Polecane posty

Skup14    0

dla mnie dobrze chodz nie ktorzy pisza ze 5 miesiecy i maja 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak myslicie,gdyby takim cieletom powyżej 2tyg zacząć dodawać do preparatu zastępczego trochę melasy,wzbogaciloby ich dietę w energie czy raczej to poroniony pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Cielęta nie potrzebują aż takiego zastrzyku energii, skup się w początkowym okresie na paszach stałych. Pomaga to w lepszej rozbudowie i pobudzaniu kosmków jelitowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za opinię panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

A ja robię tak... cielakom tygodniowym daję sanolacRot (białe mleko). Po tygodniu, samego mleka i wody zaczynam dawać śrutę jęczmienną samą, bez dodatków i dobre jakościowo sianko. Następnie po kolejnym tygodniu, jak już zaczynają pobierać coraz więcej śruty to mieszam ją z CJ w celu wzbogacenia paszy w potrzebne witaminy oraz dodaj pełne ziarna QQ i owsa. I tak do około 3-4 miesięcy, aż odstawiam mleko i pełne ziarna ze śruty. Oprócz tego profilaktyka... Odrobaczenie, higiena odpoju, czyli czyste wiadra, oraz odpowiednie dawkowanie i temperatura mleka, dobrostan czyli suche wyścielane i wolnostojące stanowisko dla cielaka. Tak robię i jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Dajesz siano gdy odpajasz mlekiem ? tak chyba nie powinno się robić bo do końca gdy dajesz mleko kształtujesz żwacz a gdy skońvzysz dawać mleko zaczynasz siano , bynajmniej tak mi się zdaję.Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

jak stosowac siemie lniane na biegunke? mam worek z calymi ziarnami, trzeba to jakos mielic czy w calosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Ja siano daję aczkolwiek pobierają je słabo na początku, ale po czasie zaczynają łapać. Siemie musisz zmielić, najlepiej kupuj mielone. Zaparz je i dolej jak wystygnie do m leka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

siemię lniane działa lekko przeczyszczająco, więc nie ma działania przeciwbiegunkowego. Jeżeli ktoś chce stosować to tylko dla starszych cieląt. Poprawia m.in. wygląd siersci. Całe ziarna siemienia zalewa się wrzacą wodą i gotuje, aż zrobi się taki śluż i wlewa się do mleka.Oczywiscie nie dużo bo będzie sraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

jak stosowac siemie lniane na biegunke? mam worek z calymi ziarnami, trzeba to jakos mielic czy w calosci?

 

 

ja bym sie nie bawil z siemiem kup antibac pro taki proszek i do mleka w momecie przejscia na preparat mlekozastepczy ew do swojego krowiego łyzeczke stołowa i nie ma biegunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek70    0

Witam panowie

mam pytanie -mam dwa byczki jeden ponad 2 tygodnie ,a drugi ponad tydzień.

Słyszałem że cielakom można podawać całe ziarno kukurydzy co o tym myślicie?

można podawać to z owsem?nie zaszkodzi to cielakom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

możesz im owies i kukurydze sypać do woli do tego dwa razy dziennie mleko z 1,5 do 2,5l i dostęp do świerzej wody nie koniecznie cieplej

ja w ten sposób odchowuje i przez pierwsze dni podaje elektrolit zamiast mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

Wie ktos kto produkuje pasze dla cielat sypką z całym ziarnem (kukurydza, jęczmień - obojętnie_. Dotychczasz stosowałem Biofeed ale zaczęli granulować i szukam czegoś innego. Nie musi być koniecznie sypka, w gre wchodzi także granulat wymieszany z całym ziarnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

ja podaje moim cielakom owies i musli z dosshe ,mleko 2razy dziennie po 3litry. mają terz stały dostęp do wody po około miesiącu podaje wzamian musli cejotke terz tej firmy i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

ja miesiąc temu kupiłem partie cieląt byczków rasy ho 12 sztuk w wieku od 2 tyg do miesiąca na początku zaczalem im podawac mleko sanolac rot zaczalem od 2 litrow na jedno karmienie do tego siano do woli i cale ziarno owsa i kukurydzy do woli w tej chwili dostawaja po 3 litry mleka na odpoj a karmione sa dwa razy dziennie mogę się podzielić tym bo zero biegunek i zero problemu w odchowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek70    0

dzięki wszystkim za odpowiedź :) zacząłem podawać kukurydze z owsem i moje cielaki bardzo to lubią :D

teraz za to mam inny problem większy z cielaków cały czas się liże,a dziś zauważyłem łysy placek na jego szyji

może wiecie jak temu zaradzić i jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

grzybica to nie jest tylko pasożyty skórne , weterynarz albo da jakieś smarowidło albo zaszczepi iwermektyną lub czymś innym stosownym do wieku cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a od kiedy można podawać cielakom kiszonkę z kukurydzy

 

ja podaję od 8tyg życia ale zaczynam od 7tyg. w ilości śladowej tzn. garstka na łep.

 

Mam pytanie

 

na 500kg(jęczmień z pszenżytem ) zboża podaje 50kg soji i 8kg witamin. Ile mogę dodać kredy pastewnej do tej mieszanki? i ile drożdży paszowych? jest to dla cieląt od małego gdy zaczyna pobierać pasze do 4-5 miesiąca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Mam pytanko do was, czy można małym 100 kg cielakom dawać śrutę rzepakową oczywiście jako dodatek bijałkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja dawałem, zmieszaną z witaminami jako posypka po jedzeniu żeby lepiej im wchodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Mam pytanko do was, czy można małym 100 kg cielakom dawać śrutę rzepakową oczywiście jako dodatek bijałkowy?

 

z tego co wiem to można czemu nie? ze śrutem i tak jak kolega wyżej pisał z witaminami. Ale mnie jednen użytkownik AF poinformował że sojowa lepsza dla cieląt i mieszam z sojową :) tylko nadal nie wiem ile mogę kredy dać takim cielakom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj