brutus44

Wywrot przyczepy ciągnikiem Ursus c-330

Polecane posty

Michcio330    0

Cześ . Mam ursusa c-330 i zamierzam kupić do niej przyczepę z kiprem a od nowości w 30-stce nie byłą nigdy podłączana przyczep z kiprem i hamulcami pneumatycznymi więc nie wiem ja to zrobić żeby wszystko dobrze działało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Łącze od złącze od hamulca podłączasz do łącza w 30, a przewód od hydrauliki do wyjścia od hydrauliki. Nic trudnego :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Znając życie to hamulec będzie stwarzał problemy jak tyle lat nie był używany pneumat to gniazdo przy ciągniku do wymiany bo skruszały uszczelniacz i do przeczyszczenia zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Z hydrauliki możesz mieć albo rozdzielacz na błotniku albo wyjście z tego pod siedzeniem. Jeżeli żadnego niema to najłatwiej i najtaniej będzie założyć wyjście pod siedzeniem. Do hamulca wyjście masz nad zaczepem obok haczyka ale jak kolega pisał mogą być problemy


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michcio330    0

Rozdzielacz na błotniku mam i wejście do hamulców pod siedzenie . Ale mi o to chodzi że jak mam to zrobić żeby kiprowała przyczepa i żeby miała hamulce bo podłączyć to wiem jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

No to niewiem w czym problem jak wiesz jak podłączyć to tylko ręką wjchę na błotniku do przodu i przyczepa kipruje a nogą po hamulcach i hamuje oczywista musi pracować sprężarka i nabite powietrze w baniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

koledzy mam pytanie pod którą śrubę trzeba podłączyć rurkę żeby mieć wywrot mógłby ktoś zrobić jakś fotke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W rozdzielaczu pod siedzeniem? Od góry będziesz miał zaślepkę na klucz 24 lub 22 nie pamiętam.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

I później jak się założy gniazdo to którą dźwignią się steruje? Czy trzeba to podłączyć przez jakiś osobny rozdzielacz? Z góry przepraszam za głupie pytanie :D


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo72    0

Witam

Mam taki problem: zapinam przyczepe do rozdzielacza pod siedzeniem. Przyczepe podnise ale opuścić się nie chce.

Po odkręceniu złączy i wciśnieciu kulki w przewodzie przyczepy ona normalnie opada.

Ma ktoś może jakiś pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Wymień szybko złącze w ciągniku lub przyczepie najlepiej podłacz do innego ciągnika i będzie wiadomo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo72    0

złącze przy przyczepie wymieniłem, przewód też jest nowy :)

złącze przy ciągniku wymienie dziś po południu

zauważyłem tylko, że w pozycji "opuszczanie" na rozdzielaczu z tego wyjścia na zewnętrzny siłownik leci olej

natomiast po przełaczeniu na pozycje "stop" lecieć przestaje

stąd moje podejrzenie, że to chyba jednak rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

  • A próbowałeś podpiąć do innego ciągnika? Wtedy miałbyś 100% pewności że to rozdzielacz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli to nie rozdzielacz to będziesz miał mniej roboty bo może wina drzemie gdzieś w siłowniku.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zrób tak - zapal ciągnik , włącz kiprowanie i jak wysunie tłok np do połowy długości wciśnij na chwilę sprzęgło do samej podłogi nie puszczając dźwigni kiprowania - jak zacznie opadać to między rozdzielaczem a tłokiem jest wszystko ok i winy szukaj w rozdzielaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo72    0

sprawa się wyjaśniła

faktycznie uszkodzone było złącze po stronie ciągnika, po wymianie wszystko działa

w zeszłym roku przy przyczepie wymieniałem przewód i złaczke bo stara ciekła

z tą złączką od samego początku były problemy, nie mogłem jej dobrze dokręcić, dociągałem kluczem na chama żeby wogóle działała

to był okres wykopków potem przyczepa była już nie uzywana i tak zostało

w tym roku przyczepa poszła w ruch i to dociąganie mnie wkurzyło wymieniłem złacze na nowe przy przyczepie

przypuszczam że dociąganiem na chama kuczem uszkodziłem w jakiś sposób złącze po stronie ciągnika

 

w każdym bądź razie działa i ciesze się że tylko to bo wymiana rozdzielacza mi się nie usmiechała :)

 

thx za zainteresowanie i wszystkie porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guziu330    0

Witam wszystkich .

W mojej c-330 nie działa wywrot :(

Oleju jest dorsyć a tuz też elegancko podnosi .Co może być ?Żniwa są a ja nie mam czym słomy zwieźć bo widlak ani drgnie :(.Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Jak masz podpięty wywrot?

Prawdopodobnie przez rozdzielacz.

zrób na jedno wyjście przez środ wajchye tej od podnoszenia i opuszczania TUZ-u. jest o tym temat i pokazane jak co gdzie podłączyć. Jeśli będzie działało to masz do roboty rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guziu330    0

Ok dzięki ;)

Czyli wajche od opuszczania tuzu mam ustawić na środku i wtedy próbować podnieść widlaka ?

Zaraz pójdę sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

Panowie mam kłopot z wywrotem przyczepki jednoosiowej przez c330. Kipruje się dobrze.Tylko jak dzwignią na błotniku zrobie na opuszczanie to nic prawie nie opada.Muszę zgasić silnik to wtedy paka przyczepki opada.Mam inne ciągniki i podczepione pod przyczepkę idzie nimi normalnie kiprowac i opuszczac. Zawor na blotniku wymienilem na nowy-taki dwusekcyjny wloski jak są teraz np. w Greene .Efekt taki sam jak przy starym orginalnym ursusowskim.Caly problem polega na tym ze 30tke uzywam do rozsiewania nawozu ms 500 unii z hydraulicznym otwieraniem . Taka robota to koszmar bo muszę wylatywac z ciagnika i zamykac recznie sekcje "skalą". Czasem ratuje się tym ,że jednoczesnie wduszę sprzęgło i przesunę wajchę rozdzielacza na zamknięcie.Ale to tylko czasem mi zadziała i zamknie rozsiewacz-na zimnym oleju.Na gorącym już nie ma szans na zamknięcie.Pomocy bo oszaleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zrób zdjęcie tegoż rozdzielacza z podpiętymi przewodami. Jakiej jest przepustowości i jakie przewody zastosowałeś.

Podejrzewam, że musisz zrobić dodatkowy powrót z tej sekcji rozdzielacza, by ułatwić olejowi powrót z siłownika. Pompa nie rzezi-buczy pod obciążeniem gdy opuszczasz przyczepę?

Dziwi mnie dlaczego musisz gasić ciągnik, przecież wciśniecie sprzęgła (II stopień) powoduje zatrzymanie napędu pompy, a to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj