Polecane posty

rolkam72    28

Sprzedany  Październik angus 23msc 850kg żywej wagi. Jeśli mięsny to musi urosnac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałam. W sumie ciekawa bylam czy komuś się chce tym bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

stosuje ktoś levamol do odrobaczenia? ile razy trzeba zapodać dawkę aby poskutkowało? lekarz powiedzial że łyżeczka na 30kg a ile razy to już kazał doczytać...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To doczytaj. Jak już doczytasz to się dowiesz, ze to jest preparat dla otaków 10% albo swiń 5%... wujek google i ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak jest I bydło w ulotce.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro masz ulotkę to czytaj jak stosować. Ja tu na forum takiej nazwy nie slyszałam do dobrobaczania...pewnie za malo czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, problem mam z cielakami mają średnio po 2 miesiące. Piją wodę z wiadra, jedzą sianko śrutę z jęczmienia,pszenicy,grochu,żyta i pszenżyta z dodatkiem witamin. Do tego  mają lizawke. Są żywe i szalone ale nie chcą się złapać kiszonki z kukurydzy, jeden coś tam ze dwa kęsy złapie i odchodzi. Nie wiem jak je zachęcić do jedzenia, może jeszcze nie czas?

I jedno mam pytanie, jedna sztuka je śrutę ale pije mało wody, kupiłem mleko zastępcze ale łyknął tylko ze 2 litry. Widać ze jest smutniejszy, wychudzony  i brzuch ma taki opadnięty. same żebra. Weterynarz stwierdził że jak nie ma biegunki i temperatury to nie ma potrzeby interweniować. Jest najmłodszy w stadzie, jak stwierdzić co mu może dolegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 @gustawwjesli chodził ma dwór, pastwisko, wybieg to odrobaczyć.

Ile tej paszy ma głowę dziennie jedzą? 

jakiej jakosci jest kiszonka? jesli kiepskiej to zawsze wybiorą siano i tresciwą. 

Najlepiej zrób im taki jakby tmr z tej kukurydzy, czyli wymieszaj lopatą wszystko razem plus witaminy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siedzą luzem w oborze mają 60m2 wolnej przestrzeni, sucho, sztuk jest 5. Mieszałem to wszystko razem ale tylko grzebią w tym i wyjadają co im pasuje. Kiszonka wydaje mi się że jest dobra, dobrze się zakisiła, nic nie jest popsute elegancko posiekane i pogniecione.  

Ile paszy to nie jestem pewien sypię im wiadro 10l na dzień i w 5 sztuk nie wyjadają, obstawiam po 1kg na  sztukę, 4 są ładne i okrągłe widać że zdrowe ale jakoś nie mogę ich przekonać do tej kiszonki, może je przegłodzić troszkę? 

Ten mój weterynarz mówi że jak jest problem w stadzie to lepiej czekać na objawy nić dawać i leki, może źle mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wychudzenie, duzy brzuch, nastroszona sierść to jest objaw....

1kg treściwej to jest mało, przy samym odstawieniu od mleka powinny jeść  1kg, pozniej coraz wiecej. Sprobuj polac trochę melasy na tą kukurydzę. Albo obciąć siano, bo nim sie najadają zapewne. U nas kiedyś dostawaly kiszonke z kukurydzy od.2 miesiecy pomieszana z tresciwa i zjady wszystko. Ale siana nie miały. Jeśli przyrastają to się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tą sierść to lekko tylko ma taką pofalowaną, ale u mnie to wszystkie mają taką i te dobre i ta słaba sztuka, bardziej mnie boli opadnięty brzuch, Cielak chorował wcześniej ale był wyleczony, czasem łapie szybki oddech ale tak na 30 sekund i już normalnie... trochę obstawiam na płuca, ale znów nie kaszle ... już sam nie wiem co robić. Ten weterynarz ciągle się mnie pyta co ma robić, i mnie to wkur... bo to on powinien wiedzieć co robić a nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli cielak chorował i zapalenie pluc nie doleczone to wiele bym od niego  już nie oczekiwała.

Poza tym robaczyca pluc daje podobne objawy i jest u cielą powszechna jesli nie sa odrobaczane, a wychodza na dwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Właśnie to zapalenie płuc nie dokonca wyleczone i pewnie coś w nim jeszcze jest nie tak po tej chorobie. Z tym zytem w paszy to ja bym odradzal 2 miesięcznym cielakom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    19

Witam ile moge dać na byczka 190kg ziemniaków dostaje teraz wysłotki i 1,5kg sruty i ze 300g sanbulla pozostałosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie mam zamiar kupić małego byczka tak 100-120kg i dochować go do wagi 600-700kg, mam pytanie jak odchować takiego małego żeby zaczął jeść sam jakie mleko zastępcze dawać i jak potem żywic, pytam bo nigdy z bydłem nie miałem do czynienia. Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28
17 minut temu, MalyRolnik18 napisał:

Panowie mam zamiar kupić małego byczka tak 100-120kg i dochować go do wagi 600-700kg, mam pytanie jak odchować takiego małego żeby zaczął jeść sam jakie mleko zastępcze dawać i jak potem żywic, pytam bo nigdy z bydłem nie miałem do czynienia. Z góry dziękuję za odp.

Preparat mlekozastępczy  najlepiej z siemiem i dobrej firmy tzn polecam ogólnie z LNB ponieważ od nich biorę dluuugo i praktycznie nigdy nie miałem biegunki czy jakis problemów. Włóż mu siano za jakieś kratki albo gdzieś na widoku sam będzie sobie skubal kiedy będzie chcial i polecam kupić mu musli dla cieląt niby to jest od początku odchowu ale na dobry odchow i zmianę właściciela jak najbardziej woreczek niech sobie zje a później normalnie stopniowo troszkę paszy własnej z jęczmienia i owsa i sianko a tak za jakiś czas po troszku kiszonki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Z A tej śruty z koncentratem to samej czy z sianem czy kiszonką i ile dziennie ? Ile czasu rośnie do takiej wagi ? Posiekane ziemniaki, rzepa czy buraki na surowo też wchodzą w grę ? A zielonka trawa, lucerna , kukurydza, itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj