Zaloguj się, aby obserwować  
Michal456

Króliki

Polecane posty

Michal456    9

Cześć!

Wraz z kolegą mamy zamiar u mnie hodować króliki (gdzieś około 12-20 królików).Chcę się waz zapytać co dawać dużym a co małym jakie

granulaty.Kukurydzę z kolegą będziemy hodować ja u siebie ( ok.4 a i kolega ok. 2 a ).Podobno króliki jedzą kiszonkę z kukurydzy i czy to prawda.Chcemy zbudować solidną i dobrą klatkę ale nie wiemy zabardzo jak czy ją ocieplać czy też nie bo będzie na dworze.Więc chcę

proste odpowiedzi czym im ścielić,po ilu dniach zbierać obornik,co im dawać itp.Proszę o pomoc bardzo proszę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Więc tak ja nie pamiętam jaką dawałem mieszankę ale mieszałem tą mieszankę z owsem. Kiszonka z kukurydzy pierwsze słyszę ja swoim nie dawałem. Jak chcesz mieć tyle tych królików to raczej klatka nie może być na nogach. Ja jak miałem więcej to robiłem tak że na spód kładłem słomę a na wierzch siano. Obornik to jak już trochę mokro będą miały to wtedy zabieraj. Jakoś raczej pasuje ocieplić bo jak w zimę się okoci to będzie źle. Mam nadzieję, że pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob123    0

U mnie hoduje się króliki cały czas starą techniką. Ścielę im słomę do klatki, co tydzień zbierany obornik, dziennie wieczorem daje siana.. Ja im daje marchewki, buraki pastewne, suchy chleb, obierki z ziemniaków, no i gotową pasze, no i wodę do pica, oczywiście latem trawę. Mam 6 klatek połączonych ze sobą na nogach, ale niestety na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

Ja hoduję króliki od ponad roku i tak daję im jeść: pszenicę, owies, siano i woda do woli, paszę i w lecie trawa. Do tego marchewka i czasem buraki. Ja je trzymam w stajni, ale myślę że na polu też by się chowały. Kiszonka z kukurydzy to chyba nie jest dobry pomysł chociaż ja nie wiem. Co do obornika to wywalam jak się naskłada trochę więcej i jak mam czas, jak się zdarzy to raz na 3 tygodnie. Ścielić to najlepiej słomę z pszenicy. Co do klatek to zrób sobie ze 4 na samice i jedną duża żeby je połączyć i w jedb=nym miejscy trzymać.

Jakbyś coś jeszcze potrzebował to pisz, chętnie odpowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ja mam na podwórku cały ro kiedyś miałem w oborze ale chorowały według , karmię owies , pszenica , jęczmień , granulat tylko samicom karmiącym i małym królikom , siano , chleb , marchew , buraki kartofle parowane +śruta +otręby pszenne , jabłka , l lato zielonka i woda 1-2 razy dziennie chciałem zamontować poidła a mam takie pytanie jak macie poidła i np dajecie konin czynne i napiją się po niej wody to nie mają wzdęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

@mesi a po parowanych ziemniakach nic im się nie dzieje ?? u mnie się jeden najadł to źle skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja swoje króliki karmię kiszonkmi z trawy/koniczyny, otrębami, wysłodkami, chlebem, marchew, brukiew, zboża głównie owies/ pszenica, kreda pastewna, niedawno prześrutowałem zboże(15% kukurydzy 35% owsa 50% pszenicy), kolby kukurydzy, siano, ziemniaki parowane, latem zielonki. Małe króliki mają ok pięć tyg. i już jedzą kisznkę wraz z samicą i nic im nie jest. Króliki maja stały dostęp do wody(poidła). Nie stosuję granulatów, nażekam na przyrosty, żadna sztuka nie padała po moim żywieniu. Do siana to polecam paśnik,a do zboża to polecam przymocować do bocznej sciany puszki(np. po konserwie). Gnój wywalam gdy jest już go dosyć sporo, w nowszych klatkach mam ruszty podściółkowe, naprawdę polecam. W starszych klatkach nie mam kanałków ściekowych i gdy jest więcej towaru to jeci z klatki na klatkę, zrobie jakieś kanałki w starych klatkach. Ja ścielę słomą z mieszanki lub owsa.

Jeśli planujesz hodować króliki na dwoże to ociepl klatkę.

Sruta będzie inaczej skomponowana, ma ktoś jakieś propozycje na śrutę, jakie zboża dajecie królikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

@mesi a po parowanych ziemniakach nic im się nie dzieje ?? u mnie się jeden najadł to źle skończył.

nic się nie dzieje ale ja daje rzadko 1-2razy w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad2662    0

Cze

sc vam znacie jakie

s

skupy krolikov z okolicy radomia ?

 

znacie jakie

s

skupy krolikov z okolic radomia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Jak króliki nie są nauczone ziemniaków jeść, to należy je skarmiać z początku małymi ilościami z dodatkiem większej ilości dotychczasowej paszy, stopniowo co jakiś czas zwiększając. Przechodzenie z siana na zielonkę odbywa się podobnie, bo gdy od razu rzucisz zielone to biegunka murowana. Z kukurydzą nie należy przesadzać. Kiszonkę owszem, można dawać, lecz nie polecam, negatywnie to wpłynie na smak mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korea146    2

co chodzi o karmienia to jak większość pisze mieszankę, chleb suszony, buraki pastewne, siano, paszę to przeważnie daje się dla królików młodych i dla samic które mają się kocić i są jeszcze z małymi do odłączenia ich, latem trawę na początku w małych ilościach aby się przyzwyczaiły a kiszonki nigdy nie da wałem bo to jest wielkie ryzyko , pamiętaj o szczepionkach dla króli bo pozdychają Tobie i odradzał bym dopuszczania samic w lato , a co do klatki zrób kilka klatek dużych czyli takie dla samicy z młodymi żeby miały gdzie się poruszać a reszta to takie małe aby pojedynczo siedziały sobie króliki i odradzam łączenia ich w jednej dużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj