Polecane posty

ChiquitaB    749

włókno tworzy ściany komórek roślinnych które zawierają pektyny, hemicelulozę, celulozę i ligninę. I tu masz swoją odpowiedź.

Jakieś bardziej szczegółowe pytanie czego potrzeba Ci kolego? a my pomożemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Mam taki problem, że ciele nie chce w ogóle pić z mamki czy wiaderka od krowy pije super i nie wiem czy macie jakieś sposoby żeby zaczęło pić z mamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

jak zaczac podawanie sruty lub kukurydzy cielakowi ktory skonczył 3- tyg. I w jakich ilosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

aga2010 po prostu wsyp do wiaderka lub korytka zmieszane razem całe ziarno owsa całą QQ i otręby pszenne wszystkiego po tyle samo poprósz to mlekopanem tak w dwa palce i podaj,jeśli poisz smoczkiem to dobrze by było żeby wiaderko z paszą było takiego samego koloru szybciej załapie a jeśli nie to korytko obok siano lub słoma jak kto woli i woda czysta nie zimna i nie ciepła najlepiej w temp. budynku. paszy max 200gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limousine00    0

Witam ! Mam takie pytanie, a mianowicie: czy można odpajać cielaki w ten sposób, że dostają rano np: 2l mleka krowiego, w obiad 1l preparatu mlekozastępczego a wieczorem znowu mleko krowie ? Nie chodzi mi o ilość mleka tylko o to czy można podawać i mleko i preparat przy odpajaniu. Czy to nie będzie miało skutków ubocznych typu biegunki ?

Edytowano przez Limousine00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

moim zdaniem wywoła to biegunke no chyba ze bys podawal jeden rodzaj mleka w malych ilosciach stopniowo zwiekszajac dawke... kilku dniowe ciele napewno dostanie biegunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak byście zbilansowali dawkę żywieniową gdy mam do dyspozycji osybka z jęczmienia, śruta rzepakowa, jakieś małe ilości śruty z grochu, wysłodki suszone buraczane (moge moczyć ale wolałbym zmieszać ze śrutą), kiszonka z kuku. I coś moge dokupić. Chodzi mi ile kg w jakim przedziale wiekowym oraz jaki skład w jakim przedziale? Prosze o pomoc. Bydło różnej maści albo mleczne albo simentale albo mleczno mięsne. Dodatkowo jak to mieszać z mlekiem, i ile tego mleka, Mamy mleko w proszku z firmy nutrena, oraz inne pasze wolałbym kupować z tamtąd

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

tylko nie próbuj dawać rzepaczanki małym cielakom bo będzie bałagan i szkoda Twojej kasy bo tylko przez nie przeleci bez efektu dla małych lepsza soia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie czytać tych wszystkich postów , a mam pytanie :D Co zrobić gdy cielak ma biegunkę ??? Czy można dawać cielakom zapażone siemie lniane ???? Jeśli tak to od jakiego okresu życia ??? JAkie pasze dawać cielętą ??? Jakie mleko zastępcze ( ja daje firmy lira , ponieważ nie mam krowy a wszystkie cielęta kupuje ) . Proszę o czubką odpopwiedz , gdyz cielęta mają biegunkę :(


asd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

w jakim wieku masz cielaki i jakiej wadze siemię można podawać od samego początku nawet mleko pany są z siemiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakim wieku masz cielaki i jakiej wadze siemię można podawać od samego początku nawet mleko pany są z siemiem

mam 5 sztuk od tygodnia do miesiąca , siemie podawałem z mlekiem zastępczym , ale i tak mają biegunkę . słycszałęm że cielaką można podawać kawę zbożową z mlekim zastępczym w przypadku biegunki , ale czy to prawda ???


asd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

tak to wszystko prawda tylko trochę długo trzeba czekać na efekty zrób w ten sposób tym co jedzą daj cały owies i otręby pszenne i jakieś witaminy premiks czy coś takiego kup u weterynarza trzy wiaderka(po 1kg) car botoksu (węgiel)i wymieszaj im to w 1 metrze paszy muszą mieć stały dostęp do HŁODNEJ wody nie pój ich ciepłym pójłem dużo włókna siano słoma a te które nie jedzą proponował bym prze szczepić bo takie małe szybko się odwadniają preparaty typu POTENCIL(zastrzyk domięśniowy na takie małe wystarczy dwukrotne podanie) GABRAKOL(proszek do podania w 100ml wody).wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

a jak najprościej przejść z preparatu mlekozastępczego na pojenie woda i w jakim okresie gdy cielak nie chce pić wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

a ma inne wyjście,po prostu podawaj wodę w temp mleko panu i stopniowa coraz chłodniejszą aż będzie pił normalną kranówą,moje cielaki od razu po przyjeździe mają tylko letnią wodę a potem pija taką jaka jest w kranie.przez pierwszy dzień dwa może się buntować ale potem pragnienie go zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

a jak najprościej przejść z preparatu mlekozastępczego na pojenie woda i w jakim okresie gdy cielak nie chce pić wody.

 

Stawiasz cielęciu wodę od 1 dnia jak się urodził. Zmieniasz na świeżą jak najczęściej. Gwarantuję, że będą piły. U nas tak robimy, nie ma problemu z odsadzeniem od mleka. Niedobrze jest jak zabierzesz cielętom mleko a one do tej pory nie widziały nawet wody- moim zdaniem, to żadna praca postawić raz czy dwa razy dziennie wiaderko z wodą. Pamiętam, jak latem 2-3 dniowe cielęta piły wodę z wiaderka. Nie trzeba ich tego uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Cielaki mają postawioną wodę od początku,zmienianą codziennie,ale jej nie pija.Teraz mają po 6 tyg.i tylko powąchają i odchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

WITAM. Mam dostep do serwatki jak myslicie czy moge dac ja cielakowi do picia . Ciele ma 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Niektóre preparaty po 2 tyg. są ma serwatce ale mają coś jeszcze. Podejrzewam jakbyś dałała z tydzień do 2 pół na pół a potem samą nie powinno się nic dziać


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ja to miałam takiego ancymona 4-ro tygodniowego,który nie dość, że mleko żłopał to jeszcze z poidła wodę pił .Zawsze w poidle zostały po nim jakieś resztki,którymi z kolei raczyły się pozostałe cielaki /nie umiały naciskać na język/ i to nie wszystkie.I tak z czasem nauczyły się same pić,a kiedy mleko zostało odstawione to i ten co wcale nie pił to pije.Nic się nie martw benio.Nie bedzie mleka to same rzucą się do wody Teraz jest chłodno to też nie mają apetyty na wodę,gdyby był upał to nie miałbyś tych problemów.Ale chyba potrzymasz je trochę dłużej na mleku. Tak pytam, bo raczej nie jestem zwolennikiem skróconego odchowu cieląt.

aga2010-opanuj się!Powtarzam za krzyśkiem79w-eksperymenty na drugi plan!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Już zaczeły wodę pić ,wczoraj handlarz przywiózł nowe ,stoją razem i te też łeb wsadzają do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

Kto pyta nie bladzi! Dzieki tyemu ze zadaje wam rozne pytania nie odwazylam sie dac cielakowi mleka zastepczego bo po waszych tekstach wynika ze zadne produkty mlekozatepcze nigdy niedaja 100% pewnosci i obejdze sie bez biegunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam . @ aga2010 stosowałem serwatkę z powodzeniem u cieląt od 8 tygodnia życia . 1,5 l serwatki i 1,5 l wody na jedno odpojenie dotego do woli kiszonka z kukurydzy i śruta z premiksem i siano . Najlepsze przyrosty uzyskałem stosując serwatkę z maślanką i wodą , byczek ważył w niecałe 6 miesięcy 403 kg .

Co do preparatów mleko zastępczych to trzeba umieć je podawać i wtedy niema problemów z biegunkami .

Edytowano przez dwojtek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj