Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke16

Ciągnik zamiast 7211 +/-5 tyś zł.????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Olik    0

No moim zdaniem do ładowacza ciągnikiem bez napędu niema co się wypuszczać w teren. Tylko i wyłącznie 4x4.

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Luke16    220

abuk masz racje trzeba przemyśleć sprawe poważnie bo po co mi 3 ciągniki na 20ha... zetora 7211 mam od nowości wiem co w nim siedzi... c-330 najprawdopodobniej sprzedam ale narazie się zastanawiam... jeżeli coś kupie nie mam pewności że się to po tygodniu nie rozleci... do prasy jd 550 7211 chyba będzie za mały.... Trzydziestka stoi ale jest znów dobra do kopania ziemniaków, siewki nawozowej, opryskiwacza czy jazdy po trawe.... Co byście doradzili??

MarcinPykuS    64

A może by tak kupić inną prasę, taka żeby była dobra do Zetora 7211 i zostawić go, tak samo jak Ursusa C-330...co do Zetora, jak jest w nim wszystko dobre, jest on od nowości u ciebie, więc go szkoda sprzedać...zastanów się nad jakąś inną prasą... ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    220

prase chce tylko pasy... bo to co ostatnio patrze na moją sianokiszonke to mnie przeraża.... w środek mogę rękę włożyć.... więc jak prasa to tylko pas..... Zetora mam od nowości... znam jego każdą część.... co do ciapajca to jest teraz ładnie zrobiony... odmalowany i wogóle... nówki oponki... remont silnika rok temu... remont całego przodka... Nie wiem co wykombinować w takim wypadku....

I co byście polecili???? Co tu konkretnego wykombinować???

abuk14    1

Kupic 5245 i dac na niego Tura i jakiegoś 7745 z Turbo albo np 8145, jeśli masz kasę.

Olik    0

Koleżko nie pisz 2-óch postów pod rząd :)

No i tu się zaczyna konkretna dyskusja bo tak jak patrzę każdy ciągnik u Ciebie jest wykorzystywany do innej pracy więc i tego szkoda sprzedać i tego. C330 masz odpicowaną to wogóle szkoda. A co do tej prasy to czemu tylko chcesz pasową? Ja tak jak i wielu innych użytkowników w mojej okolicy mamy belarki łańcuchowe bo wydaje mi się, że jest ona najbardziej uniwersalna. Zrobi wszystko i to w dobrej jakości: siano, sianokiszonka i słoma ;)

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Luke16    220
prase chce tylko pasy... bo to co ostatnio patrze na moją sianokiszonke to mnie przeraża.... w środek mogę rękę włożyć.... więc jak prasa to tylko pas..... Zetora mam od nowości... znam jego każdą część.... co do ciapajca to jest teraz ładnie zrobiony... odmalowany i wogóle... nówki oponki... remont silnika rok temu... remont całego przodka... Nie wiem co wykombinować w takim wypadku....

Tak jak tutaj pisałem.... tak wygląda moja sianokiszonka po krone kr125... dzisiaj wywiozłem 3/4 balota popsutego.... i szczerze stwierdzam że taka robota nie ma sensu... dlatego chce pas bo od samego początku ubija... Co do ciągnika to najprawdopodobniej przemęczę się zetorem ten rok a na następny kupie renault 103.54... Ale zresztą to jak na razie jestem w wielkiej kropce nad i.....

A tak wogóle da rade zamontować do 7211 przedni napęd od 7245 bez żadnych większych przeróbek???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60 
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.