Polecane posty

Hubert21    11

witam mam cielaka tak ok 4 miesiące daje mu śrute z owsa sanbull i cały owies do tego suszone wysłodki woda iu słoma ile chce i strasznie ma biegunke co zrobić prosze pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

nawadniaj ! bo nie zauważysz kiedy się odwodni i zdechnie , biegunki są niebezpieczne u cieląt do pół roku (a ludzie sobie lekceważą) , dziwnie karmisz lepsza cała kukurydza od owsa a ten sanbull to dla cieląt ? ja robię mieszankę z : owsa pszenżyta jęczmienia(jęczmień pomaga na sprawy trawienne)otręby pszenne i żytnie do tego trochę granulek cj i qq i jedzą u mnie już tygodniowe cielaki i nic im nie jest i siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

po pierwsze, to nie dawaj całego owsa, bo w tym wieku cielak go nie trawi.może za dużo dostaje treściwej, ogranicz trochę pasze tresciwa i wysłodki


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja wyznaje zasadę 1kg paszy treściwej na 100 kg wagi zwierzęcia. W sprawie wysłodków nie powiem nic, gdyż nigdy nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzannasowa    0

Tematy połączone

 

mam pytano mam problem z jednym cielakiem mianowicie cielak ma miesiac daje mu mleko 3 razy dziennie siano staly dostep oraz starter a cielak robi sie chudy taki wklesly to nie jest hf tylko jakas mieszanka jest caly brazowy robakow nie ma ani nie choruje ale stou w miejscu i w d*pie chudnie co mu moze byc

 

daje mu 3 razy dziennie mleko dopisuje bo nie wspomniałam zeby nie bylo

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

mleko od krowy czy preparat mlekozast i z jakiej firmy starter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

mleko od krowy czy preparat mlekozast i z jakiej firmy starter?

jeżeli masz mleko od krowy dla cielaków to się nie zastanawiaj tylko dawaj żadne inne go nie zastąpi bo w tych kupczych nie ma wcale mleka w proszku daj Boże jak jest serwatka(po tych mlekach kiepsko rosną) ja załatwiłam dla swoich cielaków mleko w proszku z mleczarni(zmiotki) i od razu jest lepiej nie ma biegunek itp , a starter to polecam cj De Heus granulowany chętnie wcinają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

w tym miejscu musze sie z Toba nie zgodzic... przez wiele lat u mnie w gospodarstwie były trenowane wszystkie sposoby karmienia... mleko od krowy tak ale tylko przez pierwsze 5-7 dni.. niestety dzisiejsze mleko od KROWY ( mowie tu o uszlachetnionej do granic mozliwosci HF-ce jakie teraz praktycznie wszystkie juz sa) ma problem z zaspokojeniem potrzeb bytowych bardzo wymagajacych wbrew pozora cielat. jezeli sie chce miec naprawde zdrowe i ladne ciele trzeba w nie troche zainwestowac... co do marki paszy i preparatu nie mam zamiaru robic zadnej firmie reklamy ...trzeba przetestowac i sprawdzic u siebie ktore sie najlepiej sprawdza...ja stosuje sprayfo czerwone w calym okresie odchowu preparatem + mussli+ pasze do cielat z piasta...nad takim rozwiazaniem pracowalismy ladnych pare lat i teraz wiem ze to dobra kombinacja...cielaki tak odchowane teraz juz jako krowy odplacaja mlekiem ale wlasnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Czym mniej włókna tym preparat mlekozastępczy lepszy = droższy. Jałówka na pewno go później spłaci. Proste.

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

pewnie, dobrze odchowane cielę to sprawdzona inwestycja w przyszłość. Ja też mam swoje sprawdzone sposoby i z perspektywy czasu widzę różnicę jak zmieniłam żywienie. Jałówki są ładniejsze, lepiej przyrastają i rzeczywiscie gdy osiągają wiek 14 miesięcy idealnie sie nadają do zacielenia. Odpajam krowim mlekiem gdyż dla mnie jest to najpewniejsze i najprostsze rozwiązanie. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojanow    1

mam pytanie podaje swoim cielaka cj z otrebami pszennymi i dosypuje do tego preparatu mlekozastepczego sano orientuje sie ktos moze czy to aby nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

w jakich proporcjach koledzy to dosypujecie tzn CJ otręby i preparat? mam kilku uparciuchów co tylko mlekopan wcinają, dwa ruszają trochę całe ziarna owsu a reszta nic i strasznie mnie to martwi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

dodaj całe ziarno qq otręby pszenne tylko jak najgrubsze cały owies dobre witaminy soja dobre drożdze a mlekopan stopniowo wycofuj ,i woda jest ważna musza mieć cały czas dostęp bez wody nie bedą pobierać paszy siano lub słoma jeczmienna lub owsiana będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

ok dzięki ale siano podawać gdy pija mlekopan? nawet na opakowaniu jest napisane żeby nie podawać siana w okresie karmienia mlekopanem, mowie o mlekopanie z sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

U mnie cielak dostaje 8l mleka krowiego w 2 odpojach siano do woli tak samo CJ po tak do 2 tygodni po tych 2 tygodniach nadal mleko siano CJ jakieś 0,8/1kg dziennie i do tego troszkę kiszonki z QQ. I zawsze im nic nie brakuje co do wyglądu ale to wszystko przez mleko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

hmm nowy system odchowy tzw. skrócony mówi, że: siano dodajemy dopiero jak przestajemy podawać mleko, aby nie zamulać żwacza, tylko drażnić paszą treściwą dla rozwoju brodawek żwaczowych.

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

U mnie cielak dostaje 8l mleka krowiego w 2 odpojach siano do woli tak samo CJ po tak do 2 tygodni po tych 2 tygodniach nadal mleko siano CJ jakieś 0,8/1kg dziennie i do tego troszkę kiszonki z QQ. I zawsze im nic nie brakuje co do wyglądu ale to wszystko przez mleko ;P

 

kiszonka po 2 tygodniach.. nie za wczesnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj