Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
agroleon

Zts 16245 czy może URSUS 1614 lub 1634

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

agroleon    3

Witam kolegów po fachu i mam pytanie oraz prośbę abyście doradzili który traktor jest lepszy ZTS 1645 czu URSUS 1614 albo 1634, jak to wygląda od strony technicznej, spalanie i awaryjność. Który jest lepszy i dlaczego ?

stg    21

A do jakich celów będziesz go wykożystywał, na ile ha, jakiej ziemi,i oczywiście ile masz przeznaczone na sprzęt?

agroleon    3

chce sie dowiedzieć co i jak z tymi maszynami zanim podejme decyzje pozatym mam 1614 a to miałby być ciągnik główny jakim jest 1614

Wiadomość z agroFakt.pl

xerion3800    42

Zetor i ursus to mechanicznie to samo. Tylko stylistyka jest inna. Mi osobiście podoba się 1634. Ale nie wiem jak tobie.

agroleon    3

czytałem że ZTS ma sprzęgło sterowane hydraulicznie powiem tak te zgrzyty w ursusie są dość denerwujące a dla mnie traktor powinien być manualny a nie napakowany zbędną elektroniką bo to się psuje i dużo kosztuje.

mi też się podoba szwagier takiego właśnie ma 1634 a ja chciałbym coś innego

Davido    28

Tak się składa że kilka lat miałem przyjemność jeździć ursusem 1634 i zetorem 16245 mogę napisać że jednak zetorem się lepiej pracuje. Obydwa ciągniki pracowały z tymi samymi maszynami w tych samych warunkach. Tu i tu masz skrzynie trójkę, sprzęgło sterowane hydraulicznie, tylni podnośnik wzmocniony lub nie i wiele innych których już nie pamiętam. Z różnic, w zetorze kabina jest niżej niż w ursusie, jest bardziej przestronna i jest więcej miejsca, wpada tez mniej słońca do środka i nie nagrzewa się tak szybko. Użytkownicy tego ursusa nie raz już pewnie drzwiami " dostali " nie wiem kto wpadł na ten pomysł żeby takie pancerne zrobić i z takiego kąta. W ursusie siedzi się wyżej, kabina jest wyższa w środku ale za to węższa, z tyłu widzisz trochę więcej bo szyba jest prawie zaraz za siedzeniem, niestety wpada więcej światła i mimo wentylacji zapomnij że wysiedzisz tam dłużej bez uchylenia okna zwłaszcza w żniwa. W sumie to mógłbym pisać o rożnych pierdołach z wnętrza i innych ale jak piszesz ze u szwagra taki ciągnik chodzi to wiesz jak to tam wygląda. Co do awarii to nie było ich wiele, głownie pierdółki które kosztowały tam parę zł.

AgroSlask    76

Ja Ci powiem porównuj 16245 z 1634,oba te ciągniki mi sie bardzo podobają,w RSP jest 1634,znajomy gospodarz ma 16245,i powiedział że to to samo(1634 jeździł,bo robił w RSP keidyś) i mówi że jednak w Ursusie kabinka ciut lepsza,siedzi się wyżej i to chyba dlatego,po za tym jak dla mnie kwestia gustu,dla mnie Ursusik lepiej wypada,ale Zetorek też śliczny,bierz co uważasz :P

agroleon    3

myśle nad ZTS 16245 lub 16345 a co fo ursusa to tez ładny ja posiadam URSUSA 1614 i napewno ZTS jest lepszy od 1614 sam nie wiem czy moze troche modernizowac swojego zastanawiam sie nad tym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.