Zaloguj się, aby obserwować  
dzejkobs

Deutz Fahr Agrocompact - dwa zbiorniki paliwa i wskaźnik jego poziomu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzejkobs    0

Witam

 

Koledzy mam pytanie dotyczące zbiorników paliwa w tym ciągniku. Głównym zbiornikiem jest zbiornik pod spodem ciągnika czy ten z przodu za chłodnicą? I co może być przyczyną nie podnoszącej się wskazówki od wskaźnika paliwa? bo dolny zbiornik jest pełny a w górnym jest ze 20 l. i też nasuwa się mi pytanie jak ta wskazówka działa ? pokazuje ile paliwa jest w obydwu zbiornikach czy tylko w jednym z nich?

 

Pozdrawiam! w razie potrzeby wstawię zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Powinno pokazywać w obu ale jeśli wskazówka się nie podnosi to prawdopodobnie jest zepsuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

powinno pokazywał ile jest paliwa łaczni, zbiorniki muszą być połączone jakos, tak sądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Zazwyczaj jeden zbiornik jest wyżej niż drugi i z tego wyżej paliwo spływa do drugiego w którym jest miernik pływakowy.

Do awarii mogło dojść w samym zegarze, mógł się pływak zaciąć lub masz coś nie tak z połączeniem zegara i miernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damik10
      Co sądzicie albo wiecie o ciągnikach Jinma? Czy ktoś ma ten ciągnik? jakiej jest produkcji (skąd pochodzi)?
    • Przez vitoma
      Witam

      Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

      Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest .

      Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

      Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

      Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

      Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

      Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
      -"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
      -"2 additional nozzles"
      -"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

      Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

      Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

      Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd .

      No to zaczynamy:



      Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.



      I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.



      Miejscami trzeba było popracować ręcznie.



      No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.



      Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.


      Przymocowany wstepnie.



      Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).


      Będzie troche z tym robotki .


      Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

      Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

      CDN.

      pozdrawiam
      Piotr

      --------------

      FINAL - grudzien 2013:

      Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P


      Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

      Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...


      Wodowskaz wyskalowany...


      Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur .

      No i kilka zdjęc detali:

      Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

      Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

      Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.
    • Przez sHamii
      Witam, 
       
      Mam na sprzedaż opryskiwacz sadowniczy FRIULI.
       
      Pojemność : 1500 litrów. 
       
      Garażowany.
      Stan : Bardzo dobry. 
      Używany był jako opryskiwacz "rezerwowy" dlatego też, działa bez zarzutu.
       
      Cena : 10 500 zł.
       
      Telefon : 601 803 425
      E-mail : sroka.oskar@gmail.com



    • Przez CignikiPL
      Witam
      Chce Wymienić c360 na ciągnik o wmiarach
      szerokość 1.8m
      Wysokośc 2.3m
      Inne wymiary mnie nie interesują ponieważ wiazdy do obory mam 2m i wysokość 2.5m
      4x4
      Ciągnik Uzywany
      Komfortowy
      Ciągnik to ładowaca czołowego
      Budżet około 30-35tyś
       
       
       
       
    • Przez Dami663
      jaki polecacie używany ciągnik sadowniczy na 7 ha sadu oraz około 3 ha pole orne. traktor był by używany jako główny ciągnik. Współpracował by z opryskiwaczem 1000 litrów docelowo 1500-2000 litrów, rozdrabniacz, beczkowóz 4000 litrów, agregat uprawowy 2,10 m itp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj