Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    360

a ile dajecie białka na dzień na takie sztuki?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Hubert21    9

Soi możesz dać do 20 % w dawce według mnie. 

a  jakich proporcjach mogę dawać cj soję i srutę z owsa plus cały owies a i krede 

Może troszkę nie w temacie, miał ktoś z was może problemy z pojeniem cieląt mam takiego jednego niejadka już będzie tydzień za żadne skarby świata nie chce jeść ani z wiaderka ze smoczkiem, ani z wiaderka, wlewam mu za każdym pojeniem 3 l mleka rano i wieczorem taką butelką ze przewodem w przełyk i tak codzienne męczarnie inne piją ładnie a on nic, przez to wlewanie jest też dużo słabszy od innych, jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać będe wdzięczny . na marginesie dawałem mu eloktrolity gluetac, taki proszek na apetyt i nic -nie mam już do niego siły. 

debrzyna    27

A w jakim wieku jest i czy skubie siano i podchodzi di CJ Ja w zeszłym roku miałem /i mam ja nadal/ taką cieliczke co nie wypiła u mnie ani litra mleka Miała około miesiąca jak do mnie trafiła Nic nie pomogło .Ale skubała siano i CJ i piła wode .Odpuściłem jej mleko i pozostawiłem samą sobie Dziś po 8 miesiącach niema różnicy a mam wrażenie ze to jej słuzyło

seba07101    0

Może troszkę nie w temacie, miał ktoś z was może problemy z pojeniem cieląt mam takiego jednego niejadka już będzie tydzień za żadne skarby świata nie chce jeść ani z wiaderka ze smoczkiem, ani z wiaderka, wlewam mu za każdym pojeniem 3 l mleka rano i wieczorem taką butelką ze przewodem w przełyk i tak codzienne męczarnie inne piją ładnie a on nic, przez to wlewanie jest też dużo słabszy od innych, jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać będe wdzięczny . na marginesie dawałem mu eloktrolity gluetac, taki proszek na apetyt i nic -nie mam już do niego siły. 

A po palcu też nie chce pić jak mu włozysz do pyszczka ? ja miałem takiego tez to nie chciał pić ale kupiłem wiaderko ze smoczkiem i pije... A to jest kupiony cielak ? może inne mleko i dlatego

simson2812    360

u mnie było podobnie jakkupiłem cielaka który ssał krowe a u mnie musiał pić z wiadra i to preparat mlekozastepczy i było cięzko przezwyczaic całe palce miałem pogryzione ale jakoś powoli załapał 1.5 tyg się z nim mordowałem takiego jeszcze nie miałm zazwyczaj to 2 dni i ładnie piją

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Kupiony-stał przy krowie, ani po palcu ani nic w żaden sposób nie chce pić, mam 2 rodzaje mleka zastępczego i kupiłem mu nawet normalne mleko i nic, boje się aby nie zdechł wlewam mu na siłe te mleko ale taki słabawy jest jakby miał ze 4 tyg to inna sprawa. 

simson2812    360

to podobnie jak u mnie na początku wcale nie chchiał palca ssać póżniej go jakoś wyczułem. A jak mu dasz cycek od wiadra to ssie go?

seba07101    0

ja na chama nigdy nie robiłem jak nie chcesz to nie pij jeden dzień drugi dzień i po troszeczku zaczynały pić po zgłodniały i robie tak cały czas bo tez kupuje cielaki . maja cały czas sianko cj i najwarzniejsze woda 

też tak zawsze robiłem tylko żec nigdy z takim małym cielakiem 2 dni u takiego cielaczka bez jedzenia i odwodniony. A ten normalnie to ewenement

seba07101    0

no to tylko ci moge zyczyć powodzenia w odchowańu :) i podstawa to dobre mleko bo dobre mleko to dobrze odchowane ciele :)

simson2812    360

To jakie polecacie mleko?

savas    3

nie karm sonda za dlugo, bo cielak nigdy nie przezwyczai sie do ssania, ja sonda max 2-3 dni daje nawodnienie jak ma biegunke, zaniknie mu odruch ssania, po palcu i powoli trzeba sie meczyc, poza tym jeszcze ci zachlystowe zapalenie pluc zlapie

kuzaj63    26

Nie liczy sie jego ilość tylko jakość.

Ja stosuje ostatnimi czasy Mlekowit z pollmasu i jest ok.Wcześniej stosowałem primolac(też pollmas) ale przy małych i nowo zakupionych cieletach nie do końca zdawał egzamin(biegunki)

Njalepiej jest poprosić sprzedawców o jakieś rady lub katalogi i przejrzeć zawartość takiego mleka. Sam musisz zadecydować jakie wybrać, ale najlepsze jest takie z największą ilościa białka.

Thomas2135    1725

Przestańcie pisać głupoty o największej ilości białka, bo wszystkie preparaty mają je na podobnym poziomie. Dowalą białka roślinnego i co Ci po takim mleku? Tu chodzi o najniższą zawartość włókna, popiołu i w miarę wysoką zawartość laktozy. Liczy sie również skład surowcowy. Przeczytajcie temat o preparatach od początku to zobaczycie na co jeszcze zwracać uwagę. Jest tam również test topagraru z 10 preparatami mlekozastępczymi.

simson2812    360

ja stosuję mleko z josery

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez stachu18021996
      Witam, potrzebuje 5 cielaków najlepiej mięsne ale mogą być mieszańce, proszę o odpowiedzi tylko prywatnych rolników a nie pośredników którzy nic nie robią i zarabiają 100%.
      Proszę piszcie  tutaj w temacie albo na priv, niech się zgłaszają chętni z okolic woj. Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego:D

• Przez mwp113
      Panowie zwracam sie z takim dylematem mam dwa ładne byczki tak mi sie wydaje. Wprowadziłem im do diety marchew ze śrutą i kilka ziemniaków , podaje im to 3 razy dziennie razem z wodą , rano z niewielką iloscią mleka zastepczego. i oczywiscie po karmieniu uzupełniam  kratownice sianem drobnym , to zjedzą do nastepnego karmienia. zastanawiam sie nad tą dawką marchwi że 3 razy dziennie. Co o tym sądzicie ? Dodam ze byczki mają 4,5 miesiąca 
    • Przez JarekTymiski
      Witam. Mam taki problem cielaki małe nie maja takiego  apetytu na kukurydzę jak powinny mieć, od małego jak pamiętam zawsze piły od małego siarę, potem mleko i siano zaczynały jeść to dostawały po trochu QQ , osypki swojej i granulki z witaminami  czy coś takiego . I teraz nie chcą , maja teraz tak po 5 miesięcy i trawę z kiszonki siano suche i granulki jedzą, a QQ nie chcą. Dasz im QQ i posypiesz to granulki zjedzą A reszty nie ,, później pościele i od QQ się odsuną i słomę jedzą,  nie które gryzą sztachety drewniane, doktor powiedział że robaki mają dawał im 2 razy już tak co 3 Tyg zastrzyki od robaków i dalej to samo, co moze byc przyczyna? Za male dawki im dał? Pieniadze i tak wzial swoje. Czy krew im pobrać na badania? Może czegoś brakuje im. Może weterynarza zmienić, nie ma już pomysłów.  Pomożecie
    • Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.