Pufcorek

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

Polecane posty

ursus1991    10

A jakaś firma tylko nie pamietam która robi kabiny z podłoga płaską do c-360. dodają do tego pedały przerobione. było to kiedys opisane w tygodniku rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

u mnie jest przerabiana podłoga tylko jak skończę remontować C-330M to wtedy się za to zabiorę:) Użyłem mat wygłuszających z samochodu z filcem, za flaszkę dostałem te maty z całego Audi A4. Blachy 1.5mm + kątownik 20x20x1,5mm tarcze do Kątówki, kilka elektrod, w 3 dni zrobiłem zabudowę podnośnika błotniki i podłogę oraz między bak a maskę wpuściłem piankę montażową. Pedały wydłużyłem, pedał do gazu został zrobiony nowy i zamocowany 14 cm wyżej niż tamten. Mam głośniki komputerowe i podczas prac czy jazdy słyszę muzykę którą sobie włączam z telefonu czy tam czego chcę(jack 3,5mm)... na postoju na włączonym silniku na małych obrotach słychać tylko delikatnie detonację tłoków i muzykę pod dachem :) mała kierownica +4 halogeny + podłoga (pedały chodzą bardzo lekko ) + muzyka :) sprawiają że pracuje się o wiele przyjemniej :) Tak że kolego masz tą samą kabinę co ja, i nawet bym się nie zastanawiał drugi raz czy warto było to robić bo efekt jest, jedyne co ci potrzeba to arkusz blachy, 20 tarcz, elektrody, ~5m kątownika, spawarka, szlifierka. Nie zapomnij awariach:) podczas awarii skrzyni czy podnośnika dobrze by było pomyśleć o zdejmowaniu podłogi i zabudowy podnośnika. U mnie jest to dzielone na 3 części, najpierw błotniki robiłem, później dyfer i podnośnik, a na końcu podłoga płaska nad skrzynią. Jest tych wycięć do zrobienia ale nawet fajniej się jeździ z podłogą :) z początku tak dziwnie mi się to wydawało trzymać nogi wyżej w C-360 ale po jednym dniu na ciągniku spędzonym można się przyzwyczaić:) mogę wykonać takie zabiegi jak zrobić podłogę, wspomaganie, remont silnika, podnosnika, mostów itp (Woj, Małopolskie 30km od Tarnowa) Przepraszam wszystkich tych którzy czytali ten post, troszku się rozpisałem:) POzdrawiam Sylwester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

a w tej kabinie jest o tyle łatwo że progi wejściowe ma prawie równe z poziomem skrzyni dzięki czemu ładnie wygląda wtedy wnętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Najlepszym rozwiązaniem są maty z filcem, blacha 2 warstwa maty z filcem i na to gąbka + skay :) jak ktoś założy tyle warstw to nie ma ch..... że będzie w kabinie jakiś hałas:) tylko kosztowne to przedsięwzięcie jest i na dodatek troszkę miejsca ubędzie w kabinie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja mam starą wykładzinę filcową :) i ją wykorzystam do wygłuszania 904 albo 1214 :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

na yt na sylwek23111 masz filmik tur własnej produkcji i w 5:36 masz zdjęcie , po prostu uciąłem w połowie i do spawałem kawałek płaskownika 40x10x150mm (dość gruby ). sprzęgło miałem przerabiane wcześniej by lżej chodził pedał więc musiałem wrócić do oryginalnej długości przy korpusie. Mieszam trochę ale nie umie ci tego tak napisać, chodzi o to by po przedłużeniu nie wykonywać za dużego manewru nogą bo to nie wygodne. Po prostu jak masz oryginalnie te dźwignie sprzęgła i nic nie przedłużałeś przy niczym to spokojnie możesz przedłużyć. a jeśli miałeś kombinowane coś juz to wroć do oryginalnych wymiarów i dopiero przedłóż pedał. Pedały hamulcowe to bez problemu przedłużysz tak jak i sprzeglo. jedynie z gazem po kombinuj po trzeba zrobić taki sam pedał tylko że wyżej o kilkanaście cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się z gąbką może on ci pomoże

 

gąbka zbytnio nsie nienadeje chociaz podglądałem w moim 7211 to niby tez dokłądali gombki :)

 

Najlepszym rozwiązaniem są maty z filcem, blacha 2 warstwa maty z filcem i na to gąbka + skay :) jak ktoś założy tyle warstw to nie ma ch..... że będzie w kabinie jakiś hałas:) tylko kosztowne to przedsięwzięcie jest i na dodatek troszkę miejsca ubędzie w kabinie;P

 

wiem wiem maty z filcem miałem kawałek wykozystałem na zabudowe tylnej sciany :P ja mam maty ze szrotu które załątwił mi kolega i to za free :) i troche kupiłem, inny kawałek bardzo dobrej maty zdobyłem ze szkoły bo jeden z nauczycieli sobie wymontował z pod maski hehe podczas praktyk :P i zapytałem czy moge zabrac i mi dał :) tak samo sklejka wygłusza :)jak bede wygłuszał podłoge to zrobie taki stelaz włoze w niego wygłuszenie sklejke i zamkne blachą :) i tak samo pod podłogą ;) ale dobre do wygłuszenia jest cos podobnego do gąbki czyli pianka politylenowa jest to w miare tanie, takie cos jak sie daje np. pod podłogi szwedzkie a jednym z moich sposobów na sprawdzenie co jakie wygłuszenie daje to poprostu puszczam muzyke ze smartwfona i jak gra to sobie zakrywam jeden kawałek tego drógi inny itp :) no bo jak sprawdzic czy bedzie jakis efekt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Posty wyżej się kłaniają.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

możesz założyć nową skrzynkę bezpieczników i od rozrusznika ciągniesz kabel do skrzyneczki bezpiecznik i od bezpiecznika leci do plusa radia a minus na masę... możesz jeszcze zrobić on/of prądu przed skrzynką:) Ot całe cudo. Chyba że o co innego pytasz to bardzo przepraszam:) heh pozdrawiam

Edytowano przez sylwek23111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Witam

Mam w posiadaniu c-355(c-360) z nową kabiną, ale mały problem jest z tym że jak dobrze wiecie w c-360 po dniu pracy można ogłuchnąć i tu moje pytanie jak wygłuszyć tylni most jakiej użyć blachy grubość itp i jakąś gombka zapewne albo coś ??

Wiem że moje pytanie może wydać się głupie ale poszło w nią dużo kasy i teraz chodzi jak marzenie tylko ten hałas w kabinie, trzeba coś z tym zrobić i będzie jeszcze 10-15 lat służył bo już i tak ponad 30 ;)

Proszę o konkretne odpowiedzi ;)

Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

blachy jakieś na dół by sie przyały i ile da rade tak zrobić aby ci w niczym nie przeszkadzały i ramiona od podnośnika sie unosiły :P ja bym od spodu przykleił jakąś piankę taką półtwardą 5mm a na wierzchu w kabinie kupił gumę o grubości 1 cm, myślę że byłoby ciszej :) masz nowa kobinę więc dach obity błotniki też więc juz byłoby w wiele lepiej :) najlepsza byłaby taka guma - http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=99022&us_id=13239431 oczywiście pasująca do c 360

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Popatrz w galerii, ostatnio były dodawane zdjęcie z takiej zabudowy :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wymienić koło talerzowe mechanizmu różnicowego i wałek atakujący na taki od Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackie60    9

Witam :) Udało Ci się podłogę zrobić ? dłączyłem nie dawno i przegladam forum :) zajżyj do mojej galerii, jeśli chcesz, mam przerobioną oryginalną kabinę no i parę innych przeróbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj