Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
agroleon

Zts 16245 czy może URSUS 1614 lub 1634

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroleon    3

Witam kolegów po fachu i mam pytanie oraz prośbę abyście doradzili który traktor jest lepszy ZTS 1645 czu URSUS 1614 albo 1634, jak to wygląda od strony technicznej, spalanie i awaryjność. Który jest lepszy i dlaczego ?

stg    21

A do jakich celów będziesz go wykożystywał, na ile ha, jakiej ziemi,i oczywiście ile masz przeznaczone na sprzęt?

agroleon    3

chce sie dowiedzieć co i jak z tymi maszynami zanim podejme decyzje pozatym mam 1614 a to miałby być ciągnik główny jakim jest 1614

Wiadomość z agroFakt.pl

agroleon    3

czytałem że ZTS ma sprzęgło sterowane hydraulicznie powiem tak te zgrzyty w ursusie są dość denerwujące a dla mnie traktor powinien być manualny a nie napakowany zbędną elektroniką bo to się psuje i dużo kosztuje.

mi też się podoba szwagier takiego właśnie ma 1634 a ja chciałbym coś innego

Davido    28

Tak się składa że kilka lat miałem przyjemność jeździć ursusem 1634 i zetorem 16245 mogę napisać że jednak zetorem się lepiej pracuje. Obydwa ciągniki pracowały z tymi samymi maszynami w tych samych warunkach. Tu i tu masz skrzynie trójkę, sprzęgło sterowane hydraulicznie, tylni podnośnik wzmocniony lub nie i wiele innych których już nie pamiętam. Z różnic, w zetorze kabina jest niżej niż w ursusie, jest bardziej przestronna i jest więcej miejsca, wpada tez mniej słońca do środka i nie nagrzewa się tak szybko. Użytkownicy tego ursusa nie raz już pewnie drzwiami " dostali " nie wiem kto wpadł na ten pomysł żeby takie pancerne zrobić i z takiego kąta. W ursusie siedzi się wyżej, kabina jest wyższa w środku ale za to węższa, z tyłu widzisz trochę więcej bo szyba jest prawie zaraz za siedzeniem, niestety wpada więcej światła i mimo wentylacji zapomnij że wysiedzisz tam dłużej bez uchylenia okna zwłaszcza w żniwa. W sumie to mógłbym pisać o rożnych pierdołach z wnętrza i innych ale jak piszesz ze u szwagra taki ciągnik chodzi to wiesz jak to tam wygląda. Co do awarii to nie było ich wiele, głownie pierdółki które kosztowały tam parę zł.

AgroSlask    76

Ja Ci powiem porównuj 16245 z 1634,oba te ciągniki mi sie bardzo podobają,w RSP jest 1634,znajomy gospodarz ma 16245,i powiedział że to to samo(1634 jeździł,bo robił w RSP keidyś) i mówi że jednak w Ursusie kabinka ciut lepsza,siedzi się wyżej i to chyba dlatego,po za tym jak dla mnie kwestia gustu,dla mnie Ursusik lepiej wypada,ale Zetorek też śliczny,bierz co uważasz :P

agroleon    3

myśle nad ZTS 16245 lub 16345 a co fo ursusa to tez ładny ja posiadam URSUSA 1614 i napewno ZTS jest lepszy od 1614 sam nie wiem czy moze troche modernizowac swojego zastanawiam sie nad tym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pxe
      Witam
      W najbliższym czasie będę stał przed zakupem traktora w przedziale mocy 75-85km posiadam 20ha gruntów ornych głównie piaszczystych, ale mam też dwie działki podmokłe oraz około 2ha mocno zakamienionej rędziny. Ciągnik ma być głównym w moim gospodarstwie do pomocy będzie ursus 330 z turem. Ma współpracować z kultywatorem ścierniskowym 2,2m , lekkim pługiem obrotowym 3x40 oraz z agregatem uprawowym i siewnikiem 2,5m. Wszystkie traktory z tematu poza deutzem i ursusem mogą być wyposażone w koła przód 24 tył 34cale(dla mnie to bardzo duża zaleta). Jako jedyny w standardzie new holland ma sprzęgło mokre, reszta suche i ku nim bardziej się skłaniam. Z moich obserwacji najbardziej do gustu przypadł mi massey. Ceny  zetor  całkowity golas około 130000netto, new holland od150000netto, massey 158000netto , ursus 110000netto, deutz do tej pory przedstawiciel nie dał odpowiedzi. Do wszystkich firm nie mam dalej niż 70km. Co z tych traktorów polecacie?

• Przez gucio913
      Witam chcę kupić ciągnik do ciągniecia tandem lub tridem samego ładunku 20-25 ton interesuje mnie prędkość min 50km/h lub wiecej niskie spalanie cena ok 130 tys netto i mała awaryjność musi też mieć amortyzację przedniej osi i moze ale nie musi mieć amortyzację kabity moc myslę min 200KM do nawet ponad 300KM nie interesuje mnie jcb fastrak.
    • Przez Kondi3000
      Witam
      Przymierzam się do kupna ciągnika, pod lupą jest case puma 155 x, Deutz-Fahr 6160 i new Holland t7.200. Interes mnie opinia o owych ciągnikach i wasze doświadczenia z nimi oraz różnica cenowa między nimi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez Areeckii
      Witam tak jak w tytule stoję przed wyborem ciągnika z grupy CNH. New Holland T4.85 i Case Farmall C85. Cena New Hollanda 150netto Case 145netto. ( obie ceny bez negocjacji) Identyczne wyposażenie w obu tych ciągnikach tj. rewers elektorhyd, mokre sprzęgło, półbieg, klima, szyberdach, fotel penum, 6 par hydrauliki. Który według was byłby lepszym wyborem? A może macie jakieś inne propozycje na pomocnika do gospodarstawa 50ha. Główna Valtra N111e. Pomocnik pracował by z opryskiwaczem, siewnikiem nawozów, rozrzutnikiem, prasą belującą, beczkowozem, broną łąkową. 
    • Przez Stefanc~360
      Witam chcę zakupic nowy ciągnik mianowice mysle nad nowym case farmall a 115 i nie wiem czy to dobry wybor ma on za zadanie jako głowny koń pociągowy ma zastąpic starego case international 844xl 80km jakies opinie posiadaczy chcę się dowiedzieć konkretnie o tym case a nie typu ja posiadam jd i kupuj bo najlepszy, będę wdzięczy za wyrozumiałosc pozdrawiam