Gość Profil usunięty

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

posiada ktos taka tuczarnie ?

zastanawiam sie na przerobieniem obory po bydle i zastosowaniem takiego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja mam na głębokiej ściółce :) obornik bardziej przerobiony jest :) a zwierzęta u mnie rzadko chorują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Kiedyś po moich rodziców była płytka scióka, daj sobie z tym spokój lepiej głęboka ściółka albo ruszta, obecnie jest ruszt i jest ok a tak słoma, ścielenie, usuwanie obornika możesz założyć najlepszy zgarniacz i tak widłami będziesz zapier...ł to było dobre 20-30lat temu, a teraz to jak na szybko, tanio i na krótko to głęboka ściółka ładowacz do ciągnika i po sprzedaży wywozisz obornik a jak chcesz bardziej zainwestować i na dłużej to rusz betonowy dla tuczników a dla warchlaków plastik, koszty montażu są spore ale odpada koszt słomy i duży koszt robocizny na co dzień w porównaniu z płytką sciółką

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Ja przerobilem obore po bydle na gleboka sciolke. Z plytka sciolka mozna sie zarobic. Tak jak mowi wojtal24. Moim zdaniem swinki uwielbiaja buszowac w slomie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ruszta odpadaja bo potrzebuje duzo obornika, bo mam słabe ziemie, no i ruszta to za duzy koszt w moim przypadku, no i zbyt duzo problemów technicznych w starej oborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Moja przerobiona obora ma 40m dlugosci i 10m szerokosci. Podzielilem ja na 7 kojcow. Najgorsze te slupy w oborze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

masz przerobione na ruszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

Kiedyś po moich rodziców była płytka scióka, daj sobie z tym spokój lepiej głęboka ściółka albo ruszta, obecnie jest ruszt i jest ok a tak słoma, ścielenie, usuwanie obornika możesz założyć najlepszy zgarniacz i tak widłami będziesz zapier...ł to było dobre 20-30lat temu, a teraz to jak na szybko, tanio i na krótko to głęboka ściółka ładowacz do ciągnika i po sprzedaży wywozisz obornik a jak chcesz bardziej zainwestować i na dłużej to rusz betonowy dla tuczników a dla warchlaków plastik, koszty montażu są spore ale odpada koszt słomy i duży koszt robocizny na co dzień w porównaniu z płytką sciółką

 

 

 

Nie mam pojęcia jak wybrać z pod tych ruszt tą gęstą gnojowicę. Czy potrzeba dolewać wody /?? jakim wozem ją pompujesz wywozisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to samo spływa rura (fi 220cm) do szamba po wyjeciu korka chodź jest gestę dobrze jest to czymś rozmieczać pod rusztami, ale jak wyciagniesz korek to wytwarza sie podcisnienie i samo zaczyna splywac te wanny aby szeby nie były za szerokie max 2,5M 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

A co ile taki korek musi być umieszczony ? Nie do końca jestem przekonany do takiego rozwiązania bo nie mam u kogo podejrzeć :( Obawiam sie że po kilku latach na dnie wanien będzie osiadał "szlam" który nie spłynie. Mieszanie to podstawa ale czy uda się rozmieszać wszytko aż do samego dna ?? Też zastanawiam się nad założeniem wyciągu tylko nie do końca wiem jak to zrobić. Jest to budynek 20X9 metrów. Duże drzwi z jednej i drugiej strony o szerokości 3 m. No i te słupy. podpowie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Przede wszystkim w chlewniach kożuch robi się na wierzchu a nie na dnie. Na dnie zbiera się sama woda. Na tuczarni trzeba mieszać przed spuszczeniem bo inaczej spłynie ci rzadkie z dna a cały kozuch zostanie w kanale i nie ma szans żeby spłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

AA to zmienia postać rzeczy. Ja mając zbiornik na gnojowice przy płytkiej ściółce to na dnie owego zbiornika zostaje same gęste co przy dużej ilości wody nie sprawia probelu ale gdy by było 50/50 albo więcej.  


AA to zmienia postać rzeczy. Ja mając zbiornik na gnojowice przy płytkiej ściółce to na dnie owego zbiornika zostaje same gęste co przy dużej ilości wody nie sprawia probelu ale gdy by było 50/50 albo więcej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak miałeś płytką ściółkę to miałeś zbiornik na gnojówkę a nie gnojowicę, a to duża różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez kat
      Witam. Rozglądam się nad nowym wyciągiem łańcuchowym. Kiedyś w oborze był zamontowany wyciąg typu lublin. Dobre 15 albo więcej lat temu zdjęty.  Chciał bym założyć w jego miejsce coś podobnego żeby jak naj mniej przerabiać w budynku. Jakie firmy na polskim rynku oferują taki zgarniacz poza Wróblewskim? Najlepiej z montażem. Jakie mogą być przybliżone koszta na pętle 40m + długość wyrzutni?
    • Przez Wrrobelek4
      Witam mam kanal 12 m dlugi 7 m szeroko chcialabym zalozyc zgarniacz lancuchowy wk-4 .Dojdzie jeszcze 10 m poza budynkiem.Ile wyniesie koszt zalozenia takiego zgarniacza?Pewien przedstawiciel przedstawil nam kwote 38 tys???Czy az tak drogo by to kosztowalo????Prosze o jakies info na ten temat.
       
       
    • Przez pedro2
      Witam. 
      Mam w planach montaż zgarniacza płytka ściółka jeden rząd, problem jest z murkami na płycie. Czołowy zaraz za oborą da się jakoś przykleić bo szambo 3,5m od budynku, dając siłownik w oborze zostanie tylko 3m prasy na zewnątrz. Pytanie jak robić czy wycinać płytę do fundamentu pod murek? co jest raczej niemożliwe bo musiał bym przewrac zbrojenie. 
      Czy dac co metr słupy z dwuteownika? Dziurę wykuć, dwa druty przeciąć i na te pół metra kolega by mi świdrem na koparce wybrał otwory, ustoi taki przylep? 
      Największy problem jest z murkiem od strony wjazdu do obory, szambo zachodzi pół metra na wjazd więc jest niemożliwe żeby dac murek obok bo zagrodze wjazd. Jak to ugryźć? O ile na czołowy nie będzie takiego naporu obornika to na boczne już  ciśnie. Bez murka raczej nie da rady bo będzie się rozpływać na wjazd? Czy dac prasę kierunkową z ujściem w lewą stronę? 
      Niemam pomysłu jak przykleić ten murek na szambie, proszę o jakieś podpowiedzi 
    • Przez gortad
      Czy ktoś z was wozi obornik mocno ubity z głębokiej ściółki rozrzutnikiem  bezpośrednio z obory ? Czy rozrzutniki radzą sobie  z tego rodzaju obornikiem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj