Polecane posty

debrzyna    2031

Wiaderko koniecznie ze smoczkiem najlepiej nowym z małą dziurką /potem dziura będzie coraz większa ale to juz nie przeszkadza / Słoma czysta do ścielenia ,jakiś starter i czysta woda w osobnych wiaderkach na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam dlaczego nie podawac siemnia ? Przecież w większości produktów włąsnie ono się znajduje np z sano . Jest tam napar z kory dębu rumianek elektrolity i własnie siemnie wiec dlaczego ktoś mówi że nie ? Jakieś sensowne odpowiedzi bardzo mnie to ciekawi . Siano stosuję u cieląt które wykazują chęć jego pobierania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam mam pytanie stosuje koncentrat dla cieląt do 6 miesięcy LNB i słabo przyrastają mógł by mi ktoś napisać jaki stosujecie i jakie są efekty .

Mam jeszcze jedną prośbe gdyby ktoś napisał jak odchować cięlęta jak najkrótszym czasie tak od urodzenia do 3-6 miesięcy . 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

O siemieniu było nie raz i nie dwa, wystarczy poszukać. Pisać to po raz "n-ty" to mija się z celem.

Poco wstawiasz post jak on nic nie wnosi do tematu . Wydaje mi się że forum jest po to aby się dowiedzieć się kąkretnych informacji a nie tylko nabijanie sobie postów . Mam problem i chciał bym go rozwiązać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Nie denerwuj się na kolegę, ale popatrz na to zdrugiej strony. Tyle razy pisze się na ten temat, że  uwierz ,że po prostu nie chce się znowu o tym samym pisać. Bo zeby konkretnie i dokładnie wyjaśnić to trzeba niestety ale nastukać się w klawiaturę. Miałam ci odpisać, ale ,będę szczera,nie chciało mi się.Jak chcesz mieć wiedzę i nie popełniać błędów w hodowli cieląt, to niestety musisz ten cały wątek od dechy do dechy przeczytać i jeszcze temat - preparaty mlekozastepcze.Na pocieszenie powiem , że ja swego czasu też przez to przebrnęłam i  była to wspaniała lektura, chociaż w tym temacie i tak miałam szeroką wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Czytam czytam pomału bo mało czasu niestety przeczytałem już 47 str połowa postów jest bez sensu ale cóż zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Bez sensu jak Twoj ostatni post i moj tenze... Przyszli czytelnicy sie wkurza ale co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

przeczytałem prawie cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi

 

ile mogę dać śruty sojowej do paszy treściwej dla cieląt?

na 1t paszy 100kg? czy nawet 150kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

zależy jakiego zboża używasz jak pszenzyto to 100kg wystarczy a jak jeczmień to 150 powinno być ok dla paszy ok 18%. chyba dobrze policzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

pszęnżyto ma 10-12% białka czyli wsypie te 150kg na t i będzie dobrze :) i u cieląt pasza treściwa powinna też mieć 18%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

żywe kultury drożdży nie mylić z paszowymi


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam zaczełem stosować dla cieląt od 7 dnia życia sano vitamusli jednak nie wykazuja zainteresowania a gdzie tu mówić o poborze paszy w granicach 300-500 gr doba. Z obserwacji dostrzegłem że tę paszę lubią cielęta dopiero od 3 tygodnia a to niby jest dla młodzików . Czy stosuje ktoś z was wlewki siary dla Cieląt tj. 4 litry ? Stosujecie wodę w odchowie cieląt od pierwszych dni życia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

O wodzie to tu tez juz bylo 150 tys razy pisane. Pamietam jak ja pirrwszy raz stawialem to rodzice sie po glowach pukali zem glupi i cielaki na zmarnowanie. Jak widzieli ze co chwile pija i nic im nie jest to nie mogli uwiezyc. To samo z calymi ziarnami zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

moje musli dla cielatek

cj z nutreny

pszenica

mieszanka owies jeczmien

i ziarno kukurydzy

to szysko mieszam najtaniej tak wychodzi na przyrosty nie moge narzekać

Z tym pobieraniem musli to jest  tak ze jak młodsze sa ze starszymi  to szybciej zaczynaja pobierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj