Polecane posty

simson2812    423

a ile dajecie białka na dzień na takie sztuki?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Soi możesz dać do 20 % w dawce według mnie. 

 

a  jakich proporcjach mogę dawać cj soję i srutę z owsa plus cały owies a i krede 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie w temacie, miał ktoś z was może problemy z pojeniem cieląt mam takiego jednego niejadka już będzie tydzień za żadne skarby świata nie chce jeść ani z wiaderka ze smoczkiem, ani z wiaderka, wlewam mu za każdym pojeniem 3 l mleka rano i wieczorem taką butelką ze przewodem w przełyk i tak codzienne męczarnie inne piją ładnie a on nic, przez to wlewanie jest też dużo słabszy od innych, jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać będe wdzięczny . na marginesie dawałem mu eloktrolity gluetac, taki proszek na apetyt i nic -nie mam już do niego siły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A w jakim wieku jest i czy skubie siano i podchodzi di CJ Ja w zeszłym roku miałem /i mam ja nadal/ taką cieliczke co nie wypiła u mnie ani litra mleka Miała około miesiąca jak do mnie trafiła Nic nie pomogło .Ale skubała siano i CJ i piła wode .Odpuściłem jej mleko i pozostawiłem samą sobie Dziś po 8 miesiącach niema różnicy a mam wrażenie ze to jej słuzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Może troszkę nie w temacie, miał ktoś z was może problemy z pojeniem cieląt mam takiego jednego niejadka już będzie tydzień za żadne skarby świata nie chce jeść ani z wiaderka ze smoczkiem, ani z wiaderka, wlewam mu za każdym pojeniem 3 l mleka rano i wieczorem taką butelką ze przewodem w przełyk i tak codzienne męczarnie inne piją ładnie a on nic, przez to wlewanie jest też dużo słabszy od innych, jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać będe wdzięczny . na marginesie dawałem mu eloktrolity gluetac, taki proszek na apetyt i nic -nie mam już do niego siły. 

A po palcu też nie chce pić jak mu włozysz do pyszczka ? ja miałem takiego tez to nie chciał pić ale kupiłem wiaderko ze smoczkiem i pije... A to jest kupiony cielak ? może inne mleko i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

u mnie było podobnie jakkupiłem cielaka który ssał krowe a u mnie musiał pić z wiadra i to preparat mlekozastepczy i było cięzko przezwyczaic całe palce miałem pogryzione ale jakoś powoli załapał 1.5 tyg się z nim mordowałem takiego jeszcze nie miałm zazwyczaj to 2 dni i ładnie piją


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiony-stał przy krowie, ani po palcu ani nic w żaden sposób nie chce pić, mam 2 rodzaje mleka zastępczego i kupiłem mu nawet normalne mleko i nic, boje się aby nie zdechł wlewam mu na siłe te mleko ale taki słabawy jest jakby miał ze 4 tyg to inna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

to podobnie jak u mnie na początku wcale nie chchiał palca ssać póżniej go jakoś wyczułem. A jak mu dasz cycek od wiadra to ssie go?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

ja na chama nigdy nie robiłem jak nie chcesz to nie pij jeden dzień drugi dzień i po troszeczku zaczynały pić po zgłodniały i robie tak cały czas bo tez kupuje cielaki . maja cały czas sianko cj i najwarzniejsze woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tak zawsze robiłem tylko żec nigdy z takim małym cielakiem 2 dni u takiego cielaczka bez jedzenia i odwodniony. A ten normalnie to ewenement

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

no to tylko ci moge zyczyć powodzenia w odchowańu :) i podstawa to dobre mleko bo dobre mleko to dobrze odchowane ciele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To jakie polecacie mleko?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

nie karm sonda za dlugo, bo cielak nigdy nie przezwyczai sie do ssania, ja sonda max 2-3 dni daje nawodnienie jak ma biegunke, zaniknie mu odruch ssania, po palcu i powoli trzeba sie meczyc, poza tym jeszcze ci zachlystowe zapalenie pluc zlapie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Nie liczy sie jego ilość tylko jakość.

Ja stosuje ostatnimi czasy Mlekowit z pollmasu i jest ok.Wcześniej stosowałem primolac(też pollmas) ale przy małych i nowo zakupionych cieletach nie do końca zdawał egzamin(biegunki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Njalepiej jest poprosić sprzedawców o jakieś rady lub katalogi i przejrzeć zawartość takiego mleka. Sam musisz zadecydować jakie wybrać, ale najlepsze jest takie z największą ilościa białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestańcie pisać głupoty o największej ilości białka, bo wszystkie preparaty mają je na podobnym poziomie. Dowalą białka roślinnego i co Ci po takim mleku? Tu chodzi o najniższą zawartość włókna, popiołu i w miarę wysoką zawartość laktozy. Liczy sie również skład surowcowy. Przeczytajcie temat o preparatach od początku to zobaczycie na co jeszcze zwracać uwagę. Jest tam również test topagraru z 10 preparatami mlekozastępczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja stosuję mleko z josery


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj