Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    449

siano i mleko to przecierz staropolskie zywienie cieląt i najlepsze chyba..jakies sruty troche lub otrąb i rosna,,mam tescia co bierze odemnie byczki czasem i jemu predzej rosna na sianie jak mi na kiszi=onkach i czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Na razie dostają całe ziarna owsa i kukurydzy wymieszane z cj-ką oraz jeszcze około  litra preparatu na jedno z 2 pojeń. Po woli chcę wprowadzać śrutę właśnie z owsa i pszenicy. Kukurydzę też śrutować czy na razie nadal podawać całe ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Witam posiadam 5 tyg simentalki zamierzam podawać pasze objętościowe i tu moje pytanie czy w ogóle to co mam moge podać i czy one nie są za małe ? Poniżej lista :

- wysłodki mokre

- wysłodki suche (melasowane)

- kiszonka z kukurydzy .

Pozdrawiam :)

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Kiszonkę z kukurydzy zalecają już podawać od 4 tygodnia życia co również sam stosuję. O wysłodkach się nie wypowiem bo nie korzystam to może ktoś inny doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Dzisiaj próbowałem podać kiszonkę z kukurydzy ale zainteresowanie z ich strony było żadne, wolały słomę siano .Ale kiedy rozpuszczam w wodzie wysłodki melasowane z paszą CJ i podaje to jedzą sam nie wiem czy to dobrze robię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

rozpuszczasz w wodzie CJ-tkę?Chyba nie zbyt udany pomysł.Moim zdaniem pasza ta powinna być stosowana taka jaka jest ze względu na swoją strukturę, która pobudza rozwój żwacza innymi słowy lepiej dać im suchą pasze niż mokrą papkę.To moje zdanie.Co do qq też daję od 4 tyg życia.na początku nie zjadają zbyt wiele ale z czasem to się zmienia.Daj im qq wymieszaną z cj i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Nie, nie musi być przegotowana, powinna mieć ileś stopni ale nie musi być przegotowana. Na opakowaniu pewnie pisze, poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

dla małych najlepsza jest sojowa bo lepiej ją młode trawią. ja swoim dodaję rzepakową gdzieś od 4 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam chciałem się dowiedziec czy takiemu 5 tyg cielakowi moge mieszac ziarka kukurydzy z ziarnami owsa i ile tego podawać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

mam zamiar zabrać sie za hodowle bydła opasowego i mam kilka pytań

Jaki jest średni koszt odchowu cięląt  do 3 miesiąca życia dodam że zamierzam kupować je w wieku 2-3 tyg ale chodzi mi o koszt żywienia, młodym cielakom zamierzam podawać jakiś preparat mlekozastępczy siano i starter i owies z kukurydzą i mam pytanie cz robić z tego śrute czy w całości podawać bo spotkałem się z różnymi opiniami i co do tego ewentualnie jeszcze byście polecili.

I jakiej rasy najlepiej kupować cielaki ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

witam mam pytanie moje byczki maja 2 m-ce czy mogę już im wprowadzać śrutę zamiast kukurydzy i owsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Śrutę jak najbardziej już możesz im podawać niech się powoli przyzwyczajają. Co do wycofania kukurydzy i całych ziaren owsa to sam musisz zobaczyć czy w kale nie ma niestrawionych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Moim cielętom zaczynam wprowadzać  śrutę zamiast całych ziaren kukurydzy, owsa i granulek prestarteru i tu moje pytanie. Czy podobnie jak z całymi ziarnami mogę śrutę sypać im do woli czy dawkować na 2- 3 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jakie koncentraty do mieszania ze śrutą polecacie dla cieląt ok 100 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A co to za cielęta masz opasy czy na mamki Ja swoim jałówkom /z przeznaczeniem na mamki/ Nie daje żadnych koncentratów tylko gniecioną mieszankę zbóż plus sianokiszonka i woda Na 11 szt najpierw dawałem 60 l /już zgniecionej/ na dobe mieszanki a teraz 40 l Podobno sa w dobrej kondycji Teraz maja 8-10 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam posiadam cielaczki 2 miesięczne które dostają preparat mlekozastępczy   w ilości 6 litrów dziennie i do tego zjadają już dośc sporą ilość cj zmięszanej pół na pół z całym ziarnem owsa mają stały dostęp do świeżej wody i siana i tu moje  pytanie mam zamiar dodawać im do cj i owsa śrutę z owsa śrutę sojową krede pastewną i premiź witaminy poradzcie mi w jakich poroporcjach  można im to dać i czy wogole będzie to dobra mięszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam ma taki problem z cielekami kupiłem dzisiaj dwa simy dałem i mleka do napicia sie a one są wcale nie zainteresowane gosciu co od niego kupiłem (handlarz)mówił ze rano tez nie piły siano jedzą cj jedzą a nie chcą pić co im morze być ??albo jak je zmusić do picia ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj