Skocz do zawartości
kamilskoro

claas dominator 88s nawiewy(klimatyzacja)

Polecane posty

kamilskoro    0

Posiadam claasa dominator 88s który niestety nie posiada klimatyzacji,posiada za to bardzo mocne nawiewy dzieki którym podczas upału jest naprawde chłodno w kabinie gdy jest zamknięta. Lecz zastanawiam się czy można coś zrobic aby te nawiewy dawały jeszcze chłodniejsze powietrze.ma ktos jakies pomysły ? ; ) pokrywa dachu jest otwierana gdy się ją otworzy są tam 4 filtry do tych nawiewow i jest troszeczke miejsca podpowiem ;d próbowałem tam włożyć wkład chłodzący(zamarzniety płyn który długo nie odmarza w plastikowym opakowaniu) lecz raczej to nie dało zadnego lepszego efektu.moze dlatego ze włożyłem tylko 1 wkład.Ma ktoś jakiś pomysł? ;D

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil496    39

Ciekły azot, to azot pierwiastkowy w stanie skroplonym. Jego temperatura to około -200 stopni a cena ok 2 zł za litr. W sam raz do chłodzenia w kabinie w gorące dni... :lol:

A tak na serio to większej głupoty to nie słyszałem... <_< Koleś rozwalił system

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 22tomek22
      witam planuję zakup kombajnu i nie wiem co wybrać za bardzo mam do wyboru claas dominator 98 sl maxi i new holland tx 34 jeśli ktoś mógłby pomóc podać jakieś wady i zalety
      trochę też obawiam się z dostępem do silnika w claasie? za pomoc z góry dziękuje
    • Przez Natalia25
      Witam,
      Proszę o pomoc w  wyborze nowego ciągnika do gospodarstwa 45 ha. Będzie to ciągnik główny do prac ciężkich, tj, orka pługiem 4-skibowym, agregat czynny z siewnikiem 3m, gruber 3 m, później może jakiś głębosz. Ciągnik będzie miał 150 KM. Oto moje propozycje które rozważam:
       - John deere 6155M
       - Claas Arion 610
       - New Holland T 7.165s
       - Case Puma 150.
      Proszę o opinie na temat tych ciągników i ewentualne propozycje który lepszy.
      P.S - Osobiście zastanawiam się pomiędzy Claasem a JD.
      (Cena nie jest tu istotnym elementem)

Pozdrawiam
    • Przez polan
      Witam brać rolniczą,
      potrzebuję ciągnika na 50 ha, głównie do rozsiewacza, opryskiwacza, ale też żeby pociągnął agregat uprawowo-siewny 3m z broną wirnikową. Mamy jeden 150 KM z 2000r., teraz chcemy najlepiej 120-130 KM. W grę wchodzi John deere, claas ewentualnie case. Pytanie czy do wyżej wymienionego sprzętu "opłaca" się wybrać ciągnik 6 cylindrowy, czy 4 powinien to ogarnąć? No i kwestia czy warto jeździć i szukać sprzętu używanego i sprowadzanego za ~150 koła z 7000 mtg, czy dołożyć 100 i mieć świeżaka. Dodam tylko, że rocznie robimy około 400 mtg.
      z dodatkowego wyposażenia zależy nam na TUZie, miękkiej osi, pneumatyce 2+1 i 3 pary hydrauliki.
      Dzięki za przeczytanie i każdą dobrą radę.
      Pozdrawiam, polan.
    • Przez TomaszStach
      Witam. Niedawno kupiłem claasa dominatora 76, i problem jest taki, że jak przekręcę kluczyk w stacyjce, to odrazu wskazówka poziomu paliwa ucieka mi na maximum. Zauważyłem, że jak zdejmę przewód z czujnika, to wskazówka tak samo ucieka. Czujnik nie jest zawieszony, w środku na tych drucikach jest dość mocno wytarte. Jestem dość kiepski z elektryki, i szczerze mówiąc nie bardzo wiem od czego zacząć. Ta uciekająca wskazówka to objaw zwarcia, czy raczej przerwy w obwodzie. A może wskaźnik jest uszkodzony. Dodam jeszcze, że ten kombajn nie ma w wyposażeniu czujników awaryjności, napełnienia zbiornika. Może ta informacja jest ważna.  A drugie pytanie tak przy okazji. Jak dobrać się do silnika wycieraczki? Są takie dwie linki przyczepione do kabiny, i obudowy silnika, ale nie czuję  żadnego przycisku nad głową do podnoszenia dachu. Nawet nie widać, żeby ten dach miałby się otwierać. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez zyzek
      Kupię interfejs diagnostyczny kompatybilny z metadiag. Potrzebuję samo urządzenie. Może być bez kabli.