agroleon

Zts 16245 czy może URSUS 1614 lub 1634

Polecane posty

agroleon    3

Witam kolegów po fachu i mam pytanie oraz prośbę abyście doradzili który traktor jest lepszy ZTS 1645 czu URSUS 1614 albo 1634, jak to wygląda od strony technicznej, spalanie i awaryjność. Który jest lepszy i dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

A do jakich celów będziesz go wykożystywał, na ile ha, jakiej ziemi,i oczywiście ile masz przeznaczone na sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

chce sie dowiedzieć co i jak z tymi maszynami zanim podejme decyzje pozatym mam 1614 a to miałby być ciągnik główny jakim jest 1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

czytałem że ZTS ma sprzęgło sterowane hydraulicznie powiem tak te zgrzyty w ursusie są dość denerwujące a dla mnie traktor powinien być manualny a nie napakowany zbędną elektroniką bo to się psuje i dużo kosztuje.

 

mi też się podoba szwagier takiego właśnie ma 1634 a ja chciałbym coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Tak się składa że kilka lat miałem przyjemność jeździć ursusem 1634 i zetorem 16245 mogę napisać że jednak zetorem się lepiej pracuje. Obydwa ciągniki pracowały z tymi samymi maszynami w tych samych warunkach. Tu i tu masz skrzynie trójkę, sprzęgło sterowane hydraulicznie, tylni podnośnik wzmocniony lub nie i wiele innych których już nie pamiętam. Z różnic, w zetorze kabina jest niżej niż w ursusie, jest bardziej przestronna i jest więcej miejsca, wpada tez mniej słońca do środka i nie nagrzewa się tak szybko. Użytkownicy tego ursusa nie raz już pewnie drzwiami " dostali " nie wiem kto wpadł na ten pomysł żeby takie pancerne zrobić i z takiego kąta. W ursusie siedzi się wyżej, kabina jest wyższa w środku ale za to węższa, z tyłu widzisz trochę więcej bo szyba jest prawie zaraz za siedzeniem, niestety wpada więcej światła i mimo wentylacji zapomnij że wysiedzisz tam dłużej bez uchylenia okna zwłaszcza w żniwa. W sumie to mógłbym pisać o rożnych pierdołach z wnętrza i innych ale jak piszesz ze u szwagra taki ciągnik chodzi to wiesz jak to tam wygląda. Co do awarii to nie było ich wiele, głownie pierdółki które kosztowały tam parę zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Ja Ci powiem porównuj 16245 z 1634,oba te ciągniki mi sie bardzo podobają,w RSP jest 1634,znajomy gospodarz ma 16245,i powiedział że to to samo(1634 jeździł,bo robił w RSP keidyś) i mówi że jednak w Ursusie kabinka ciut lepsza,siedzi się wyżej i to chyba dlatego,po za tym jak dla mnie kwestia gustu,dla mnie Ursusik lepiej wypada,ale Zetorek też śliczny,bierz co uważasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

myśle nad ZTS 16245 lub 16345 a co fo ursusa to tez ładny ja posiadam URSUSA 1614 i napewno ZTS jest lepszy od 1614 sam nie wiem czy moze troche modernizowac swojego zastanawiam sie nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam i który ciągnik kupiłeś?? Też zastanawiam się nad jednym z tych 3 tylko martwi mnie spalanie bo niektórzy mówią że strasznie dużo piją... jak u Ciebie że spalanie ile mała na ha orki lub gruberowania czy talezowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Głupoty gadają, te silniki są dość ekonomiczne porównując do Perkinsa czy Sisu o podobnej mocy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
22 minuty temu, samtech84 napisał:

Głupoty gadają, te silniki są dość ekonomiczne porównując do Perkinsa czy Sisu o podobnej mocy.

Masz jakiegoś dużego ursusa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

i jak palił perkins na ha orki a jak 1634??

i co z uciagiem i podnosnikiem... prawda ze polska 16-stka nie ma siły na kołach??

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Przed chwilą, debrzyna napisał:

1634 zużycie paliwa - 235 g/kWh,

tyle tez umiem ze specyfikacji przeczytac a ile realnie pali przy pługu albo talezówce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Perkins około 3-4 litry więcej od 1634 palił w takim samym pługu i warunkach

Uciąg taki sam, 1634 ma większy prześwit i tam gdzie MF potrafił siąść, 1634 da radę przejechać.

Podnośnik w mam w 1634 w najmocniejszej wersji, z udźwigiem 7500 kg.

 

 

Edytowano przez samtech84
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Przed chwilą, samtech84 napisał:

Perkins około 3-4 litróy więcej od 1634 palił w takim samym pługu i warunkach

Uciąg taki sam, 1634 ma większy prześwit i tam gdzie MF potrafił siąść, 1634 da radę przejechać.

Podnośnik w mam w 1634 w najmocniejszej wersji, z udźwigiem 7500 kg.

 

 

czyli to wcale nie taki zły wybór jeśli chodzi o konia pociągowego... i cenowo tez nie ma tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Największa wada to skrzynia, mało biegów. Jak działa wzmacniacz momentu to da się przeżyć.  Ja u siebie będę SWAP-ował na zwykłą 4 biegową skrzynię z 1224 bez synchronizacji.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Przed chwilą, samtech84 napisał:

Największa wada to skrzynia, mało biegów. Jak działa wzmacniacz momentu to da się przeżyć.  Ja u siebie będę SWAP-ował na zwykłą 4 biegową skrzynię z 1224 bez synchronizacji.

ja jak się zdecyduje to poszukam eksportowego z 4 biegowa skrzynia słyszałem już ze są o niebo lepsze... a przedni napęd ci się nie sypie bo o nim tez legendy już napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Przedni napęd jest wytrzymały, oczywiście przy poprawnej eksploatacji, czyli zwolnice zalane olejem a nie smarem itp.

Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Eksportówki wcale znacząco się nie różniły, tylko skrzynię 4 miały częściej wstawianą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
9 minut temu, samtech84 napisał:

Przedni napęd jest wytrzymały, oczywiście przy poprawnej eksploatacji, czyli zwolnice zalane olejem a nie smarem itp.

Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Eksportówki wcale znacząco się nie różniły, tylko skrzynię 4 miały częściej wstawianą

dzięki bardzo za pomoc, wkoncu ktoś napisał coś z sensem z własnych doświadczeń bo tu ciężko o takie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj