Polecane posty

Gość   
Gość

Jak stanie się już przeżuwaczem, czyli ok 3 msc życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antosia    0

skończył własnie 3 miesiace, a do ilu   podajecie mleko?( poczatkujaca jestem wiec pytam ) dlaczego bez sensu jest podawanie zielonki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wszystko zależy od sposobu odchowywania. Intendywny to:
6-8 tyg mleko
starter z całego ziarna owsa i kukurydzy i śruty do woli
odrobinę siana
Gdy zacznie dobrze jeść starter(10-12 tyg), dajemy dostępne objętościowe. Myślę, że zielonka z kukurydzy nie zaszkodzi. Ma ładne białko i dużo cukrów dlatego sianko potrzebne dla równowagi.
Chów ekstensywny to odpajanie 100 dni i więcej. Cielę rośnie ładnie, ale słabiej pobiera pasze stałe. W stadach mięsnych małe jedzą wszystko, co dorosłe i ssą matki nawet, gdy te rodzą drugie cielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Meggi to po prostu starter dla cieląt. W skład wchodziła cj granulowana ze zbóż, całe ziarno lub gniecione kukurydzy i jeszcze jakieś zboże. Teraz chyba zastąpiło je vital musli i ma nieco inny skład. Odradzam Kaliber Starter z deheus. Cielaki dostają sraki po nim. Mam cały worek i chyba byk dostanie. Po vitalmusli nie nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie cielaki nawet nie tkneły cj z nutreny. Ile śruty sypać 3 miesięcznym? Teraz zastąpiłem preparat mlekozastępczy parzonym siemieniem lnianym, robicie tak?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy nie robiłem i nawet do głowy by nie przyszło. Co wy ludzie w tym siemiu widzicie? Końcxy cielak 8-10 tyś. zabiera się mlekopan i tyle a cielak zostaje na treściwych i sianie. Jak cielaki nie chcą pobierać starteru to zmniejszyć lub rozrzedzić im trochę pójła. Lekko zgłodnieją i zaczną jeść. Nie każda cj jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja nw pytam się bo to tata tak zadecydował no ale skoro są mleka z siemieniem to chyba coś tam daje


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Siemie dobrze robi na układ pokarmowy. Jest w wielu preparatach przeciwbiegunkowych. Jak ktoś daje, to tylko dla zdrowia. Przy zmianach w żywieniu warto podać. Mnie sié nie chce. Wolę gotowe rozpuszczalne w wodzie środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

siemie lniane to cud natury, tylko strasznie drogi. Ja tam len miele w bąku, i każdemu cielakowi (do miesiąca) dodaje do mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ile dajesz na sztukę, a po ile u Ciebie len?

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy zaburzeniach trawiennych ma prozdrowotne działanie, ale długie stosowanie raczej nic dobrego nie przyniesie. W preparatach mlekozastępchych to ono robi za wypełniacz by był tańszy. W dobrym preparacie dla najmłodszych siemia w składzie nie znajdziecie. Preparaty zawierają specjalne probiotyki i prebiotyki przeciwbiegunkowe. Ja nie stosuję i cielęta są zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

No cóż popieram Thomasa2135.Dobry preparat mlekozastępczy i nie trzeba nic dodawac.Na odchowie cieląt nie kombinował bym,ani nie szukał jakiś preparatów tanich.Ja sam stosuje lepszy preparat i podobnie zero biegunki i ladnie się chowaja cielaki.A siemię lniane faktycznie wplywa na rozwój pokarmowy ale jak ma się zaburzenie trawienia to  jest,,woda na młyn''.Jak bym miał stosować siemię to dawał bym po odstawieniu mleka a przejsciu na wodę,kiedyś tak robilem jak zaczynałem tą przygodę........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W tamtym roku cielaki odchowywałem z firmy josera w tym nutrena. 2 szt już niedostają nic mleka tylko siemię, wcinają ładnie ospę i objętościowe. A i jeszcze co sądzicie o parzonej ospie bo jeden gościu daje nie tylko cielakom ale i dużym i mówi że jest znacznie lepiej


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ospa czyli zmielone ziarno u nas tak się mówi. Śruta, osypka jak się przyjmie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Musi mieś czas na takie zabawy. Jakbym miała latać z wrządkiem i rozdawać papkę dla ponad 20 szt. O codziennym myciu pojemników dla małych i skrobaniu płytek u starszych nie mówiąc. To na krowy i dojenie czasu bym nie znalazła. Jeśliby nie wiem jak to było lepsze, to strata czasu. Mokre kiśnie szybko w lato więc dla mnie głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No akurat ten gość ma rente i 10szt bydła.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

To parzenie zboża chyba nie jest takie złe. Znam gościa który trzyma duże ilości bydła coś ok 300 byków i najmuje ludzi żeby parzyli w takich dużych parnikach ,< robione na zamówienie chyba> gniecione zboża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Na sucho i ciśnieniem, byłoby estrudowanie :) Najlepsze mlecznice u mnie dostają soję estrudowaną. Więcej do jelita trafia, więc coś w tej obróbce termicznej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj