie. W rozdzielaczu bym nie szukał przyczyn. Ma duże ciśnienie żeby podniosło, ale do powrotu blokuję się. Mogą być blaszki w szybkozłączu wyrobione. Niekiedy wystarczy dobrze dokręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Chodzi o to że jak podepne np. przyczepe i i wysune siłownik to po puszczeniu dźwigni wraca z powrotem i to jest ok. ale czy jest jakaś możliwośc żeby po puszczeniu dźwigni siłownika nie chowało?

 

Napisz coś więcej - jaki ciągnik, jaki rozdzielacz, bo np. w zetorach 52xx-77xx jak wywracasz przyczepę dając dźwignię do góry to ona samoczynnie wraca w położenie neutralne i siłownik się nie "chowa" ale jak dasz dźwignię na dół to ona samoczynnie wróci do położenia pływającego i skrzynia opadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wina jest w ciągniku w rozdzielaczu.Ja mam tak w 360 na jednej sekcji.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

O fajnie że znalazłem taki temat... a ja mam coś takiego w NH że jak podepnę przyczepę i podniosę pełną 8 ton z ziemniakami na kosz przyjęciowy to stoi podniesiona 3 godziny i nie opadnie więc jest wszystko ok... ale jak zapnę rozsiewacz w którym zamykam hydraulicznie to po paru sekundach od zamknięcia sprężyna otwierająca przesuwa tłok z powrotem jakby coś nie utrzymywało ciśnienia... znaczniki w siewniku do qq tak samo po pewnym czasie opadają grawitacyjnie choć hydraulika powinna trzymać je w górze. A znowu jak zapnę rozsiewacz czy siewnik od qq do MF to nie ma problemu z wracającymi tłoczyskami wiec wina tak jakby nie w tych maszynach tylko w NH no ale czemu potrafi te przyczepe trzymać 3 godziny z 8 tonami i nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

W przyczepie jest tłok o dużej średnicy i aby przyczepa opuściła się kilka centymetrów z tłoka musi się cofnąć z litr oleju

a w rozsiewaczu na cały skok tłoka trzeba góra setkę oleju. Szukaj przyczyny w rozdzielaczu NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gzC330    3

Mam pytanie czy podawanie oleju z rodzielacza pod siedzeniem na wyjścia do rozdzielacza na błotniku w C330 w pozycji blokady podnośnika lub opuszczania to jest rzecz normalna czy coś jest popsute ? Gdy dźwignia jest na pozycji środkowej to olej już nie leci ale słychać że ciągnik ma ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasku124    2

Wiem, że odkop.. ale nie chciałem zakładać nowego tematu.
Panowie mam ważne, ale również szybkie pytanie. Przymierzam się do zrobienia hydrauliki pod kiper przyczepy i mam dylemat... kupić rozdzielacz na błotnik, czy lepiej podpiąć się pod rozdzielacz podnośnika ? Co dokładnie musiałbym dokupić, żeby pociągnąć wyjście na kiper z rozdzielacza pod siedzeniem ?
Z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj