Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinezo    16

Pomóżcie! W zeszłą środę kupiłem 21 cieląt mięsnych waga od 70-100 kg. Cięlęta są z Austrii. Do tej pory padły mi już 3 sztuki. Są pojone mlekiem( nutrena) do tego mają koncentrat Cielak z Piasta, siano, słoma i woda. Co robić? Zmienić żywienie?

Firma zaoferowała się, że przywiezie mi 2 sztuki skoro te padły.

Gdzie kupiłeś te cielaki?? Może Eko- Natura??

situ14    2

Padły po biegunce, nie chciały nic jeść, Z resztą sztuk wszystko w porządku tylko kaszlą od czasu do czasu, wszystko przechodzi powoli. Z eko-natury nie korzystaliśmy, znajomy brał i totalna porażka podobno. 

Padły po biegunce, nie chciały nic jeść, Z resztą sztuk wszystko w porządku tylko kaszlą od czasu do czasu, wszystko przechodzi powoli. Z eko-natury nie korzystaliśmy, znajomy brał i totalna porażka podobno.

Kolego radze zmienic mleko. Jak takie rzeczy sie dzieja to raczej wina mleka. Lepiej kupic drozsze nizsze wyciagac zdechle cielaki

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    350

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

Przy tej cenie mleka lejesx swoje cielakom? Hardkor policz 1,3zł/L i już masz 156 za ta kasę kupisz super preparat, 25kg pójdzie Ci przez 2 dni? liczyli w temacie cieląt przy dobrym mleku wychodziło ok 90gr litr 

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

kr9292    71

Ja cieliczki też odpajam mlekiem a byczki preparatem. Efekt jest nieporównywalny, a preparaty stosowałem już chyba wszystkie.

Thomas2135    1220

Ja tak samo zerwałem z odpajaniem preparatem od pierwszych dni. Przez pierwsze 3-4 tyg czasem dłużej krowie mleko a potem preparat dla najmłodszych. Wcześniej mimo najlepszych preparatów przechodzenie po tygodniu na preparat nie dawało zadowalających rezulatatów. Biegunki niemal wyeliminowane, chyba że dam za dużo, ale zmniejszam i jest dobrze.

pedro2    350

Kto co woli, ja cieliczki tydzien dwa na krowim zależy ile szt. Ale miesiecznie 2.5tys dla cielaczkow to trochę bogato dolicz pasze (nie byle jaka cjtkę) oj..... ;) nie wiem co to biegunka, jak przesadzisz to wiadomo... trzeba się pilnować

Thomas2135    1220

Jakie 2,5 tyś, bo nie u mnie. U siebie mam max 4-6 szt miesięcznie do odpojenia. Dobry preparat też tani nie jest, chyba że za mleko liczysz jak teraz 1,3 a preparat jakiś gó.. po 100 zł za 25 kg.

Zenonim    47

A jak to wychodzi odpajanie na produktach Sprayfo , a np, Sano

zkordalski    83

Na sano kompleksowo wychodzi około 1zł  i było to wyliczone pieknie na kursach nie raz ale nie policzyli wody< prądu do grzania jej< twojego mojego czasu, i znacznie gorsze przyrosty . Wówczas jak to policzysz to preparaty wychodzą gorzej . Chyba że masz stacje do odpajania to inna bajka . Jak dla mnie idelanie pasuje to rozwiązanie nic nie muszę grzać mieszać i porcjować ide i daje :D A przecież czas to tez pieniądz

pedro2    350

Pisze o zkodarski, tak liczę po 1,4 Chociaż aktualnie wyjdzie więcej. milsan daje i jestem zadowolony, 132 chyba. Dlaczego od razu wyskakujesz z gownem i się burzysz jeśli ktoś ma inne zdanie? ;) pisze dlatego "kto co woli"

Thomas2135    1220

Tak napisałem i wybacz, że źle napisałem o kiepskich produktach. Jeśli porównujesz do praparatów mlekozastępczych to wylicz sobie np Milli po 180 zł lub Sprayfo niebieskie czy fioletowe po 160 zł za 20 kg. Wtedy daj znać o ile taniej wyjdzie. Droższy odchów na mleku odbiję sobie przy sprzedaży.

ukaszProcho    22

Dawałem mleko zestepcze i były problemy z biegunka. Ledwo co daje rade na zwykłym mleku i przyrosty lepsze

mariaci    5

Niedawno byłem na zebraniu tam facet mówił aby nie dawać mleka od matki bo z tego są problemy bo z dnia na dzień może sie zmienić skład mleka przy ketozie tluszcz 5% a zaraz może wpaść w kwasice i tluszcz 3% i aby od 3 dnia dawać proszkowe albo ogólne że zbiornika (ale z takim jest problem bo trzeba by podgrzewać) od razu zacząłem tak robić i jestem zadowolony daje sprayfo żółte 215zł worek 25kg

pedro2    350

Wodę mam ze studni, ciepła z odzysku mleko kupuje, rozrabianie to działka mamy. Robię tak i mi to pasuje, daje sano zaden o$rany nie biega, jeśli komuś to nie odpowiada to robi inaczej. Nikomu nie narzucam i przekonać się też nie dam ;)
Koniec już tego offa porozmawiajmy o krowkach.

Thomas2135    1220

Ciekawe kto sponsorował tego eksperta? O żółtym nie słyszałem. 215 to lekkie przegięcie.

mk9422    110

Chciałem o to samo zapytać. Mówią za co im płacą. Tak samo jest z podawaniem glikolu i gliceryny. Na czym więcej zarabiają to bardziej to chwalą. 

pedro2    350

Daniel będzie kosil ostrzeżenia, ale jeszcze jedno wyrzucajcie cielaki z obory. U mnie od 3 mies w stodole porobilem boksy na klepisku bo starą przerabiam, 18szt małych stoi. klepisko 20cm niższe co spływa to przez drzwi za stodole. Wcześniej w starej oborze niski strop i mimo nowej wentylacji zaduch wilgoć. Zapalenie płuc lapaly czasami, a tak jak nie dziwne parskanie to jakaś wydzielina z nosa, i inne dolegliwości otworzysz drzwi to przeciąg. Żywienie bez zmian, a cielaczki piękne gładkie i wesołe szaleją, temperatura jak na dworze. Dookoła wszystko zawalone belami nic nie wieje, jeśli ktoś się zastanawia to szczerze polecam

rolstudent    96

Ja też jadę teraz na krowim. Po wpadce z jasera goldenspacisl nik mnie juz nie namowi na mleko w proszku.

plapla123    0

A w moim przypadku cielaka kupiłem w wadze 80 kg który ssał matkę to przez ile podawać mu preparat mlekozastępczy.

debrzyna    11

Ja bym mu  już nie dawał, bo niczym sie do niego przyzwyczai a po drodze dostanie od niego sraczki ,to już trzeba mu znowu zabrać

artur125    290

80kg jak ssał matke to pewnie ma 4-5tyg, ja bym jeszcze miesiąc podawał mlekozastępczy tylko w mniejszym stężeniu niż podane na opakowaniu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez adamixc330t1
      Witam! Mam takie pytanie, czy jeśli kupiłem cielaka i zarejestrowałem go na siebie, to czy mogę go zaraz sprzedac i przerejestorwac na kogos innego, czy jest to zabronione ? Proszę o odpowiedz
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Reko232
      Witam.
      Planuje zakupić byczki w wadze ok 80-100 kg do hodowli do dużej wagi zastanawiam się nad rasą lm czy sm.
      Planuje kupić w firmach załączonych w linkach;

http://rogofarm.pl/strona_glowna.html
      http://olx.pl/oferta/byczki-cielaki-simental-limuze-angus-blue-belg-charolais-i-jalowki-CID757-ID5RXIl.html#b621f9efa2;promoted
      proszę o opinie na ich temat.
      A może zna ktoś kogoś innego godnego polecenia??? 

jestem z mazowieckiego