Polecane posty

krzysiek79w    31

może być ,soje podnieś do 100 kg. pszenżyto jest bardzo ciężko strawne tym bardziej dla takich małych drożdze zapomniałes o nich ?i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dziś kupiłem: Drożdże, Soja, Kreda pastewna.

Zauważyłem, że troszkę mało białka, więc podniose soję do jakiś 80kg/tona

Soji mam tylko 25kg więc rozrobie jakieś 300kg paszy :)

A ile dawać drożdży na tone paszy?

Dawka dzienna to 20-50g/dzień/sztuka

Cielaką daje 6kg paszy dziennie.

Tak w ogóle ile kg powinien dostawać taki cielak 120-150kg?

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

moge sie mylic ale wydaje mi sie ze mogłbys troche jeszcze z nim poczekac...CJ narazie w zupełności wystarczy...jeszcze sie tego specyfiku naje takze ze spokojem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

czyli lepiej mu nie dawać tego a ja już kupilem bo sprzedawca w sklepie powiedział że się już nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

na drożdzach jest wyszczególnione ile i komu na poczatek wypośrodkuj dawkę a po tygodniu podnies o kolejne 10g.az do górnej dawki nie będzie biegunki a powoli sie wprowadza ja daje tyle aby wyjadły na dwie godz.przed kolejnym zadawaniem paszy,cielak cielakowi nie równy jeden zje wiecej inny mniej nie ma zasady.sanbul to koncentrat więc uważaj nie możesz podawać innych dodatków białkowych dwa miesiące ma ponad 120 kg i dobrze pobiera paszę to śmiało nic mu nie będzie-jezeli wymieszasz wedle zaleceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Moim zdaniem zbędny koszt . Opas ma być tani przede wszystkim. Jak masz deficyt energii to rób sobie wysłodki w pryzmę albo kup suszone i mocz w wodzie. Dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Wysłodki mam od października do czerwca. Kiszonki w ogóle nie dostają, dlatego nad tym myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

pomysł lepiej o suszonych wyslodkach . . . Gliceryna tak ale dla krów mlecznych . . -jeżeli mówimy tu o minimalizowaniu kosztów odchowu przy maksymalnym zysku. . Po co tracić niepotrzebnie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Jak liczyłem to wychodzi około dodatkowe 200zł na tonę paszy. a Wysłodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

a jetes pewien że ta cena na tej aukcji zawiera koszty transportu. . Wiem że jest wiele firm mających w ofercie CUDOWNY TANI ŚRODEK ale później nieźle kasuja na transporcie. . Dowiedz się konkretnie..wyslodek stosujesz powiedzmy 2 kg na szuk na dzień. . Cena tony ok 920 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

licząc tak na oko :) to gliceryna wychodzi 90zł na mc na 5cieląt a wyslodki 70 z tym że one występują również jako pasza objętościowa co też jest pożądane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ehh kolego jak tak będziesz cudował z rożnymi super środkami to Ci całe g*wno z przychodu zostanie. Opas ma być tani - to nie krowa że wszystko ma być na tip top zrobione. U mnie nigdy nie dostawały żadne sztuki ani soi ani gliceryny tylko swoje zboże , siano lub sianokiszonkę i przyrosty miałem zawsze 1000 -1100 g/dobę . Wynik nie urywa d*py ale tak jak powiedziałem liczy się efekt końcowy.

 

Poza tym czytałem w którymś numerze Farmera że najlepsza gliceryna jest przeźroczysta a nie o kolorze miodu. Ale jak ktoś się nie zna to kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam ile mogę dać wysłodków suszonych cielakowi 3 miesięcznemu i czy można mu je dawać nie moczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja tez odrazu daje musli z pelnymi ziarnami kuku. Chyba prazone. Zaczynaja tez skubac okolo 5 dnia. Z sianem bym sie nie spieszyl. Ja daje po 4 tygodniu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Teraz gotowe z de heus ale planuje robic z mielonym jeczmieniem i hp pro z lnb


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj