Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
debrzyna    2031

Myślę ze powyższe stwierdzenie jest nieuzasadnione Firmy te to poważne przedsiębiorstwa z zapleczem naukowym i laboratoriami i nie ryzykowałyby nie trzymania receptury /chyba ze towar pochodzi z jakiejś firmy krzak/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

ja od jakiegoś czasu zacząłem podawać joserę supramil i raczej nie wrócę do poprzednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja i kilka innych osób mieliśmy Joserę i nikt nie był zadowolony. Producent nie trzyma jakości a cielaki dostały biegunki. Po zmianie na inne jak ręką odjął biegunka znikała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Myślę ze powyższe stwierdzenie jest nieuzasadnione Firmy te to poważne przedsiębiorstwa z zapleczem naukowym i laboratoriami i nie ryzykowałyby nie trzymania receptury /chyba ze towar pochodzi z jakiejś firmy krzak/

naprawde??nie takie firmy robily walki jesli myslisz inaczej to otwurz oczy zobacz jak nie raz są afery z żywnością dla ludzi to myslisz ze o bydlo dbają bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Ja i kilka innych osób mieliśmy Joserę i nikt nie był zadowolony. Producent nie trzyma jakości a cielaki dostały biegunki. Po zmianie na inne jak ręką odjął biegunka znikała.

Kolego a na jaki preparat przeszedles? U mnie co prawda biegunek nie było ale przyrosty są naprawde marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już pisałem kilka razy. Sporo preparatów miałem i póki co nie miałem problemów z Sano Milli i Sanolac, Sprayfo niebieskie, fioletowe, czerwone i Deheus Ekonomilk chyba(ten dla najmłodszych). Miałem kiedyś Blattinu worek i nie pamiętam, żeby były problemy. Myślę po nowym roku jeszcze go sprawdzić, tylko nie wiem czy znajomy ma nadal w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Ja i kilka innych osób mieliśmy Joserę i nikt nie był zadowolony. Producent nie trzyma jakości a cielaki dostały biegunki. Po zmianie na inne jak ręką odjął biegunka znikała.

Widzisz u mnie poszło ponad 10 worków i żadnej biegunki-przypadek??Czy się poprawiło??

Naprawdę jestem jak na razie bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem optimil a cielęta miały chyba z miesiąc. Być może coś poprawili, bo za dużo reklamacji było. Kilka lat temu mieli dobre preparaty a po tym jednym worku się zraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Josera ma bardzo dobre produkty zwlaszcza mieszanki mineralno witaminowe i preparaty mlekozastepcze tez składowo sa fajne ale tez bym powiedzial ze cos nie wspołgra w nich i tyle jak sie kupuje taki optimil bo supramil to juz  troszke gorszej jakosci  0,5 włókna  to niby nadal mało ale juz domieszki roslinne sa spore to jednak oczekuje sie i przyrostów i braku biegunek(jesli oczywiscie przestrzega sie higieny odpajaniu i innych rzeczy związanych ze srodowiskiem w jakim przebywaja cielaki)Ja stosowalem optimil i tez niestety dobrej opini nie mam odrazu biegunka odstawilem wszystko ok i po 5-6 dniach wrocilem zeby skonczyc worek od nowa biegunka przypadek?moje zaniedbanie?Wątpie! mowie o cielakach miedzy 2-4  bo takie mialem wtedy ale nieraz kupowalem dla starszych powyzej 8tyg FE TRank i w sumie bylo ok.A teraz caly odchów odrazu po siarze jest na Eurolac blue z firmy Schils i moge polecic naprawde super mleko https://www.google.pl/search?q=eurolac+blue&espv=2&biw=1280&bih=662&tbm=isch&imgil=pFtU92M1HsqMUM%253A%253B_Cvsax4cUNZfiM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fcooprinsem.cl%25252Fhome%25252Fservicios%25252Fnutricion_animal%25252Fsustitutos_lacteos&source=iu&pf=m&fir=pFtU92M1HsqMUM%253A%252C_Cvsax4cUNZfiM%252C_&usg=__Z2ilCxwughHrueCawpHDB0dhh1E%3D&ved=0ahUKEwikzv-tt-nQAhWJEiwKHVz_CxIQyjcIKg&ei=9NpLWKSEKYmlsAHc_q-QAQ#imgrc=pFtU92M1HsqMUM%3A

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

U nas żywienie wygląda tak:
po tygodniu kalber z blatina do woli
po około 2 tyg dodajemy wysłodki melasowane toffi
potem jeszcze kiszonka z kukurydzy + otręby pszenne i śruta z pszenicy w stosunku 2:1(to podajemy z toffi)rano i wieczorem wink.gif 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co jedzą ten starter? U mnie jak wypiją 6-7 L mleka to mają gdzieś treściwe nawet jak rozcieńczę. Zaczynają pobierać po 3-4 tyg, albo później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Pomóżcie! W zeszłą środę kupiłem 21 cieląt mięsnych waga od 70-100 kg. Cięlęta są z Austrii. Do tej pory padły mi już 3 sztuki. Są pojone mlekiem( nutrena) do tego mają koncentrat Cielak z Piasta, siano, słoma i woda. Co robić? Zmienić żywienie?

Firma zaoferowała się, że przywiezie mi 2 sztuki skoro te padły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Pomóżcie! W zeszłą środę kupiłem 21 cieląt mięsnych waga od 70-100 kg. Cięlęta są z Austrii. Do tej pory padły mi już 3 sztuki. Są pojone mlekiem( nutrena) do tego mają koncentrat Cielak z Piasta, siano, słoma i woda. Co robić? Zmienić żywienie?

Firma zaoferowała się, że przywiezie mi 2 sztuki skoro te padły.

A jak byla przyczyna padniecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie sraka na maxa po tym mleku zastępczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Pewnie sraka na maxa po tym mleku zastępczym.

 

Właśnie też o tym pomyślałem albo płuca po przewozie ale minal juz tydzien wiec kolega musial im sie chyba nie przygladac. Firma i tak łaskawa ze po tygodniu jeszcze przyjeła jakies reklamacje. Ja teraz kupilem dwa cielaki i kupilem sprayfo niebieskie i musze przyznac za jestem naprawde zadowolony.... tylko ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Zmień tą Nutrene na Sano lub Josere i maksymalnie dawkowanie 100g/lwody. ja osobiście daję w tej chwili Milsan 250g/3l wody + 0,5l mleka i zero biegunek cielaki wypijają wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak maja srake to elektrolit a nie mleko,wszystkim badać temperaturę,i antybiotyk dawać jak temp podwyzszona,tylko nic co zawiera florfenikol,i każdemu podać selen w zastrzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo jak mają srake to jeszcze się pogłębi,nawet dostaną biegunkę te które jej nie mają,są poważnie chore skoro juz 3 padło,no chyba że nie zadziała inny antybiotyk i nie będzie wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj