Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Od lizawek nic się nie stanie cielakom ja daje od pierwszego dnia od zakupu cielaka lizawkę i se poliżą trochę jak chcą i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

no i cielakom mineło tydzien jak sa u mnie nie które miały biegunkę a nie które maja nadal szczepie je lekiem enrocin raz dziennie przez 3 dni mysle że pomaga. niepokoje sie tylko tym że od czasu do czasu delikatnie dychaja u dwóch widziałem że wydzielał sie dziwny śluz z nosa ale na drugi dzien jz było ok za to u nastepnego był katar. jak myslicie że to normalne po takiej podróży. do jedzenia dostaja ospe z pszenżyta i owsa zmieszana z otrebami i cj-k i starter z nutreny i to posypane ziarnem z kuku tego maja pod dostatkiem no i jeszcze siano sloma i woda stoi w wanience.Widze że troszke dłubią we wszystkim. Moje odczucie jest takie że dopiero ucza sie jesc ze tam u Rumuna to tylko ssały i zostały zabrane prosto z pastwiska

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Karol nie lekceważ dychania i śluzu z nosa ja to sobie olałem i było za późno dwa padły , teraz wiem że nie warto czekać. Z resztą poczytaj wcześniejsze posty w tym temacie lub hodowla opasów to się co nie co dowiesz o tych objawach..

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Parzone siemie lniane daj tak 3 łyżki od zupy zalej wrzącą wodą kilka godzin przed podaniem i dodaj do mleka tak 3 razy dziennie i na pewno pomoże i dawaj trochę mniej mleka. na pewno poskutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

mleka u mnie nie dostają a na płuca mówił doktorek że szczepił odrazu jak przyjechały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

karolr2 to że schodzą czopy ropne to normalna rzecz w tym okresie musisz pilnować temperatury ropa zejdzie a dychania mogą być różne przyczyny nie koniecznie infekcje chociaż przeważnie tak jest pilnuj temperatury to najwazniejsze będziesz widział czy się coś dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

temperatura 39 u jednych a u drugiego 40.3 a na drugi dzien tez 39 wet powiedział że nie ma narazie potrzeby interwencji.Wielkie dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

temp. prawidłowe u cieląt 1-2 m-cy -38,5-39,5 C

bydło młode 38,0 -39,5 C

bydło dorosłe 38,0 - 39,0 C , temperatura zawsze jest niższa rano ,a od ok, 16 godz rośnie w stanach chrobowych tak jak i u człowieka.Jeżeli cielę jest pod osłoną antybiot. i temp. ulega obniżeniu tak jak piszesz tzn, ze antyb. jest dobrze dobrany.Jeżeli nie jest pod osłoną antyb i jest temp. to nie ma tu na co czekac. Sam też możesz zmierzyć temp. w póżnych godz. popołudniowych i wtedy jesteś na 100% pewny. Inny wariant to cieleta po leczeniu,temp w normie,sporadyczny kaszel wyciek z nosa traktujemy jako oczyszczanie po chorobie, ale cielę jest wesołe, chętne do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To zależy kiedy jak sie żuci świeżej słomy to brykaja i sie cieszą na pewno są dużo weselsze jak na początku. Ale też dużo spią ale to chyba taka rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

50kg owsa 50kg przenżyta (sruta) 25kg otremby z przenizy 5kg wit z nutreny i 10kg c-jk dokladnie zmieszane to wszystko posypane ziarnem z ku-ku i obierkami z ziemniaków po dobrym wiadrze 3 razy dziennie na 10 sztuk i koryto zawsze czyste. w miedzyczasie siano i słoma i woda do oporu.i moje rumuny zaczynaja ladnie przyrastac. Mam takie pytanie ile moge do tej mieszanki dosypac śruty z rzepaku i śruty z soja i kredy pastewnej bo wczoraj zakupilem 50kg soja 50kg rzepak i 25 kreda gdyż nie chce przesadzić i tez nie chce zeby czegos im brakowało a dużo się w postach naczytałem o rzepaku i kredzie. krzysiek79w JPH2 piotrek1975 napiszcie bo widze ze sie znacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja sypie 15 kg śruty sojowej do 100 kg śruty. Czy można więcej? Kredy nigdy nie dawałem to się nie wypowiadam u mnie mają tylko lizawki i czasami sypię drożdże buforujące do śruty i tyle.

Niech inni się wypowiedzą w tej kwestii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

To TMR tylko z mniejszą ilością kiszonki z kukurydzy i więcej sianokiszonki. Dodaję paszę pełnoporcjową, witaminy dla jałówek i trochę śruty sojowej. Tą paszę dostają tylko jałówki w wieku od 3- 4 miesięcy do zacielenia. Potem na samej sianokiszonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Przed 3 miesiącem dostają mieszankę dla cieląt, siano, i trochę TMRu od krów. No i oczywiście preparat mlekozastępczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej08    0

tak ja tez daje preparat mleko zastepczy ziarno owsu kukurydzy z cjt i chodzi mi co dawac im jak odstawie ten mix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

To TMR tylko z mniejszą ilością kiszonki z kukurydzy i więcej sianokiszonki. Dodaję paszę pełnoporcjową, witaminy dla jałówek i trochę śruty sojowej. Tą paszę dostają tylko jałówki w wieku od 3- 4 miesięcy do zacielenia. Potem na samej sianokiszonce.

Ja to daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

30% kukurydzy, reszta sianokiszonki no i mieszanka 2kg/szt. i śruta sojowa i witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

a duzo sruty sojowej?

0.5kg lub mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj