Polecane posty

Ate    36

cóż cielak jak narazie nie chciał pić wczoraj wieczorem i dziś rano, Zobaczymy co będzie tego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Jakie siano dla cieląt według was jest lepsze prasowne w bale czy w kostki bo chciałby w 2014 r prasowac siano w bale i zastanawiam sie czy sie nie zaparzy albo cos

a mozna tak zrobic ze owinąc siano w balu jak sianokiszonke i trzymac je na podwórku czy zkisnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Nic się nie stanie będzie normalne siano nie zakiśnie tylko będzie tak jakby miększe. Jeden warunek musi być dobrze suche.Ja tak będę robił w przyszłym roku czyli 2014r.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro89    1

Czy dodawanie oleju sojowego do poiła w małych ilościach będzie coś dawało w żywieniu cieląt ??

siemię lniane się stosuje, a ma w sobie pozostałości oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

cóż cielak jak narazie nie chciał pić wczoraj wieczorem i dziś rano, Zobaczymy co będzie tego wieczoru :)

I jak sprawa z cielęciem wygląda?

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

na pewno da efekt tylko odwrotny od oczekiwanego -biegunka, jeżeli chcesz stosować olej to można go stosować ale robiąc TMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

I jak sprawa z cielęciem wygląda?

no cóż, nic nie pomogło, cielak widocznie nie miał szans bez odruchu ssania pomimo, że próbowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

jak odmierzacie preparat kromilk len niema w nim miarki a sypie sie 100-125g na litr wody czym to wymierzyc? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Niestety ale miarki nie znajdziesz bo po prostu jej tam nie ma. Odmierz sobie na wadze te 125gram. Wsyp w kubek a następnym razem już będziesz miał gotowy miernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

He house daje zawsze miarki w każdym worku kiedyś kupowałem ich mleko i nazbierałem miarek.

 

Ate - I co cielak padł nie pił powód był zapewne jeden zapalenie płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

no cóż, nic nie pomogło, cielak widocznie nie miał szans bez odruchu ssania pomimo, że próbowaliśmy

można próbować karmić wlewem żeby nie osłabł i podać antybiotyk jeżeli za dwa dni nie ma poprawy to klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bentawet    0

Od ponad 25 lat produkuję w Pile preparat przeciwbiegunkowy dla cieląt- Bentawet C (1kg- 12 zł) i przy zmianach żywienia i wszelkich innych momentach, w których cielak może mieć problemy żołądkowo-jelitowe warto go zastosować profilaktycznie (lepiej zapobiegać niż leczyć), a także, jak już zwierzę zaczyna chorować- dodać do wody lub paszy 1 dużą łyżkę 2x dziennie przez kilka dni i większość problemów, które mogą się wtedy pojawić, zwłaszcza biegunki nie pojawia się.

Merytorycznych konsultacji udziela doświadczony mgr inż. zootechnik pod numerem tel. 601-195-440 (sieć Play). Opracowania i pełna informacja dostępna jest na www.bentawet.pl Zamawiać można od 20 kg- wysyłka wtedy jest bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

sano ma lepszy produkt przeciw biegunce poprawia apetyt i powoduje łaknienie jedna tabletka koszt około 6zł podaje się jednorazowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Casif Digest -jest dostępny tylko u weterynarzy lub u przedstawiciela sano, koledzy pobrali na próbę i wszyscy raczej pozytywnie się wypowiadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jeszcze nie stosowałem, ale jak narazie również słyszałem same dobre wypowiedzi na temat tego produktu. Stosowałem za to calf w żelu w tubie. Prosta aplikacja i chętnie pobierany przez cielęta. Bardzo fajny wspomagacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Trudno jest podać tą tabletkę cielakowi. Można ją rozpuścić czy rozgnieść żeby ciele samo zjadło czy trzeba podać do żołądka prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

otworzyć mordkę włożyć do środka w miarę głębiej zamknąć pyśka przytrzymać i samo połknie ja tak daję różne tabletki zwłaszcza aspirynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Aspirynę dajesz cielakom w jakich dawkach i jak to skutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

aspiryna wiadomo lek przeciwzapalny przeciwgorączkowy i przeciwbólowy daję jak tylko widzę że zaczynają pokasływać (często wpada wirus zapalenia płuc u nas mówią dychawka) daję małym kilka dni 2xdziennie po 2 tabletki (325mg bo takie mam, dawka na osobę 60-80kg to i cielak tyle waży ,leki dajesz w zależności od wagi) większości przechodzi ale jak słabsza sztuka to trzeba włączyć antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj