Polecane posty

dentka17    5

Tak, ma mieć około tony. Bo jakbym kupował to bym kupował mniej więcej w środku czerwca no i wtedy bym go podtrzymał ponad dwa lata do grudnia i pewnie ubojnia na robi zapasy i bym go wtedy sprzedał mam nadzieje ze lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A czemu za wiek zabierają cene? Do jakiego wieku nie zabierają ceny? Oni się pytają jaki jest wiek byka czy jak? Ile zabierają z ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

maks 30 miesiące życia a potem 1zł z każdego kg zabiorą informację potwierdził "AGROETAR". a po co paszport ma taki byk? dobrego klasyfikatora nie oszukasz pozna się po rogach i zębach nawet jak mu paszport zrobisz później to i tak wyłapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

rafalkom555@ co 24 miesiące?

krzysiek79w@ to zmieściłbym się w 30 miesiącach. A po 30 miesiącach mięso jest gorszej jakośći czy jak?

A jak kupuję cielę to nie dostaję odrazu z nim paszportu?

Powiedzcie jakie sprawy trzeba załatwić kupując cielę i jaka jest papierkowa robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Cena spada dopiero po 30 miesiącach w paszporcie, i nie 1zł tylko 20-30gr tyle co kosztuje badanie, tak jak krowa i jałówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jeśli wiesz to mógłbyś odpowiedzieć na inne pytania które zadałem w poprzednim poście?

dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

to sobie zadzwoń i się spytaj ile spadnie celowo dzisiaj rano dzwoniłem do AGROSTARU więc wiem dokładnie od jakiego wieku zdejmują cenę i ile sprawdziłem zanim napisałem. a tak poza sprawą to widziałeś 30-o miesięczną jałówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

krzysiek79w@ to zmieściłbym się w 30 miesiącach. A po 30 miesiącach mięso jest gorszej jakośći czy jak?

A jak kupuję cielę to nie dostaję odrazu z nim paszportu?

Powiedzcie jakie sprawy trzeba załatwić kupując cielę i jaka jest papierkowa robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem ale kupując cielaka trzeba wypełnić zgłoszenie przemieszczenia bydła i wysłać je do agencji. W momencie kupna powinieneś dostać paszport i nanieść cielaka do swojej księgi rejestru bydła.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Sprzedający mi daje taką kartkę i na niej się wypełnia tak? A co tam sie wypisuje? Ja ta kartke zanosze do agencji czy sprzedający? słyszałem ze sie da dogadać kto zgłasza ze sztuka zmieniła gospodarstwo czy jakos tak. Nanieść cielaka do swojej ksiegi rejestru bydła- nie rozumiem. Jak kupowałbym cielaka to brałbym go na gospodarstwo kolegi mamy on jest chyba juz na emeryturze i nie wiem czy coś jeszcze hoduje musze z nim pogadać. Mozna wziąść cielę na taki układ? cielak teoretycznie jest emerytowanego własciciela gospodarstwa a praktycznie i finansowo cielak jest mój. Można tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Witam ostanio przyjechał Facet sprzedałem mu byczka i powiedział że zdechł mu ten byczek a ja się pytam jak go żywiliście a on że dobrze okazało się że powodem zatrucia była za duża dawka cielę sie zasrało 1 dzień się pomęczyło i po simentalu :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Przecież są leki na biegunke zastrzyki proszki do mleka itd. Po jednym dniu to chyba troche za szybko wykitował chyba ci troche sciemniał ze w jeden dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

rafalkom555@ co 24 miesiące?

krzysiek79w@ to zmieściłbym się w 30 miesiącach. A po 30 miesiącach mięso jest gorszej jakośći czy jak?

A jak kupuję cielę to nie dostaję odrazu z nim paszportu?

Powiedzcie jakie sprawy trzeba załatwić kupując cielę i jaka jest papierkowa robota.

Myślałem że po 24miesiącach z ceny obniżają.

 

Stosuje ktoś makuchy rzepakowe jako dodatek do śruty zbożowej? W jakiej ilości i od jakiego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

rzepaczankę podaje się w podwójnej dawce soi czyli jak soi dajesz 8% to rzepaczanki 16%jednak pamiętaj że rzepaczanka to też białko więc nie można przesadzić a jeśli rzpaczanka ma być jako białko główne to można dać 20-25% wiek około 4,5-5miesięcy życia (180-200kg)dobre efekty są stosując obydwa komponenty.dentka17 chłopie daj spokuj Ty nawet najprostrzych podstaw nie czaisz. z cielakiem musisz dostać paszport(nie daj się nabrać na to że ktoś dowiezie Ci paszport później bo możesz go wcale nie zobaczyć i będziesz miał problem za lewego byka dostaniesz tyle co za starć krowę)na tym paszporcie jest nr cielaka (taki jak na kolczyku)data urodzenia nr. kolczyka matki i nr.siedziby stada poprzedniego posiadaczatego cielaka z tem paszportem idziesz do agencji wypełniasz zgłoszenie i wpisują go na kontonajlepiej swoje lub ojca (osoby zaufanej)odrazy Ci wyjaśnię że większość skupujących jest w systemie i jeżeli cielak będzie zarejstrowany na kogo innego a Ty podasz swoje konto na kasę to może być problem i system nie przeleje pieniędzy inaczej ma się sprawa z gotówką bierzesz kasę do łapy i cześć.rafalkom555 ja też tak myślałem ale dzwoniłem i wiem na 100%że po 30 zabierają 1 zł z każdego kila.

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

NIe wiem jak to jest z tymi paszportami tylko bo nigdy tego nie robiłem. A jak już bede go sprzedawał to skupujący zabiera ten papier (paszport) czy tylko chce zobaczyć? Jakie zgłoszenie sie tam wypełnia? Na konto bankowe?tam gdzie będą mieli kase przesłąć? Ja będę go kupował na gospodarstwo kolegi to podać jego konto czy jak? Aha to jego konto podać.

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Musisz zrobic tak jakby to ten kolega go kupił. Przy kupnie nie podajesz żadnego numeru konta tylko przy sprzedaży. Jak już sprzedaż byka to paszport zabiera kupujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Panowie teraz pytanie z innej beczki

Mógłbym dawać cielakom stutowaną pasze dla gołębi?

Waga worka 25kg a skład

40%kuku

25%pszenica

5%groch

5%proso

5%kari

5%sorgo

5%peluszka

5%owsik

3%słonecznik

2%dari

I miałbym taki srutownik na 50kg paszy to dałbym do tego jeszcze 11kg owsa 11kg jęczmienia i 3kg sanbulla co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

groch na pewno nie dla małych cieląt co to jest to dari?sorgo to karpiom dają,cary ?po co Ci ta kombinacja weź zrób starter tak jak Ci napisałem i będzie ok.a nie cudujesz co dla gołębi to dla gołębi a dla cieląt to dla cieląt,weźmiesz małego cielaka z nie wykształconym układem pokarmowym i na nim chcesz eksperymentować?z takim podejściem to będziesz szybko dół kopał.z tego co wiem to taka mieszanka wychodzi sporo drogo na targu to coś około 110zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

U mnie kosztuje to 40zł worek 25kg. Ok nie ma co eksperymentować z małymi.

A starter to kupie gotowy z sano. Wiecie ile ksoztuje taki starter i ile ksoztuje preparat mlekozastępczy milli i milsan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Owsik to ja mogę sprzedać a ty krzysiek startuj na moderatora to pozamykasz dużo tematów pisanych przez ------ typu jaki na 10ha ,20, 30,a jest 10ary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

nie znam się na komputerze dopiero się uczę a tu trzeba mieć trochę wiedzy na razie mam czas bo zima to pomagam ale niedługo skończy się wolne a w bykach daje radę mam trochę doświadczenia, mnie też złoszczą niektóre pytania i tematy moje zdanie jest takie żeby się za coś brać to trzeba mieć chociaż podstawy wiedzy chociaż teoretycznej a w ogóle to albo robić coś dobrze albo wcale tego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Krzysiek mi dużo pomogłeś w swoich postach ,mam te43 z hakiem,komornik mi zabrał 25 ha i jak czytam mądre wypowiedzi to się staram swoją wiedzą podzielić do tej pory trzymałem sporo świń,ale jak zaczołem do nich dokładać to zrezygnowałem.mam ukończone technikum ochrony roślin.swoje lata i jak czytam pierdoły to uważam że jakaś selekcja musi być i to eliminowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj