Polecane posty

silva    19

Nie no nie panikujcie słyszałem że dają to pytam czy można i ile. Ale drożdże są w premixach. Też jest ich niewystarczająca ilość tak jak wapnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

http://www.hodujbydlo.pl/index.php?content=878

 

Poszukajcie w Google pełno jest artykułów. Mocznik dajemy od 6 m-ca życia. Komodo przesadzasz trochę, jeśli hodowca stosuje z umiarem i bilansuje mocznik INRĄ lub DLG to się nic złego nie dzieje. Ojciec stosował mocznik latami ja również (dopóki do dawki nie weszła lucerna) i jakoś krowy mleko dawały a śruty sojowej czy rzepakowej szło mniej.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

o jakiej odmianie mocznika mówimy zwykły czy paszowy bo wiem że są dwie tego z Puław to sam używam ale tylko na pola a o tej drugiej tylko czytałem w mim cyklu paszowym nie wchodzi w ogóle w rachubę bo ja mam byki max 350kg przy tej cenie mocznika a paszowy pewnie droższy to nie wiem czy to takie opłacalne po prostu trzeba mieć kolejny komponent paszowy,jeśli się mylę to mnie poprawcie.wszystko wszystkim ale jesteśmy poza tematem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

u mnie na jeden boks (20szt)zjadają worek musli(kalberkost-josera)a potem na swojej paszy jadę,chociaż wiem ile czego jest dane,żywieniowiec ustawił mi dawkę i cały czas się jej trzymam i nie narzekam na odchów i przyrosty i z biegunką daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

o jakiej odmianie mocznika mówimy zwykły czy paszowy bo wiem że są dwie tego z Puław to sam używam ale tylko na pola a o tej drugiej tylko czytałem w mim cyklu paszowym nie wchodzi w ogóle w rachubę bo ja mam byki max 350kg przy tej cenie mocznika a paszowy pewnie droższy to nie wiem czy to takie opłacalne po prostu trzeba mieć kolejny komponent paszowy,jeśli się mylę to mnie poprawcie.wszystko wszystkim ale jesteśmy poza tematem!!!

 

Nawozowy z Polski, Rosji, Ukrainy czy Burkina Faso byle by nie był zbrylony. Jak znajdziesz paszowy to szacunek, ja się nadzwoniłem wiele i nie znalazłem.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

slaw17 słabo szukałeś ja czytałem o paszowym w miesięczniku "bydło 12/2007"produkt schowany pod nazwą "OPTIGEN"-22/8724197 W-wa tutaj powinieneś dostać to tyle bo zaraz będę miał % za reklamę,kolego powiem Ci że odważny jesteś badałeś kiedyś rosyjski mocznik? bo ja dawałem do analizy fosforan amonu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

"Optigen" jest mocznikiem chronionym ( Jest rozpuszczony w nośniku i uwalnia się w żwaczu przez kilka godzin a nie jak zwykły w 1-2h) i w dodatku paszowym ale jest to wersja ulepszona i strasznie droga (10 zł/kg netto). Czytałem o nim i znalazłem dostawcę, z rok temu, ale przy takiej cenie jest całkowicie nieopłacalny a mocznik paszowy, w sensie że na worku jest dopuszczony do stosowania u zwierząt się nie spotkałem.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja nie zaprzątam sobie tym głowy bo tego nie stosuję po prostu czytałem o tym i gdzieś mi to utkwiło dlatego od razu dałem Ci te namiary naprawdę nie można znaleźć paszowego? jutro zadzwonię do kumpla z Azotów w Puławach to będę wiedział jaka jest prawda z tym mocznikiem czy chodzi tylko o atest i wzmiankę na workach czy ma inny skład i gdzie można kupić paszowy o ile taki istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie w jakieimś koncentracie który dawaliśmy był napewno mocznik z Nutreny. Ale przechodze na premixy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawel    0

Mam zamiar kupić kilka cielaków mięsnych w wadze od 80-110 kilo,czy może mi ktoś powiedzieć jak je najlepiej karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawel    0

jeszcze nie wiem mam dwie na oku ale nie podam nazwy bo to by była reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

POCZYTAJ FORUM KILKA DNI WSTECZ I BĘDZIESZ WIEDZIAŁ WSZYSTKO TYLKO MOŻE KUP TE CIELAKIBO NIEKTÓRZY CZEKAJĄ JUŻ DOŚĆ DŁUGO NA DOSTAWĘ NIE JEST TAK PROSTO DOSTAĆ DOBRE CIELAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt w Żywienie -dla gawel -tu też mozesz poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Panowie macie może tabele czy coś innego z dawkowaniem śruty dla bydła mięsnego? np. od 2do 4 miesiąca 2kg/dzień. o coś takiego mi chodzi. Chce wyliczyć ile pujdzie mi sruty w ciagu dwóch lat.

gdzie moge takie coś znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Mam cielęta w wadze ponad 100-150kg, rezygnuje z paszy pełnoporcjowej i chciałbym sam zrobić z witamin i śruty sojowej, ze zbóż mam owies, jęczmień i pszenicę, jaki ma być procentowy skład w tej paszy? Witaminy są na 4% skład. Cielęta maja także siano i lizawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Witam. Czytałem i jest tu sporo o odchowie cielaczków ale czy mógłby ktoś napisać jak karmić jałówki by były potem dobrymi mlecznymi krowami od momentu kiedy są cielakiem aż do momentu kiedy stają się krowami tzn co podawać w jakich okresach w jakich dawkach.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Pablo16 nikt ci tego dokładnie nie napisze, też próbuje od kogoś wyciągnąć dawkowanie pasz treściwych dla bydła miesnego i nikt nie wie, tylko moga powiedzieć ze cielak zje w ciagu dwóch lat 2-2,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

koledzy to nie apteka jeden zje więcej drugi mniej tak samo z przyrostami jeden bardziej drugi mniej nie wiem czy znajdziecie kogoś na forum kto ma to aż tak sprecyzowane- powodzenia.czemu chcesz trzymać byka 2,5roku ma mieć ponad tonę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mi chodzi chociaż o to aby wiedzieć co podawać w jakich okresach bo obecne niestety mam tendencję do zatuczania jałówek :(


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

nie Ty jeden u mojego kolegi ojciec mu zatuczył mamki(jałówki)na 30szt 18 problemów do puki dostawały kiszonkę z traw,lizawkę słomę i wodę było ok. ale jak jego stary zaczą latać z miseczką to się narobiło przez zimę zapasł mu zwierzaki a przestał dopiero jak mu lekarz wytłumaczył że tak nie powinny wyglądać krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj