Polecane posty

plapla123    8

A owies podawać w całosci czy śrutować .Mleko podaję od swojej krowy 3 l rano i wieczorem i 2l wody  przegotowanej w południe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

plapla123 napisał:

A owies podawać w całosci czy śrutować .Mleko podaję od swojej krowy 3 l rano i wieczorem i 2l wody  przegotowanej w południe .

Mleka wystarczy, co do owsa to podawaj cały i obserwuj,jak zauważysz że wylatuje z tylu to trzeba odstawić całe ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
6 minut temu, plapla123 napisał:

Do jakiego wieku powinien cielak pić z wiadra ze smokiem .

ale chodzi ci kiedy odstawić mleko czy kiedy zacząć poić normalnie z wiadra ? bo dziwnie to napisałeś ... poić normalnie z wiadr od początku i żadnych smoczków nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chodzi mi od kiedy poić z wiadra bez smoka bo słyszałem ze małemu cielakowi pojenie z wiadra bez smoka nie idzie na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@plapla123 jak napisał ktos wczesniej do konca odpajania mlekiem powinien pić ze smoczka, ale są tacy, którzy prawie od razu dają z wiadra i twierdzą, ze cielaki im się fantastycznie odchowują. Więc to tylko Twoja decyzja.

Poczytaj w internecie o odpajaniu cieląt, rynience przełykowej, wodzie i CJtce, dla żądnych wiedzy jest dużo artykułów :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Czy podawanie lnu cielęciu w wieku 4 miesięcy jest dobrym rozwiązaniem bo dostałem informację od jednego żywieniowca żeby nie stosować bo spowalnia cielaka i przez to się odcina go od białka ? Do tej pory podawałem parzony len codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Nie tak dawno pisali i zalecali żeby nie stosować siana u cielat, minęło kilka lat i czytam że siano jest niezbędne w odchowie cielat, także szkol jest wiele a każdy nauczyciel taki sam😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

czy mogę karmić cielaki w wadze ok 160 kg kiszonym ziarnem kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid34435    3

Witam mam pytanie jakie mleko z sano dawać cielęciu i w jakiej ilości narazie stosuję milsana i nie wiem czy to jest odpowiednie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

Milsan to na drugi etap odchowu, ile cielak ma dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Witam mam pytanie jak podaje się siemię lniane? Dajecie w całości czy zmielone? Bo rodzice mówili że dziadek to jeszcze przelewał przez sitko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Ja śrutuję siemię, i gotuję chwilę i nic nie przesiewam tylko dzielę na kilka sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

po przejsciu z mleka z krowiego na preparat mlekozastepczy , u cielaka kał sie zrobił jasny , czy to rekcja na mleko inne czy pojawi sie biegunka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli nie ma biegunki to znaczy, że jest dobrze. Mleko krowy zawsze rozni się skladem od nawet najlepszego preparatu mlekozastępczego, ale zmiany konsystencji nie powinno być przy prawidlowym przejsciu i dobrym preparacie. Kolor kalu zmienia się, czasem skubnie siana, czasem słomę, czasem zje paszę.

Zólty kolor to dobry kolor :) jak zacznie jesc pasze stałe kolor się zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Dawał ktoś musli z Piasta? Cielaki nie chcą tego za bardzo jeść.. dopiero około 5-6 tygodnia zaczynają podgryzać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

U mnie tego nie ma w okolicy ale może z josery wezmę jeśli będzie miał diler, dzięki 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@reniu86 josera kalbermusli jak najbardziej polecam. Jedzą u mnie od 4-5 dnia.

@nikolas29 nie ma najlepszego, wiadomo, ze pelne mleko to najlepsze co moze być. Jednak da sis wybrać kilka perełek na rynku,ktore pozwalają na piekny odchów. 

A @nikolas29 jak Twoja krowa? Juz lepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj